--14531

21 Липня, 2023

вечорниці

На які концерти піти у Києві та Львові до кінця літа: 12 вечірніх подій літа, на які підуть любителі музики

Як вибрати концерт, вартий уваги? Запитати людей з музичної індустрії, куди підуть вони і чому.

Для цієї добірки «Вечір» попросив таких фахівців назвати ТОП-5 концертів, на які вони точно планують іти ще цього літа.

Відповідають:

  • Тетяна Власова, поетеса, лідерка гурту VLASNA, PR директорка Української кіноакадемії та Одеського міжнародного кінофестивалю;
  • Ігор Панасов, музичний критик та громадський активіст;
  • Гєра Суліков, концертний фотограф і дизайнер Atlas Festival;
  • Філ Пухарєв, музичний журналіст.

Музика Queen у виконанні симфонічного оркестру GOSORCHESTRA

Коли: 21 липня,19:30
Де: Київ, Тераса ТРЦ Гулівер, 5 поверх
Вартість: від 300 грн
Відвідає Тетяна Власова

Тетяна Власова: «Багато у Києві заходів, коли жива музика звучить у виконанні симфонічного оркестру: музика з кіно, відомі рок-хіти. Зокрема, сьогодні оркестр гратиме музику Queen на терасі ТРЦ Гулівер. Це не повинно залишити байдужим. Тим паче, на відкритій терасі має сприйматися до глибин душі».

Олег Скрипка

Коли: 23 липня, 18:00  

Де: Київ, KURENI

Вартість: від 300 грн

Відвідає Філ Пухарєв

Філ Пухарєв: «В мене цей рік проходить під гаслом концертів саме «олдскульних» гуртів.

Від початку повномасштабної війни у нас відродилося зацікавлення до гуртів 90-х, 80-х років, до української естради, до музикантів, яких забули в якийсь час, а зараз починають пригадувати. ВВ якраз з цього покоління. Хоча про них ніхто ніколи не забував, не пам’ятаю, коли був останній раз на їхньому концерті. 

Мені цікаво послухати!  Давно не випускали альбоми, хотілося б, щоб щось нове зіграли. Проте навіть якщо хіти будуть старенькі, я буду радий».

Фестиваль Файне місто

Коли: 28-30 липня

Де: Львів, Територія !FESTrepublic

Вартість: від 900 до 2000 грн

Відвідають Тетяна Власова, Гєра Суліков

Тетяна Власова: «Файне місто» – унікальний, навіть легендарний фестиваль. Маємо гарну можливість відчути фестивальну атмосферу. Це потужний лайнап, можливість послухати класні українські гурти: ТНМК, Один в каное, Паліндром, Фіолет, Жадан і Собаки тощо. Виступлять багато українських гуртів. Це феєрична можливість перезавантажитися».

Гєра Суліков: «Концерти концертами, але людині, яка любить атмосферу, друзів, двіж, кайфує від фестивального вайбу, радив би завжди їздити на фестивалі. Зараз війна. Великі фестивалі не можуть проводити свої заходи у звичному режимі.

Кожен фестиваль намагається провести захід так, щоб все ж була змога дати людям відчути фестивальний вайб. І автоматично допомагають ЗСУ. Atlas Festival провів свій івент в ТРЦ  «Гулівер», збирали донати на медичне обладнання для лікарні.

«Файне місто» збирає кошти для допомоги «Азову». Вони з початку війни їм активно допомагають і цей раз не став виключенням. На фестивалі зібрані кльові артисти. Це місце, куди люди приїжджають не лише заради музики, а на зустріч з фестивальними друзями. Радив би завітати обома руками».

Pianoбой

Дата: 30 липня, 18:00  

Де: Київ, Тераса D12

Вартість квитків: від 500 до 890 грн

Відвідають Тетяна Власова, Гєра Суліков

Тетяна Власова: «Дуже люблю  Pianoбой. Захоплююся впертістю Дмитра в тому,  що він робить. Впертістю, яка звучить у кожній його пісні. Його любов до музики відчувається на концертах. Є драйв, захоплює енергетика. До того ж, Тераса D12 – гарне атмосферне місце, щоб віддатися хвилям мистецтва, музики, поезії, загалом прекрасно провести час. Нещодавно я провела там власний поетичний вечір».

Мертвий півень

Коли: 5 серпня, 19:00

Де: Львів, Територія !FestREpublic

Вартість: 490-1050 грн

Відвідає Філ Пухарєв 

Філ Пухарєв: «Я спеціально поїду на цей концерт до Львова. Для мене це культовий гурт дитинства, як Плач Єремії. Вони виконують поетичний арт-рок. Навіть не вірив, що колись ще зберуться, одначе вони це зробили. Знайшли нового вокаліста. Звісно, без Міська Барбари це буде, напевно, не так, але сподіваюся, що буде хоча би непогано».

Стадіон культури

Коли: 12-13 серпня

Де: Київ, Льодовий стадіон

Вартість квитків: від 250 до 400 грн

Відвідає Гєра Суліков

Гєра Суліков: «Це таке місце та подія, де можна смачно поїсти, зустріти багато цікавих людей, послухати різні майстер-класи. І почути кльових артистів. Збираюся послухати на Льодовому стадіоні ТНМК і Паліндром».

KOLA

Коли: 13 серпня, 19:00    

Де: Київ, KURENI

Вартість: від 400 грн

Відвідають Тетяна Власова, Ігор Панасов

Тетяна Власова: «Не була жодного разу на концерті KOLA, але подобається її творчість. Чула багато позитивних відгуків, бачила відео з концертів. Співачка підкупає щирістю, талантом, класними аранжуваннями зворушливих чуттєвих пісень. Хочу побачити та почути, як це звучить наживо. Думаю, навіть не майбутня, а сучасна українська музична діва. Це те, що потрібно слухати саме зараз і потрібно буде слухати потім».

Ігор Панасов: «KOLA – одна з найцікавіших наразі для мене українських поп-співачок, яка у 2021-2022 роках зробила відчутний стрибок вище власної голови. Вийшла на новий рівень – як у створенні пісень, так й у вмінні їх артистично подавати. KOLA співає ліричні хіти топ-рівня. Саме за цими емоціями і є сенс йти до неї на концерт».

Vivienne Mort

Коли: 14, 15 серпня, 19:00    

Де: Київ, Дворик МЦКМ (Жовтневий палац)  

Вартість: від 690 до 1390 грн

Відвідають Тетяна Власова, Ігор Панасов

Тетяна Власова: «Творчість Vivienne Mort – моя любов. Дуже цікаво послухати нові пісні, які написала Даніела Заюшкіна. Вважаю, що цей концерт – mustvisit за наших реалій».

Ігор Панасов: «Важко й згадати, коли був останній концерт гурту Даніели Заюшкіної не лише у Києві, а взагалі. Оскільки Vivienne Mort – це завжди про вишукану музичну культуру, щирість та відвертість, то нехай людей не розслабляє релакс-назва події «Літній концерт просто неба». Впевнений, що це буде лавина гострих відчуттів та думок, щільна духовна робота й музикантів, й глядачів. Інакше цей гурт і не вміє».

Енджі Крейда

Коли: 20 серпня, 18:00  

Де: Київ, Docker Pub 

Вартість: від 175 до 250 грн

Відвідає Ігор Панасов

Ігор Панасов: «Головна інтрига для мене – як виглядає повна концертна програма однієї з головних сенсацій 2022 року, виконавиці суперхіта «Враже».

Мені дуже хочеться, щоб Енджі змогла наростити репертуар. Так, аби до неї на виступи приходили не заради однієї пісні. Певним чином цей виступ у Києві може дати відповідь на те, як в неї з цим справи на сьогодні».

Музична вистава «Тичинa: феномен доби»

Коли: 29 серпня, 19:00  

Де: Київ, ЦСМ «Дах»

Вартість: 500 грн

Відвідає Філ Пухарєв

Філ Пухарєв: «Побачив анонс в театрі «Дах» і вирішив придбати квитки. Люблю період «розстріляного відродження», письменників, які писали тоді. Зараз до них зріс інтерес. Тичина насправді музичний поет, в якого музика в слові.

Він мені близький. Цікаво подивитися цю виставу, бо «Дах» завжди робить щось на межі театру, музики, перфомансу, щось нестандартне».

The Unsleeping

Коли: 30 серпня, 18:00    

Де: Київ, Тераса D12

Вартість: від 450 до 990 грн

Відвідають Ігор Панасов, Гєра Суліков 

Ігор Панасов: «Гурт, який переконливо і звучить, і виглядає, і загалом є важливим для української рок-сцени останніх років. На жаль, мені ще не доводилося особисто бачити The Unsleeping наживо.

Ті, хто мають такий досвід, люди, яким я довіряю, у захваті від хлопців. Хто вміє отримувати задоволення від гітарно-барабанного шторму та безлімітних емоцій, мають бути у цей вечір з The Unsleeping».

Гєра Суліков: «Це драйвовий молодий гурт, на якому обов’язково тре побувати. На їхніх концертах завжди атмосферно».

Циферблат

Коли: 31 серпня, 18:00    

Де: Київ, Дворик МЦКМ (Жовтневий палац)

Вартість: від 500 грн

Відвідають Ігор Панасов, Філ Пухарєв, Гєра Суліков

Ігор Панасов: «Гурт, напрямок якого для себе визначаю як інтелектуальний арт-поп. Нарешті вони нещодавно розширили свою аудиторію. Відбулося це, бо декілька відомих українських музикантів запостили в себе лінк на їхнє відео «Для чого ти прийшла?».

«Циферблат» – це крокування поза стереотипами, складні переживання, хитромудра гра різними шарами музичної культури. На перший погляд може здатися, що їхні пісні зроблені суто головою, але ні. Всередині них гаряче».

Філ Пухарєв: «Це скоріше навіть особиста історія. Ніяк не міг потрапити на концерти хлопців за останні рік-два, Постійно знаходилися якісь інші плани в ті дні, коли Циферблат виступав. Вони нещодавно випустили альбом і от нарешті концерт, на який я нічого не запланував. Це такі арт-рокери і фанати  прогресивного року. Була така течія в 70-х роках. Я люблю цю музику. Із задоволенням послухаю наживо».

Олена Грудзинська

Олена Грудзинська

журналістка «Вечора», спеціалізація – анонси вечірніх подій

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках

Київське ескімо, смак борщу, сиру й хліба: 7 закладів Києва з оригінальним морозивом

«Чоловік з передової хвалив дистанційний мастурбатор»: як секс-іграшки допомагають парам кохатися на відстані