--16576

16 Серпня, 2023

вечеря

За хліб з маслом платіть 100 грн: як трендове поєднання здивувало киян і завірусилось у соцмережах

Хліб з маслом — просте, смачне поєднання, з ностальгічною ноткою дитинства.

Але коли хліб з маслом з’явився в українських закладах як окреме поєднання за 80-130 грн, то в деяких гостей це викликало усмішку і подив. «Може, то за кілограм?», — питали користувачі X (колишній Twitter).

«Вечір» звернувся до закладів Києва з питанням — за що платить гість, коли замовляє хліб з маслом?

Обговорення в X викликав допис користувачки, яка опублікувала фотографію хліба з маслом у закладі One Tea Tree вартістю 120 грн. До речі, на запит «Вечора» заклад відмовився пояснювати цінність свого поєднанням хліба й масла.

У коментарях і реплаях люди дивувалися і форматом страви, і її ціною:

хліб з маслом Київ ресторани-16564
хліб з маслом Київ ресторани-16565
хліб з маслом Київ ресторани-16566
хліб з маслом Київ ресторани-16567
хліб з маслом Київ ресторани-16568
хліб з маслом Київ ресторани-16569
хліб з маслом Київ ресторани-16570

Також у коментарях навели інші приклади хліба з маслом у закладах.

«Хліб з вершковим маслом та мальдонською сіллю» — 133 грн у пекарні «Спельта»

«Хліб з маслом лайм-кінза» 80 грн у кафе «Афтернун»

То за що ж така ціна?

хліб з маслом Київ ресторани-16534

керуючий закладів ONE LOVE coffee

Денис Калінін

Три місяці тому ми оновили меню і вирішили подавати у закладі спельтовий хліб. Спельта — окремий вид пшениці.

Виробництво такого хліба не з дешевих. Але для нас це місток знайомства гостей з українською культурою, бо спельта — наша зернова культура. І приємно так нагадувати про власне коріння, українську ідентичність.

По-друге, хліб та масло — це «шлюб, укладений на небесах». Поєднання хліба, вершкового масла, мальдонської солі та вина — це, певно, одні з найкращих можливих поєднань продуктів.

Тренд подавати хліб з маслом, як окреме поєднання прийшов до нас із країн Скандинавії. Там вам можуть запропонувати яйце, хліб, масло, кілька шматочків сиру. Але це будуть найкращі продукти, які можна знайти.

Схожу ідею ми закладаємо у меню One Love — зменшуємо кількість складових, але зосереджуємось на якості. Не ставимо ціль вразити гостя кількістю соусів та страв. Ми за моно, концентрацію на чомусь одному, але найкращому.

Якщо це хліб, то найякісніший, якщо масло, то обране після кількох дегустацій серед багатьох виробників.

Хліб для цієї страви обрали у друзів з First Line Group, які вкладають душу у роботу з ним. Провели кілька дегустацій і обрали масло промислового виробника — питань до якості і смаку у нас до нього немає. Це найкраще масло, яке куштували.

До критики страви ставлюсь з розумінням — зазвичай ми уявляємо хліб з маслом тільки у домашньому форматі, ще й зі щедрою скибкою ковбаси зверху. Це зрозуміло. Але віримо, що ми займаємося ще й просвітницькою діяльністю, донесемо цінність поєднання якісного хліба й якісного масла і на неї реагуватимуть нормально.

Насправді, собівартість буханки якісного хліба висока. Це і дороге обладнання, і інгредієнти. Про якісь надприбутки чи бажання «намахати» гостя тут точно не йдеться.

хліб з маслом Київ ресторани-16527

шеф-кухар, співзасновник «Спельта»

Ілля Сьомін

«Спельта» – це пекарня-бістро. Де «пекарня» на першому місці. Хліб, який ми виробляємо для гостей – велика праця, продукт, у виготовлення якого вкладається багато зусиль, часу, технологій, знань.

Ми випікаємо хліб, який пересічному гостю може бути незнайомим за смаком — бо він на заквасці, з високим ступенем гідратації, гарно запечений і не промисловий.

Ми даємо опцію перед купівльою цілого хліба — спробувати все, що є на вітрині. Ця опція безкоштовна. А якщо хочется з‘їсти хліб на місці і запити келихом натурального вина, можна взяти порцію хліба на заквасці, що в асортименті кожного дня, намастити його збитим вершковим маслом і посипати мальдонською сіллю.

Саме це поєднання повертає до базового заземлення, через знайомий смак, але більш досконалий.

хліб з маслом Київ ресторани-16531

співзасновниця «Афтернун», First Point

Вероніка Кустенко

Хліб з маслом це базова повсякденна страва, яка є зрозумілою багатьом українцям — ми любимо і їмо хліб з маслом, хіба ні?

В нашому випадку це грильований заквасний хліб від «Спельта» та авторське масло, яке наш шеф розробляє до кожного сезону.

Зараз це вершкове масло, збите з цедрою та соком лайму, свіжою кінзою та краплею шрирача.

Ця страва повноцінна як сама по собі (легкий перекус) до чашки фільтр-кави, наприклад. Або, як база до швидкого сніданку, який можна доповнити яйцем, хамоном, салатом або навпаки — використати хліб з маслом як додаткову страву до основної.

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне