--22073

24 Жовтня, 2023

життєстиль

«Купи собі той довбаний букет»: як вечорами створює красу з квітів тіктокер-флорист Алан Лесніков

Їстівні букети

У флориста Алана Леснікова немає однакових букетів, як нема у світі двох однакових квіток. Зате є тік-ток, де він постить відео своєї роботи. Вечорами, коли з його 4-х магазинів виходять останні клієнти, приходять ідеї для нових квіткових комбінацій.

– Я взагалі кухар, – розповідає Алан. – Але хотів почати свій бізнес: навчився робити фуд-букети з різної їжі. Приходив з роботи на кухні і до 3 ночі створював ці їстівні букети. А о 6 ранку знову йшов на роботу.

Було дуже важко. Прийняв рішення: звільняюсь.

Флорист Алан Лесніков

Алана підтримав брат Мілан: поки Алан творив, Мілан рахував. Тепер вони засновники компанії Nouvel Amour. А почали з того, що на смачних букетах накопичили грошей і відкрили перший магазин квітів:

– До фуд-букетів додаються живі квіти. Я подумав: нащо десь їх купувати, якщо можна зробити свій магазин. Починати свою справу було страшно, але ми ризикнули. Пам’ятаю, що покупці дивувалися: як це у квітковій крамниці термінал. (Сміється)

А ми вирішили одразу працювати чесно.

Флорист Алан Лесніков

Це було 7 років тому. Тепер доросли до того, що даємо гарантію на наші квіти. Якщо вони раптом зав’янують наступного дня, ми замінимо на інші.

Хвилинні заманухи

Флористиці зазвичай вчаться роками. Це тільки здається, що можна скласти купкою кілька квіток і буде букет. Навіть саме складання йде спеціальною спіральною технікою. У своїх тік-токах Алан вчить підписників основам флористики.

Робить це доступно та безкоштовно. А самому довелось вчитися на крихтах інформації, яку ледве знаходив:

– Тоді в інтернеті були хвилинні заманухи: подивився трохи, а далі плати. І я платив. Тепер і сам проводжу офлайн майстер-класи. Якраз сьогодні ввечері ми з дівчатами створили квіткові композиції у гарбузах.

Крім магазинів, у мене ще є майстерня. Там я часто затримуюсь до глибокої ночі, пробую щось нове.

Захопився створенням свічок та аромадифузорів: натхнення для них теж приходить після заходу сонця.

Флорист Алан Лесніков

І тепер покупець може замовити набір «Побачення під ключ»: букет, свічка, аромадифузор.

Хімічні ванни з трояндами

Раніше вечорами перед побаченнями хлопці заходили до магазинів братів розгублено. Тоді Алан розпитував, які квіти любить дівчина чи хоча б які кольори. Та тепер дівчата стали сміливішими і прямо кажуть, які квіти їм до вподоби. Тому нині переважно так: зайшов, сказав чітко: «Мені треба три рожеві альстромерії» і пішов. 

Та романтичні вечори пар не обмежуються тільки букетами:

– Завжди тішуся, якщо купують квіти у горщиках. Ними можна прикрасити квартиру, створити особливу атмосферу. Якщо подарувати такий букет дівчині, вона потім буде поливати його і думати про вас.

Флорист Алан Лесніков

Ще особливу атмосферу до вечора можуть додати сухоцвіти. Осінній вайб, не в’януть і довго радуватимуть.

А от ванну з пелюстками троянд Алан категорично не радить приймати:

Троянди обробляють страшною хімією. Навіть постачальники вказують це на упаковці. Розсипати по ліжку чи на підлозі пелюстки – так, чудова ідея. Але якщо дуже хочеться прийняти ванну з квітами, треба замовляти спеціальні. Наприклад, квіти для миловарів.

Поцілунок з незнайомкою

Майже кожен вечір Алана пов’язаний з роботою, та коли випадає вільний – проводить його за геймпадом: обожнює комп’ютерні ігри. До війни та пандемії кожні вихідні тусив і частенько йшов на роботу, навіть не прилігши:

– Ой, та було як в усіх – алкоголь, танці, гулянки. Багато подорожей. Якось вночі у Барселоні цілувався з незнайомкою. Це є на відео, я сам взагалі не пам’ятаю.

А найщасливіший вечір був біля Ейфелевої вежі у Парижі.

Флорист Алан Лесніков

Я мріяв про це і мрія збулася: зустрів там свій день народження. 

Тепер вихідні спокійні. Іноді бачиться з друзями, але уже не у великих компаніях:
– Мені запам’ятався один вечір після пандемії. Ми з друзями зняли дім і святкували день народження подруги. Смажили м’ясо на відкритому вогні, робили салати.

Флорист Алан Лесніков

Було дуже весело, тепло і щиро. До того через коронавірус довго не бачились і сильно скучили одне за одним.

Букет на похорон

Вечір 24 лютого 2022 року Алан теж пам’ятає добре. Була зібрана тривожна валізка. Одна. Невелика. Та вирішили з Міланом лишатися у Києві. Купили продуктів, забрали до себе подругу та її хлопця. Квіти, які тільки закупили, лишилися у магазинах, дістатися до них було неможливо. У лютому сезон троянд. Всі пропали. 

Через кілька місяців брати знову відкрили магазини. Правда, уже не 5, а 4:

Нам казали: «Ну кому ваші квіти зараз потрібні?» Але ми вирішили спробувати. 

Алан любить підбирати квіти під запит, та іноді це непросто:

– Приходять військові по квіти для своїх побратимів. Це дуже складно… Іноді мені пишуть: «Що ти там в тік-тоці веселишся – в країні війна». А я лише хочу трохи подарувати радості людям. Ми донатимо, робимо збори для ЗСУ, розігруємо дифузори на аукціонах. Наші друзі воюють, допомагаємо їм.

А якось у той магазин, якого у нас вже нема, прийшла постійна клієнтка. І сказала: «Мені потрібен букет для дівчинки. 7 років. На похорон. Не треба хризантем чи гвоздик. Хочеться щось ніжне для неї». Я впав у ступор… Довго думав, які саме квіти мають бути. Зробив букет. Наче вдалося.

Які букети та оздоблення зараз у тренді

Та навіть після таких замовлень не можна брати відпустку чи зупинятися. Флористика – дуже динамічна сфера, і Алан постійно вчиться. Наприклад, днями зробив перші атласні стрічки з іменами: це новий тренд для великих букетів. Ще з останніх модних тенденцій – зефірні букети. 

І мова не про солодощі: так називаються композиції з гортензій. Ці квіти схожі на хмаринки: великі, ніжні і кучеряві.

Ростуть в Україні, є літні та осінні сорти. Літні дуже вибагливі і довго стояти не хочуть. Тому Алан часто обережно відмовляє покупців купувати їх. Зате осінні стоять довго, коштують недорого і взагалі є чудовою знахідкою для флористів та клієнтів:

– Колись у нас були тільки троянди та хризантеми. Тепер дуже багато різних квітів.

Флорист Алан Лесніков

Тішуся, що українські фермери почали активно вирощувати квіти та експериментувати. Навіть під Києвом є великі поля. Ще б остаточно відійти від прозорого целофану, і взагалі буде супер. 

Після початку великої війни люди не думають довго, купити букет чи не купити: попит на квіти виріс. Ідуть, купують і дарують.

Прийшло розуміння, що життя одне. Нема чого чекати. 

Ольга Бродська

Ольга Бродська

журналістка

читати наступне