--34915

30 Січня, 2024

вечорниці

Проведіть вечір як засновник Підпільного Свят Загайкевич: де погуляти, посидіти, і де є Бульвар стендапу в Києві

Де гуляють і відпочивають люди, яких ви добре знаєте і на чию думку зважаєте? Які класні заклади вони люблять, які місця і чому? Сьогодні про свої місця в Києві розповідає засновник Підпільного стендапу Свят Загайкевич.

Де погуляти

Моє вечірнє місце сили – район «Золотих воріт», Ярвал, Львівська площа.

Мій батько скульптор і працював у Будинку художника. Мама працювала в Інституті математики на Театральній. Тож зараз гуляю батьківськими стежками — там мене найчастіше можна зустріти.

Прикольно, що у нас в Києві з’явився «Бульвар стендапу».

Зверху на Золотоворітський стоїть наш «Підпільний». Якщо піти по Прорізній трохи нижче, то потрапите у Comedy Room у DoskaBar. Ще нижче, біля Хрещатика — «Бочка PUB» і «Бродячий стендап».

Раджу пройти по цьому «бульвару», порівняти різні стедап-двіжухи.

Де поїсти, посидіти

Люблю кримськотатарську кухню у «Мусафір» — це прямо дуже гарно. Ходжу на в’єтнамську кухню у «Хань» на Олеся Гончара.

Люблю «ProRock» на Чикаленка: класний рок-паб, у якого все вийшло. Дуже прикольний «Talkies» і «БарменДиктат». Рідко буваю, але люблю ці місця.


Піти на стендап

Український стендап відрізняє свобода волі. В українців свобода — як релігія. І поєднання такого вільного жанру і нашого менталітету добре працює.

Варто піти на стендап українською, щоб зрозуміти, як ми проживаємо досвід війни.

Це ж 2023 рік, всі такі сучасні і прогресивні, платимо айфоном у метро і тут вилазить цей тиранозавр, йобана росія з війною. Це на голову не налазить.

А ще стендап — мінімалістичний, простий і чесний жанр, в якому немає нічого зайвого. Він чи не найпершим підлаштувався під реалії війни.

Комік виходить на сцену і ділиться своїми переживаннями, баченням проблем навколо. І це працює для людей як розрядка, знімає напругу.

Логічно, коли у суспільстві відбувається така трагедія як війна, розцвітає комедія — люди хочуть і їм треба розкручуватись.

Гумор допомагає виживати і тримати кукуху на плаву.

У «Підпільного» 20% заробітків з виступів йдуть на ЗСУ. З багатьох сольників взагалі всі 100% грошей йдуть на оборону країни.

Думаю, для воїнів важливо, щоб після війни вони повернулись у здорове суспільство. А якщо у суспільстві не будуть сміятись і розважатись, то з часом таке суспільство не буде здоровим.

На яких коміків і чому радить іти Свят Загайкевич — читайте тут.

Ірина Андрейців

Ірина Андрейців

шеф-редакторка “Вечора”

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках