10 Грудня, 2024
життєстиль
«Голос в мені не дає видихнути: треба детокс, треба тренуватись!»: вечори Міс Україна Всесвіт Ангеліни Усанової
Автор: Артем Кузьменчук
Miss Eco International та Міс Україна Всесвіт 27-річна Ангеліна Усанова не проходила класичний шлях від моделі до учасниці конкурсів краси.
Ангеліна не вчилась у модельних школах, не працювала в агентствах. Її вечори були наповнені не кастингами, а музикою: вчилась грати на фортепіано. А якось бажання вивчити йогу і отримати сертифікат завело її високо у Гімалаї, далеко від цивілізації.
Дівчині вдалось круто змінити своє життя: вона стала однієї з найкрасивіших жінок планети. І використала увагу до себе з користю — допомагає талановитим дітям України бути почутими на сцені HumanKind Fest.
Вечір. Медіа зазирнув за лаштунки конкурсів краси та розпитав Ангеліну про вечори у світлі софітів та вдома, коли у неї є час для себе.
Я була гидким каченям
— Вчилась у музичній школі, багато виступала. Але не перемагала. До одного вечора перед концертом. Мені було років 10. Я репетирувала, та нічого не виходило. Знову. Пам’ятаю, я сильно розізлилась.
Злилась на свої пальці: як так, що вони мене не слухаються?
Моя злість направилась у продуктивне русло. Почало виходити. Наступного дня я вперше перемогла. З того дня я відчула впевненість у собі. А сцена стала моїм другим домом. Тепер якщо щось не виходить — значить, треба приділити цьому більше уваги. Практикувати ще і ще.
Майбутня Міс Україна Всесвіт почала вірити у свій музичний талант, у свої сили. Але не у свою красу:
— Я була гидким каченям. Відчувала себе дуже некрасивою. Обличчя в акне… Знаєте, що мене змінило? Перше кохання. Я закохалась і зайнялась собою.
Грошей не було, тож про тренажерні зали не йшлося. Почала бігати щодня. Створила собі графік пробіжок та дотримувалась його. На лікування акне теж фінансів не було. Тому я ловила тестові записи у салони краси: це коли майстер тільки вчиться і безкоштовно можна отримати процедуру.
Cпала у куртці та шапці
Перший конкурс краси привідкрив Ангеліні завісу у новий для неї світ:
— Ми тоді з сім’єю жили в іншій країні. Якось у місцевій газеті читаю: буде конкурс краси — міс міста. Я подумала, що це може бути цікаво. Відправила заявку. І мене прийняли! Ніякої підготовки не було, просто у купальниках вийшли та й усе. Призове місце не зайняла, але у десятку потрапила. От щоб ви розуміли: це був мій єдиний досвід перед «Міс Україна Всесвіт».
…І Ангеліна на нього взагалі не збиралась. Вона вивчала йогу та приїхала до Індії отримувати сертифікат:
— Там я спала у куртці та шапці та мила голову раз на три тижні. Все це було варте знань, які я отримала. Але мала повертатись у соціум. Повернувшись зрозуміла, що хочу змінити свій стиль, віднайти себе заново.
Побачила курс іміджмейкерки та президентки конкурсу «Міс Всесвіт Україна» Анни Філімонової «Всесвіт краси».
Щось у мені відгукнулось. Так вийшло, що ми на той час перебували неподалік одна одної: зустрілись вживу на перше заняття. Вона побачила мене і сказала: «Ти маєш подати заявку на конкурс, ти ідеально підходиш». Я була шокована. Думала. Заявку заповнила тільки через півтора місяці.
Виграла конкурс по відео
Далі не було кастингів. Не було довгих годин на високих підборах. Був зум:
— Через велику війну конкурс в Україні не проводять у класичному варіанті. Це були просто розмови по відео. Багато коротких, десь по півгодини. На різні теми. Переважно мене питали про волонтерство та благодійність. Як музикантка я організовувала благодійні концерти, заняття з йоги. На зібрані кошти закуповувала машини «швидкої» для ЗСУ. Жила цим.
Для наших журі це було головним: щоб конкурсантка жила певним концептом. Щоб могла стати обличчям місії: розповісти про Україну на міжнародній арені. Нині нема суворих параметрів. Головне, щоб була голова на плечах, гарне доглянуте тіло та активна соціальна позиція.
Ангеліну обирають Міс Україна Всесвіт. До «Міс Всесвіт» лишається два місяці:
— Це конкурс, до якого готуються роками. А у мене пара місяців і… Жодної підтримки ні від держави, ні від її громадян. Ти збираєшся представити Україну на найбільшому у світі конкурсі краси, а люди не розуміють навіщо і хто ти така.
Так, у мене була команда, але ніхто не горів конкурсом. Все робилося… Просто так. Ніхто не був налаштований на перемогу. Мені мріялась вечірня сукня така, яку ще не бачила сцена. Але часу на її створення не було. Зрештою, вечірніх суконь було дві. Жодна з них не справила враження на суддів.
«No politics! Delete, delete!»
Втім, будь-яка сукня не змогла б перемогти упереджене ставлення до конкурсантки з України:
— Нині в конкурсі «Міс Всесвіт» головує Тайланд. Для них це бізнес. Журі не хотіло слухати мене, мою історію. Мені не дали можливості розповісти про Україну. Там завжди карнавал. Нема місця для жалю та війни. Я відчула підтримку тільки від інших дівчат-конкурсанток. Вони казали: «Ти мене мотивуєш. Для мене ти — Міс Всесвіт».
Ангеліна була дуже пригнічена цим конкурсом. Проте відчула, що має сили спробувати ще раз:
— Я подала заявку на участь у конкурсі «Miss Eco International 2024». Його переможниця стає Послом доброї волі ООН. Завжди мріяла спрямовувати свої сили на допомогу планеті. Тепер же метою була допомога рідній країні. Але і тут мені були не раді: всі ми знаємо, яку позицію займає ООН щодо великої війни. Проте журі обрало мене: я перемогла.
В ООН занепокоїлись: що я робитиму далі? Я розуміла: щоб мати можливість та ресурси допомагати, я повинна бути обережною. Тому я жила та працювала в Африці, Америці, інших країнах Європи. Тепер, нарешті, вдома. Стосовно війни я маю право говорити тільки про екоцид, допомагати дітям, жінкам та тваринам.
Якщо я виставляю у соцмережах контент, який не подобається організаторам, ті одразу пишуть: «No politics! Delete, delete!» Так було і з постом про влучання в «Охматдит», хоча я писала про дітей — свою сферу.
Надивилась на нутрощі конкурсів краси
Корона «Miss Eco International 2024» хоч і змусила мовчати, але дала можливість створити свій фонд:
— Тепер у мене є ресурси далі працювати самостійно. У квітні я одягну корону на нову королеву і більше не братиму участь у подібних конкурсах. Я надивилась на їхні нутрощі, з мене досить. Так, на сцені я почувалась дуже комфортно. Та хочу займатися іншим.
Нещодавно пройшов перший дитячий музичний фестиваль HumanKind Fest, який я організувала. Перемогла десятирічна Таїс. Вона отримує безкоштовний запис пісні у студії та ротації на радіо. Хочу, аби цей конкурс став щорічним. Ще планую живі івенти для дівчат про косметику: навчити у ній розбиратись, вміти читати склад. Написати книгу по веганству: я багато років веганка.
Вечори Ангеліни насичені зустрічами:
— Я багато подорожую, і часто робочі зустрічі проходять вечорами у ресторанах. Приходжу пізно. Якщо є час для себе — сідаю за написання книги, нотаток або блогу. Також читаю. З недавнього вразила книга Нельсона Мандели «Довгий шлях до свободи». Ще хочу відкрити у Карпатах ретрит-центр, тому дивлюсь кіно про ретрити. Почала «Дев’ять ідеальних незнайомців», цікаво.
Медитації, веганська вечеря та теплий чай
— Щовечора я медитую на любов до себе і свого тіла. Краса крихка… Ти постійно маєш тримати себе в тонусі. Звертати уваги на найменші ознаки старіння. Голос всередині тебе не дає видихнути: «треба детокс, треба більше тренуватись»… Так, я Miss Eco International та Міс Україна Всесвіт. Але постійно є те, що мені у собі не подобається.
На вечерю дівчина любить страви японської кухні:
— Веганські суші: риба з сої, водорості, овочі та авокадо. Дуже смачно. А моя коронна страва, яку готую сама — веганська лазанья. Мій вечірній напій — теплий трав’яний чай. Перед сном піклуюсь про шкіру: вмивання та сироватка з ліфтинг-ефектом. І уже в ліжку трохи розтяжки: поза «жабки» чи «дитини».
Ще для мене важливо не намагатись заповнити вечір справами. А просто нічого не робити. Спостерігати свої думки. Не бігти від себе.
Композиції, які зцілюють мою душу:
- Ludovico Einaudi — Una Mattina
- Ludovico Einaudi — Fly
- Frederic Chopin — Valse #9
- Frederic Chopin — Valse #7
- Claude Debussy — Arabesque
- Kirill Richter — In Memoriam
- La Valse d’Amelie
- Dvořák — Jazz Piano Etude
- Yiruma — River Flows In You
- Max Richter — The Departure
Знайти час, щоб ввечері спитати саму себе: що я відчуваю? Яким був мій день і за що я вдячна? Тільки тоді можна чітко зрозуміти, чого саме ти хочеш від наступного дня.
Більше про вечори відомих українців:
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
Рецепти напоїв для зимових вечорів від бармена Максима Захарченка
7 місць для святкових вечорів у Києві: ялинка на Софійській, ковзанки і зимовий парк розваг на ВДНГ
Вішліст до свят від редакції Вечір.Media. А ще вішліст-бонус від знавчині гастрономії Марії Банько
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня