--4899

22 Квітня, 2023

вечорниці

Культура відпочинку: бартендери Києва розповідають про свої заклади та радять коктейлі

“Вечір” вболіває за якісні українські бари, які розвивають коктейльну культуру. Цінуємо бари й за те, що у непрості часи вони дають людям розраду – об’єднують, втішають, створюють умови для відпочинку. 

Ми попросили чотирьох київських барменів розповісти про особливості своїх закладів і порадити коктейлі, які варто спробувати у них найближчого вечора.

Negroni Aperitivo Bar

Бари і коктейлі Києва-4949

Ми не пафосний бар для обраних. Хочемо, щоб кожен гість у нас відчував себе, як вдома.

Ярослав Рязанов

старший бармен Negroni Aperitivo Bar

Negroni Aperitivo Bar – перший італійський аперетиво бар в Україні. В Києві ми відкрились у лютому 2021 року. Зараз ще є заклад в Одесі й планується відкриття у Бухаресті.

Але це не просто бар – це спільнота, об’єднана однією ідеологією. Ми не пафосний бар для обраних, хочемо, щоб кожен гість, який приходить до нас, відчував себе як вдома у колі найближчих друзів та знайомих. Саме тому пропагуємо френдлі-cервіс у спілкуванні з гостями.

Спеціалізуємось на класичних коктейлях вищої якості, до складу яких входить алкоголь власного імпорту виключно з Італії. Завдяки цьому маємо можливість дозволити собі доволі демократичні ціни.

Бари і коктейлі Києва-4957

Ідеальне поєднання джину, гіркої італійської настоянки та червоного вермуту робить цю гірко-солодку історію незабутньою!

Negroni

Ціна: ₴120

Завітавши до нас, насамперед скуштуйте фірмовий коктейль Negroni. Цьому класичному коктейлю понад 100 років, але у нас він особливий. Ідеальне поєднання джину, гіркої італійської настоянки та червоного вермуту робить цю гірко-солодку історію незабутньою! А якщо Negroni для вас заміцний – наша лінійка напоїв категорії Spritz точно не залишить вас байдужими.

 • Де: вул. Ярославів Вал, 13
 • Коли: 13.00-22.00
 • Instagram

Beatnik Bar

Бари і коктейлі Києва-4981

Бітнік – це не місце, Бітнік – це люди.

Роман Стадник

бар-менеджер, натхненник Beatnik Bar

У нас все побудовано на стосунках між людьми, як в команді, яка вже шість років залишається майже незмінною, так і щодо гостей. 

Beatnik Bar розташований у центрі міста, у дворі однієї з центральних вулиць. Вивіски на вході немає, тільки чорні двері з домофоном. І це не спікізі, а скоріше таємне місце для одночасного розміщення лише 40 гостей. Так зроблено для комфорту під час перебування і щоб кожен гість отримав необхідну увагу.

Beatnik Bar

Подзвоніть у дзвінок, один із наших барменів зустріне вас і запросить усередину. Зробіть кілька кроків вниз по сходах, і ви потрапите до бару, який більше нагадує квартиру. Приглушене освітлення, килими, книжкові полиці та низька барна стійка допоможуть вам відчути себе у вітальні друга, у вітальні бітника, культуру якого ми взяли за основу концепції. Свобода розуму та особлива креативність – наші головні цінності.

У барі ви не знайдете фізичного меню, все базується на спілкуванні з нашими гостями. Завжди намагаємося знайти цікаві смакові поєднання, які обов’язково мають бути підкреслені цікавою історією. Тому відсутність меню і коктейлі з унікальними історіями – це завжди гарна можливість поговорити. Одне з наших меню було присвячено людським цінностям, важливим для нашої команди. Гармонія в склянці, чому б і ні?

Бари і коктейлі Києва-4962

В основі коктейлю дистилят з ароматної вишні, айвовий джин, лемонграсовий кордіал і лікер з юдзу.

Harmony

Ціна: ₴295

У концепцію цього коктейлю покладено наші асоціації з гармонією. Для нас це щось про культуру та смаки Азії. 

В його основі дистилят з ароматної вишні, айвовий джин, лемонграсовий кордіал і лікер з юдзу. Коктейль наповнений міксом ароматів і смаків, які переносять в затишний сад, де ти можеш помедитувати й привести думки у порядок. На завершення він прикрашається двома крапками ароматної олії, яка символізує Інь Янь. Коктейль кисло-солодкий, з довгим післясмаком цитруса і вишні.

 • Де: вул. Велика Васильківська, 23А
 • Коли: 17.00-22.00
 • Instagram

Who&Why. Drinkery

Бари і коктейлі Києва-4927

“Все, що відбувається у Who&Why, залишається у Who&Why”

Павло Білий

бармен Who&Why. Drinkery

Ще коли я не працював у Who&Why. Drinkery, то часто приходив у бар, які гість. Мені подобалось, як тут щиро приймають людей, ти одразу стаєш частиною вечора. Коли став барменом, то зрозумів, як це працює. Ми просто дуже любимо це місце і стараємося зробити для всіх гостей приємну атмосферу, щоб до нас приходили, як до старих друзів.

Бар Who&Why

Якщо запитати нас про гасло, то це певно буде формула “Все, що відбувається у Who&Why, залишається у Who&Why”. Коктейльну карту закладу розробив Олександр Скубач.

Бари і коктейлі Києва-4935

Поєднання двох видів джину, пюре кокоса, фреш яблука й сиропу листя пандана. Смакує, як фісташкове морозиво.

Panda

Ціна: ₴320


Один з наших топів, смакує, як фісташкове морозиво, з нотами кокоса, трохи яблука, дуже свіжий. На основі двох видів джину, — класичного та з цитрусовими відтінками, пюре кокоса, фрешу яблука. Фісташковість і текстуру морозива йому дає сироп листя пандана (азійське дерево). Порівнюю цей коктейль з тихим вечором на пляжі при заході сонця. Люблю його робити гостям в кінці вечора, як головну фішку. 

 • Де: вул. Ярославів Вал, 21а/20
 • Коли: сб-пт 16.00-23.00, нд-чт 18.00-22.00
 • Instagram

LoggerHead Bar

Бари і коктейлі Києва-4922

Коли розумію, що я частина історії LoggerHead, атмосфери бару, то від цього мурахи по шкірі.

Іван Носко

бармен LoggerHead Bar

Нещодавно LoggerHead Bar виповнилось сім років і ми відзначали цю дату з розумінням, що головний наш капітал — люди. Ті, хто в нас працюють (і працювали), і ті, хто до нас приходять.

Маємо гасло “Один бар, одна атмосфера”, у ньому обіграні фізичні величини 1 bar = 1 atm. Мова про атмосферу, в якій люди можуть почувати себе вільно й розкуто, незалежно від того, в якій ролі вони увійшли в бар, — як гість, кухар чи бармен. Вечорами п’ятниці й суботи в барі можна побачити, як люди всідаються на сходинки, обіймаються, діляться хорошими емоціями. Коли бачиш це і розумієш, що ти частина цієї історії в LoggerHead Bar, то від цього мурахи по шкірі.

LoggerHead Bar

Мені LoggerHead Bar дав впевненість у тому, що тут я зможу реалізувати свій потенціал. Наприклад, у нас є неймовірна лабораторія з сучасним обладнанням. Завдяки їй напрацювали величезну базу смаків для коктейлів. Серед моїх колег є ходяча енциклопедія у питаннях барної справи Іван Рак. Взагалі створені всі умови, щоб ми могли розвиватись й творити коктейльну культуру, а не тонути у менеджерських функціях.

Ім’я LoggerHead бар отримав від назви архаїчного барного інструменту 18 століття. Це розжарена вугіллям залізна куля на довгій рукояті, якою розчиняли цукор в напоях. Ми зберігаємо цю історію, виготовили мініатюрну пічку, яка розжарює інструмент до +800 градусів. Ви можете побачити його в барі. Поряд сучасний холодний LoggerHead, який охолоджується у рідкому азоті до -170 градусів. Щоб побачити його в дії та пережити незвичайне смакове враження, спробуйте коктейль Sazerac. Також зверніть увагу на наші коктейлі категорії “тікі” — це не тільки смачно, але ще й видовищно. Наприклад, для одного з гавайських тікі-коктейлів ми використовуємо 15 елементів декору.

Бари і коктейлі Києва-4900

Коктейль змішуємо охолодженим до -170 градусів інструментом LoggerHead. Завдяки цьому ароматні речовини коньяка, бурбону, цедри й бітера піднімаються вверх.

LoggerHead Sazerac

Ціна: ₴285

Коктейль з приголомшливою історією. Вважають, що його перша версія готувалась на основі коньяку. Але через епідемію шкідника філоксери й занепадом виноградників в Європі у 19 ст, коньяк став дефіцитним напоєм. Тоді його замінили бурбоном. Це породило масу суперечок, який же напій використовувати.

Ми робимо Sazerac на основі й коньяку і бурбону, у пропорції один до одного. Готуємо шляхом змішування інгредієнтів холодним інструментом LoggerHead. Завдяки цьому легкі ароматичні речовини коньяку, бурбону, цедри й бітеру підіймаються вверх. Так ви спочатку насолоджуєтесь яскравим, багатогранним ароматом, а потім й самим коктейлем.

 • Де: бульвар Тараса Шевченка, 1 (шукайте в арці “трансформаторну будку” і пробуйте в неї зайти)
 • Коли: сб-пт 16.00-23.00, нд-чт 18.00-22.00
 • Instagram

Обкладинка: Who&Why. Drinkery

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках