--2484

2 Квітня, 2023

вечорниці

Putin Huilo, перший “Абрамс” і томатне гозе: 7 варіантів крафтового пива на вечір

Олексій Волков — знавець пива і засновник українського конкурсу пива Hop Cup Ukraine Open Beer Awards. Називає якісне крафтове пиво зібранням усього найкращого в сучасному пивоварінні — хмелю з яскравим ароматом, відбірного солоду й таланту броварів.

Фахівець поділився добіркою актуального українського пива, яке радить спробувати найближчого вечора, або… ранку. Він вважає, що “зранку наші рецептори свіжі та краще зчитують характеристика пива”.

У добірці я зібрав пиво, створене з патріотичних й волонтерських міркувань. Також це трендові нині стилі.

крафтове пиво-2485

Олексій Волков

“Наприклад, дуже гастрономічний томатний гозе від броварчан Rebrew або український голден ель від львів’ян “Правда”. Щоб підтримати Україну, у 2022 році пиво цього стилю варили від Австралії до Африки”, — розповідає Олексій.

крафтове пиво-2473

Пивоварня “Правда” (Львів)

Голден ель Putin Huilo

Вартість: ₴66 за 0,33 л

Putin Huilo львів’яни варять ще з 2015 року. Кажуть, що перший ящик пива відправили у Москву і кур’єром доставили прямо в Кремль. Потужне, міцне (8 % об.), солодкувате і добре збалансоване пиво. Зхмелене з використанням німецького хмелю. Варто спробувати, як якісний і перевірений зразок українського голден елю. Стиль виник на базі бельгійського голден елю у 2008 році у Донецьку на “Юзівський пивоварні”. З того часу еволюціонував і набув самобутніх українських рис. У 2022 році почався рух за виокремлення українського голден елю у міжнародному довіднику стилів пива BJCP. На підтримку України пиво цього стилю варили броварні  Австралії, США, Європи, Африки.

крафтове пиво-2478

Пивоварня “Правда” (Львів)

Сесійний ель “Фацет”

Вартість: ₴66 за 0,33 л

Пиво “Фацет” від “Правди” презентували у травні 2022 року. У пивоварні пояснюють, що фацет — це парубок, а на етикетці розмістили зображення чоловіка з ПЗРК. Це легке світле пиво, зхмелене сортом Citra (США), має цитрусовий аромат і легку гірчинку.
Особливо цікаво його буде спробувати у порівнянні з Putin Huilo, добре будуть помітні особливості двох сортів.

крафтове пиво-2479

Пивоварня “Правда” (Львів)

Подвійний допельбок Чорнобаївка

Вартість: ₴68 за 0,33 л

У 2022 році одразу декілька броварень працювали з темою Чорнобаївки. Luchan Brewery (Луцьк) дала таку назву своєму насиченому міцному імперському стауту, а пивоварня “Правда” випустила подвійний допельбок (темний лагер). Дізнався, що воно зварене з додаванням копченого торф‘яного та копченого солодів і чекав від нього жорстких нот, як в острівного торф’яного віскі з Айли. А пиво виявилось м’яким, лагідним, з карамельними нотами. Хороший зразок для розширення кругозору.

крафтове пиво-2480

Пивоварня Underwood (с. Старі Петрівці, Київська обл.)

West Coast IPA “Абрамс”

Вартість: ₴79 за 0,33 л

Пиво презентували 22 лютого 2023 року. У пивній спільноті казали, що це “перший Абрамс, який приїхав в Україну”. Пиво створено у колаборації з магазином goodwine. Головний пивовар Євген Подлєсних використав для нього хмелі Cascade (США), Citra (США) та Galaxy (Австралія). Останній додає хвойним, трав’янистим й цитрусовим нотам ще ноту манго. Має значну гіркоту (IBU 50).

крафтове пиво-2481

Пивоварня Rebrew (м. Бровари)

Томатний гозе Pomi D’Oro

Вартість: ₴110 за 0,33 л

Новий і нині дуже модний стиль пива. Його немає у міжнародному довіднику стилів, але у 2022 році томатне пиво пробували варити майже всі. Головний пивовар Rebrew Євген Смуригін також спробував і створив томатний гозе Pomi D’Oro з приміткою Sakartvelo Edition. У ньому поєднані томати, оливки, базилік, лимон з грузинськими спеціями — кінзою, уцхо-сунелі, червоним перцем. Насичений, зігріваючий і гастрономічний зразок, добре поєднується з їжею.

крафтове пиво-2482

Пивоварня Varvar (Київ)

Світлий ель “Герої не вмирають”

Вартість: ₴69 за 0,33 л

Varvar випустив це пиво 15 серпня, у річницю відкриття броварні (працює з 2015 року) і як данину пам’яті пивовару Ярославу Прокопенко. Ярослав загинув у червні 2022 при обороні Україні від російського вторгнення. Передісторія створення була невідома загалу і етикетка з гаслом “Герої не вмирають” викликала хейт у соцмережах. Її назвали спробою заробити на війні. Знаючи Varvar, переконаний, що продукт створили без “каменя за пазухою”. Це продукт не для заробітку — так броварня розповідає про свій біль втрати і пам’ять. Всі гроші від продажу Varvar перераховує на благодійність. У головного пивовара Антона Паламарчука вийшло зварити дуже якісний світлий ель, зхмелений американським хмелем Cascade

крафтове пиво-2514

пивоварня “Ципа” (с. Кваси, Закарпатська обл.)

Лагер “Говерла”

Вартість: ₴39 за 0,33 л

Гуцульська броварня “Ципа” створили серію пива з назвами вершин України, — Драгобрат, Петрос, Близниця, Свидовець. Раджу спробувати лагер німецького стилю “Говерла”. Головний пивовар Юро Юрич зварив його на німецькому солоді та використав німецький сорт хмелю Tettnanger. Чистий, питкий, зі стриманою гіркотою — вдалий класичний лагер за доступною ціною.

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках