--16598

16 Серпня, 2023

під ковдрою

Мій партнер/ка дивиться порно. Чи окей, що я ревную?

У Верховній Раді ініціювали законопроєкт, який частково декриміналізовує виготовлення, зберігання та поширення порнографії. Про цю ініціативу “Вечір” розпитав правозахисницю, пояснення отут.

З’ясовуємо, чи дивляться українці порно (яке і скільки). І чи ревнувати партнера/партнерку, які люблять такий контент?

Трохи статистики:

За даними щорічного звіту платформи PornHub, у 2022 році люди найчастіше дивились порно саме ввечері: години з 22:00 і до опівночі були піковим навантаженням. Найпопулярніший вечір для перегляду інтим-відео – неділя.

А як щодо виготовлення?

Платформа Onlyfans користується популярністю і в Україні. Навіть окремий рух заснували – “Теронліфанс” (обмінюють інтимні фото на фінансові пожертви волонтерським та благодійним фондам). Хоч сама платформа не надає даних про кількість користувачів з конкретної країни, та перші півроку діяльності в Україні компанія переказала до бюджету 34 млн грн ПДВ. 

Ці цифри з двох найпопулярніших майданчиків показують, що порнографія та еротика хоч і вважаються у суспільстві чимось непристойним та “брудним”, але житті українців є досить звичним явищем.

“Вечір” запитав у психологині та сексологині Ольги Хайдукової, чи варто перейматись та ревнувати, якщо партнер/партнерка люблять переглядати порнографію.

легалізація порно Україна партнер ревнує-15992

Ольга Хайдукова

психологиня, сексологиня

Суть порнографічної продукції – це перш за все потужна стимуляція та формування миттєвої відповіді у вигляді сильного сексуального збудження.

У когось це може викликати ревнощі: «я не збуджую свого партнера/партнерку так само як порно». Важливо сказати, що у більшості випадків саме так і буде: партнерський секс та жива людина в контакті не може збудити так само швидко, як і порно. Так відбувається тому, що сексуальний контакт з іншою людиною набагато складніша річ, ніж стимуляція фантазії. 

Чи ревнувати? Це питання пара має розглядати в рамках партнерської норми: що для нас як для пари прийнятно, виходячи з того, що кожен з нас вважає важливим для себе та допустимим у поведінці партнера. Тобто поговорити і домовитись, чи окей вам разом або поокремку дивитись порно.

Чи шкодить перегляд порно?

Перегляд порнографії не може нанести шкоду сексуальному життю/ образу власного тіла/ хибному уявленню про реальний секс, якщо використовується людьми зрілими людьми та як допоміжний інструмент для стимуляції. 

Проте порнографія може ускладнити партнерський секс чи взагалі унеможливити його на якийсь час, якщо:

  • порно є єдиним способом набути збудження;
  • тільки з порно людина отримує сексуальну розрядку;
  • порнографію на рутинній основі використовують діти, підлітки чи дорослі люди.
Тетяна Павліченко

Тетяна Павліченко

Редакторка

читати наступне