--27873

8 Грудня, 2023

корисне

Теплий (не гарячий) душ і вечірня йога при свічках – 5 порад для хорошого сну від індійського мислителя Садхґуру

Як відчути на собі покращення сну? Можливо, спробувати поради від йога, якого цитують провідні медіа світу?

Садхґуру відрізняється від стереотипного духовного наставника. Зараз Джаггі Васудеву (справжнє ім‘я Садхґуру) – 66 роки, але в молодості він був шибайголовою.

Одного разу Джаггі перетнув Індійський континент на мотоциклі. А на лекціях з молоддю Садхґуру часто іронічно жартує.

Не уподібнює себе з богами, навпаки – намагається бути приземленим, не нав‘язує і стверджує, а пропонує і ставить під сумнів. Можливо, цим пояснюється популярність просвітника в багатьох країнах.

На YouTube каналі індійського йога – 11.6 млн читачів. Лічильник переглядів на відео стартує від сотень тисяч. А благодійна організація «Фонд Іша», яку заснував Садхґуру, проводить йогу по всьому світу.

Джаггі вважає, що прокидатись через будильник – «не найкращий спосіб жити». Для того, щоб організм сам відчував біологічний годинник, має бути гарний сон.

Що радить Садхґуру робити перед сном, аби ранком безболісно вставати? Ось його 5 порад. 

Шкода тільки, що Джаггі не дав методичку: що робити, якщо на заваді стає русня.

Прийом їжі за 3-4 год до сну

«Їсти м‘ясо або будь-яку іншу їжу краще за 3-4 год до того, як іти в ліжко. За цей час закінчується процес травлення. Перед сном просто випийте води і лягайте спати. Ви побачите, що це допомагає».

Тож чайок і солоденьке перед сном треба відкласти. Життя – біль, але хто сказав, що буде легко? Мама з татом – не рахується.

Теплий душ

«Одна звичайна річ може врятувати ваш сон. Завжди приймайте душ перед сном – це багато чого змінює. Для декого холодний душ може бути складним випробовуванням, тож приймайте злегка теплий. Головне – не гарячий.

Це підбадьорить вас, і буде здаватись, що «ой, я не можу заснути». Та це не має значення. Навіть якщо ви заснете на 15-20 хв пізніше, ви будете спати набагато краще.

Коли людина купається, вода не тільки змиває бруд, а ще й тривогу та відчуття напруги. Після вечірнього душу ви відчуєте, ніби гора звалиться з плеч.

Душ – це не тільки про те, щоб змити бруд. Це в якомусь сенсі найлегша форма практики очищення».

Вечірня банька, пар по всій квартирі і малюнки на склі – відміна.

Лампа або свічки з органічними оліями

«Ще одна річ, яку ви можете робити перед сном – запалювати свічку органічною олією. Гніт з бавовни і небагато олії. Підійде будь-яка: лляна, рисова, кунжутна або оливкова – теж добре. І побачите, як сон покращиться».

Ціни на оливкову олію – шалені. Гарний сон – дорого, але хочеш спокійно прокидатись, готуйся і грошенята тьоті в Сільпо давати.

Вечірні практики з йоги

«Існують практики з йоги, які виконують безпосередньо перед сном. Ви можете виконувати ці вправи, сидячи прямо в ліжку. Одна з таких практик Isha Kriya.

Це простий процес, але в той же час – потужний інструмент. 3 складових:

  • Дихання
  • Думка
  • Свідомість

Інструкція:

  1. Сісти і схрестити ноги. Випрямите спину так, щоб вам було зручно. Голову тримати прямо.
  2. Сидіти треба в напрямку сходу.
  3. Покладіть руки долонями вверх. Обличчя трохи підняти вверх. Заплющіть очі та зосереджуйте увагу на ділянці між бровами.
  4. Видихайте і вдихайте м‘яко та повільно. Протягом всього вдиху кажіть собі подумки «Я не тіло».
  5. Протягом всього видиху – «я навіть не розум».
  6. Повторюйте ці слова від 7 до 11 хв.
  7. Після видайте звуки: «Ааа» 7 разів. Обов‘язково: повністю видихати з кожним звуком.
  8. Продовжуйте сидіти від 5 до 6 хв.
  9. Якщо ви живите не одні, то після «ааа» ваші близькі можуть злякатись, тому попередьте їх, що робите медитацію, яку вичитали на «Вечорі».

Мантра

«За 60 років життя людина з‘їдає до 14 т їжі. Це означає, що те, що ви вважаєте своїм тілом, насправді, таким не є. Воно змінюється кожний день: в організмі з‘являються нові ресурси, а старі зникають. І так – цілих 14 т.

Ваше тіло – це тимчасова кількість їжі. Ввечері, перед тим, як лягати спати, можете повторити 12-15 хв, і нагадати собі: «я – це не моє тіло; я – це не мій розум». Зараз тіло належить вам, але насправді – це не ви.

Якщо ви не в змозі повторювати це, то можете спробувати цю мантру зв‘язати з диханням. Виповнюйте це доти, поки не заснете».

Поради Садхґуру щодо покращення сну націлені на внутрішні процеси, проте іноді зовнішні обставини порушують їх. Як справитись з безсонням через нічні обстріли – ніхто не знає. Ось така гірка правда.

Більше про покращення сну:

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне