--16656

17 Серпня, 2023

вечорниці

Втекти з дорослого життя на вечір: 7 фільмів про підліткове дорослішання та кінець юності

Автор: Кромф Ігор

Останні дні серпня – чудовий привід поностальгувати за підлітковими драмами та проблемами юності. А ще це прекрасний вид ескапізму від багатьох проблем, адже у 2007 (чи й раніше) не було війни, ковіду та інтернет-срачів. 

Підготували підбірку фільмів про підліткове дорослішання на вечір ностальгії за власною юністю. 

«У пошуках Аляски»

Шоураннер Джо Шварц
IMDb
8,0
Де дивитись: Megogo, Hulu

Історія дорослішання розказана через кохання та трагедію. Може здатись, що тут нічого нового і таких історій безліч.

Але «У пошках Аляски» – це дійсно велика якісна робота сценаристів, які адаптували однойменний бестселлер Джона Гріна та акторів, які поповнили каст серіалу, зокрема Чарлі Пламмер та Крісті Фросет. 

«Всім хлопцям, яких я любила раніше»

Шоураннерка Дженні Хан
IMDb
7,0
Де дивитись: Netflix

Старшокласниця Лара Джин пише листи хлопцями, в яких закохана. Але не відправляє їх адресатам, а пакує у коробку. Та молодша сестра Лари їх знаходить і розсилає.

А далі глядача очікує продовження у: «Усім хлопцям: PS. Я все ще люблю тебе» та «Усім хлопцям: Завжди і назавжди», а також спін-офф серіалу «Цілую, Кітті». 

Не так часто можна побачити, щоб історія підліткового кохання раптом стала успішною франшизою на кілька фільмів та серіал. Тому тим, хто готовий занурюватись у ескапізм власного підліткового минулого – цей варіант дійсно один з найліпших.

«У моїй шкірі»

Шоураннерка Кейлі Ллевеллін
IMDb 8,1
Де дивитись: ВВС

Мама 15-річної Бетан у психлікарні, а батько – запійний алкоголік. Однак в школі дівчина усіх змогла переконати, що вона з багатої і благополучної родини. Але шила в мішку не сховаєш, неправда завжди вилізе. 

Коли мова заходить про соціальні драми, пов’язані з підлітками, завжди виникає асоціація з якоюсь «чорнухою» та «хтонню», на кшталт «Плем’я» (який сам по собі по собі прекрасний фільм).

«У моїй шкірі» – це чудовий варіант історії про важке юнацтво, намагання поставити себе в соціумі і чому краще не брехати ні собі, ні оточуючим. При цьому все це приправлене дуже тонким і чорним британським гумором. 

«Я ніколи не…»

Шоураннер Мінді Калінґ
IMDb
7,9
Де дивитись: Netflix

Деві – школярка інді-американського походження. Після трагедії та хвороби, дівчина повертається в школу і намагається стати не лише найпопулярнішою учиницею, а й звабити найкращого хлопця школи. 

За цим насправді простим сюжетом підліткового ромком-серіалу криється додаткова цікава складова. Вона стосується індійських мігрантів, стереотипів навколо них та їх культури. Ці упередження серіал нівельовує, розкриваючи ще одну неочікувану історію про представників інших народів. 

«Літо, коли я стала привабливою»

Шоураннерка Мінді Калінґ
IMDb
7,4
Де дивитись: Amazon Prime

Шістнадцятирічна Беллі приїздить з батьками у власний будиночок біля моря на канікули. Так відбувається завжди.

Але це літо буде особливим, адже воно буде пов’язане з першим коханням і першою втратою. Це буде літо, після якого Беллі подорослішає. 

Трішки драматична історія дорослішання тривалістю у два сезони. Тут вам і дитячі закоханості, які переросли в дорослі, і любовні трикутники, і смерті близьких. Досить багато різного травмуючого досвіду, без якого не можливо стати дорослим. 

«З любов’ю, Саймон»

Режисер Грег Берланті
IMDb 7,5
Де дивитись: Apple Plus

Старшокласник Саймон має ідеальне підліткове життя. Та у хлопця є одна таємниця – він гей. Саймон намагається зробити камінг-аут батькам, але потрапляє в низку курйозів та пригод, пов’язаних з цією подією. 

«З любов’ю, Саймон» – це однозначно історія про ЛГБТ і підлітків. Однак також це і універсальна історія дорослішання, з яким приходить усвідомлення себе таким, яким ти є. Власних рис, смаків, вподобань. Власної ідентичності. 

Стрічка має продовження у вигляді вебсеріалу «З любов’ю, Віктор». Сюжет розповідає про підлітка латинамериканського походження Віктора, який спілкується в переписках з Саймоном і також проходить свій шлях самоусвідомлення та ідентифікації. 

«Стоп–Земля»

Режисерка Катерина Горностай
IMDb 7,2
Де дивитись: Takflix

Дуже тонка та чуттєва стрічка про життя сучасних українських школярів. Тут майже немає сюжету, але є атмосфера юності з її першими закоханостями, конфліктами з батьками, намаганнями знайти себе. 

У фільмі знялись не професійні актори: київські школярі, які попередньо займались у організованій режисеркою творчій лабораторії. Сюжет фільму періодично перемикається на реальні рефлексії акторів про своє юнацтво і дорослішання, це створює окрему атмосферу.

Також «Стоп-Земля» дуже соціальне кіно, бо говорить про війну з Росією, ПТСР та переселенців, депресію і ЛГБТ. Але проговорює це не «в лоб», а дуже побіжно, але від того не менш важливо. 

Кромф Ігор

Кромф Ігор

читати наступне