--16637

17 Серпня, 2023

вечорниці

Ви маєте це послухати: плейлист українських хітів, які вийшли цього літа

Можливо, у потоці тривожних новин вам не вдалося відстежити всі новинки української музики цього літа. Але запевняю, у творі “Як я провів це літо” вітчизняним виконавцям буде що пригадати.

Програмний директор радіо Relax Руслан Герасименко на прохання «Вечора» зібрав підбірку найцікавіших треків із українського саунду літа 2023-го, щоб ви встигли ним насолодитися. Слухати на Spotify чи Youtube все разом.

Які пісні і чому в добірці

 1. The Budchuk & Olivan – Ти мій світ 2.0. The Budchuk, творці фолк-електронного бенгеру «Парова машина» цього літа спромоглися на цілий мініальбом «Будинок з музикою», який «сповнений пережитих емоцій та простих, але важливих для кожного меседжів». Робота є творчою співпрацею з ANSTAY, askwhen, Olivan і Яриною Квасній. Один з улюблених звідти – «Ти мій світ 2.0». 
 2. Паліндром – Саудаде. «Щільний речитатив про наболіле» – загалом, вдала фраза, щоб описати творчість Паліндрома. Але цього разу йдеться «про скорботну радість» та про довоєнні спогади. Прекрасна словесна рефлексія та жирний біт. 
 3. нестор & Libenson ft. Nadeen – Як твої справи? Реп-двіж поповнився треком із турботливою назвою «Як твої справи?» з нового альбому нестора та Libenson «ВИХОДЯЧИ З КІМНАТИ». Здається, все більше простежується тренд до самотерапії у творчості українських музикантів.
 4. Gorim! – Зупини вечірку. «П’яний діалог із самим собою за барною стійкою», під який чомусь хочеться танцювати. 
 5. KÓRNEL – Надія є. Молодий та самобутній KÓRNEL почав творити свою музику в часи повномасштабного російського вторгнення. Виконавець починав у гурті, який виконував кавери. Тому, можливо, і дав нове життя треку від Mad Heads XL.
 6. Teleport – Літо. Згадки про рідне море втілилися у пісню «Літо» гурту Teleport. Музиканти встигли презентувати і кліп на нього. Такі собі денсові релакс-мотиви, м’який бас, чарівний саксофон та романтичні тексти. 
 7. BALSAM x NICHKA – Відшукати. Мелодійна композиція прекрасними голосами. Лірика та речитатив про красиве. Колаба, яку чекали не лише фанати, а й самі музиканти.
 8. SOBCHUK – Тільки уяви. Олег Собчук, фронтмен гурту СКАЙ, має сольний проєкт SOBCHUK. У ньому він робить іншу музику. Зацініть ще такого Собчука. 
 9. tolo4nyi – Саммертайм. «Теплий шепіт міста під звуки співу ластівок, прогулянка солодким цвітом парку та літній вечір, який міцно тримає твою руку», – так описав цей трек сам виконавець. Про настрій цієї пісні додати більше нічого. 
 10. Tony Tonite – Світанок. Хочеться вірити музикантам із Tony Tonite, коли вони говорять, що після самого темного часу завжди настає світанок. Ця пісня – їхнє побажання, щоб світанок засяяв над усіма українськими містами і зігрів cерця кожного українця.
 11. КИЛИММЕН – За стежки. Учасник «KALUSH» та «Kalush Orchestra», пранкер, тіктокер? Це перший сольний трек Килимена! Він запевнив, що його душа ще ніколи не була такою відкритою. Тож якщо хочете дізнатись, ким він є насправді, то слухайте. 
 12. KOLA – Під крилом. Вже така близька KOLA презентувала ще одну ліричну і чуттєву пісню «Під крилом». 
 13. ONUKA – ZNAIU. ONUKA влітку випустила свій вже четвертий повноформатник «ROOM» і вкотре створила привід Україні бути почутою у світі. Робота про «усвідомлення» та про історії кожного з нас, хто долучається до спротиву.

*Дисклеймер: деякі треки вийшли наприкінці травня 2023-го, але ми їх зарахували до літніх релізів.

Герасименко Руслан

Герасименко Руслан

програмний директор Radio Relax

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках

Київське ескімо, смак борщу, сиру й хліба: 7 закладів Києва з оригінальним морозивом

«Чоловік з передової хвалив дистанційний мастурбатор»: як секс-іграшки допомагають парам кохатися на відстані