--4537

19 Квітня, 2023

вечорниці

На десерт: 10 кулінарних шоу на Netflix, які допоможуть розслабитися ввечері

Детективні історії страв, гастрономічні подорожі, міксологія напоїв і море шоколаду — зібрали 10 кулінарних шоу на Netflix, які додадуть смаку вашому вечору.

“Хто-небудь, нагодуйте Філа!”
(Somebody feed Phil!)

2018, 6 сезонів
Серії по 40-50 хв

Актор і сценарист Філ Розенталь (творець серіалу “Усі люблять Реймонда”) грає у шоу самого себе — людину із невгамовним апетитом до їжі та вражень. Кожен епізод шоу розповідає про подорож Філа світом. У Хорватії він подорожує островами, пірнає з маскою і пробує морепродукти. У Чилі Філ куштує місцевий різновид бутерброда — санґуче (ісп. sánguche). У Бразилії танцює на карнавалі та пробує, певно, всі можливі види смаженого м’яса у закладах-чураскаріях.

“Сіль, жир, кислота, жар”
(Salt, Fat, Acid, Heat)

2018, 1 сезон
Серії по 40-50 хв

Шоу шеф-кухаря й кулінарної письменниці Самін Носрет. Авторка переконана, що смакові якості звичайної страви можна покращити, якщо правильно використати чотири ключові фактори смаку — солі, жиру, кислоти та жару. Для підтвердження цієї теорії Носрет подорожує світом і готує — наприклад, в Італії вона вивчає вплив оливкової олії на смак, а в Мексиці смакує медом і місцевими гострими соусами.

“Жахливо смачно”
(Ugly Delicious)

2018, 2 сезони
Серії по 45-55 хв

Шеф-кухарю Девіду Чангу цікаво розібратись не тільки у природі смаку, але й дізнатись, як виникли різні страви, які соціальні явища спричинили їх появу. В різних епізодах він вивчає, наприклад, як культура стейка пов’язана з гендерними стереотипами, яким має бути якісне дитяче меню у закладах, в чому суть автентичності страв італійської кухні тощо.

“Розмови шеф-кухарів”
(The Chef Show)

2019, 2 сезони
Серії по 20-30 хв

Для знімання в епізодах шоу режисер “Залізної людини” та “Месників” Джон Фавро запрошує своїх друзів-кухарів. Разом вони готують популярні страви, — бургери, пасти, піцу, смажений рис, лазанью тощо. Також Фавро знімає епізоди у відрядженнях до культових місць вуличної їжі і кулінарних фестивалів у США. Шоу показує гастрономічну картину країни і розповідає про людей через їжу, яку вони готують і їдять.

«Секрети від шефа: Піцца»
(Chef’s Table: Pizza)

2022, 1 сезон
Серії по 40-50 хв

Шоу розповідає про культуру приготування піци. У епізодах шеф-кухарі з різних країн розповідають, де шукають і як обирають продукти для піци, які рецепти і техніки використовують, як піца змінила їх життя. Серед героїв шоу американська шефиня Сара Міннік, яка використовує квіти для начинки своєї піци, японський шеф Йосігіро Імаї, який готує піцу в Кіото, майстер Габріеле Бончі з Італії. 

“Час десерту”
(Sugar Rush)

2018, 3 сезони
Серії по 40-50 хв

“Час десерту” — змагальне шоу, в якому беруть участь чотири команди по дві людини. Це можуть бути професійні кондитери або любителі. Вони готують у три раунди: спочатку капкейки, потім кондитерські вироби, торти у фіналі. На кожному етапі одна команда вибуває зі змагання і тільки двоє фіналістів отримують приз у $10 000. Глядачі називають шоу джерелом натхнення для приготування вдома, наприклад, капкейків з вином чи десертів з беконом і полуницею.

“Снек проти Шефа”
(Snack vs. Chef)

2022, 1 сезон
Серії по 30-40 хв

Кулінарне змагання в дусі “спробуй повтори!”. Дванадцятьом досвідченим американських шефам пропонують за одну годину повторити популярні снеки на кшталт чипсів “Лейс” й “Прінґлс”, печива “Орео”, вафель “КітКат” тощо. Виграє той шеф, який не тільки має почуття смаку, але й розуміється на харчових технологіях.

“Божевільно смачно”
(Crazy Delicious)

2020, 1 сезон
Серії по 60 хв

Дійсно божевільне кулінарне шоу. За сюжетом дійство відбувається у казковому лісі на кшталт чарівного лісу з книги “Аліса у Дивокраї”. Учасники знаходять інгредієнти на деревах та готують з них страви, дбаючи про яскраву подачу, ідею та смак. Ніби з небес за змаганням спостерігають “боги їжі” — зіркове журі з шефів, рестораторів, акторів. 

“Майстри напою”
(Drink Masters)

2022, 1 сезон
Серії по 30-40 хв

Шоу-змагання ніби створене для того, щоб зруйнувати стереотипи про оманливу легкість роботи барменів. В кожному з епізодів групі досвідчених барменів дають завдання приготувати коктейлі на задану тему — охопити максимум смакових рецепторів, створити коктейль до страви шеф-кухаря, показати своє знання смаків і рецептур часів “сухого закону” у США 1920-х. Навряд чи глядачі зможуть повторити вдома техніки і прийоми учасників шоу, бо вони надто складні. Але яскраві враження від візуально бездоганних коктейлів і майстерності міксологів гарантовані. 

“Школа шоколатьє”
(School of Chocolate)

2021, 1 сезон
Серії по 30-40 хв

Шоу про те, як відомий французько-швейцарський кондитер Аморі Гішон навчає групу кондитерів мистецтву створення десертів і пропонує їм позмагатись за звання найкращого. Учасники створюють архітектурні форми з шоколаду, готують десерти-”обманки” у вигляді сендвічів чи попкорну, працюють з рідкою і твердою формами. Шоу показує, яка величезна робота, досвід і неймовірний стрес стоять за солодкими витворами кухарів.

Обкладинка: Netflix, Somebody Feed Phil

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне