--25169

17 Листопада, 2023

корисне

Спати порізно у парі – це ок, підтверджує велике опитування. Чому не варто боятися «розлучення уві сні»

Перетягування ковдри на себе, гучне хропіння, перегляд соцмереж у гаджетах чи неспокійне крутіння в ліжку – це заважає частині партнерів виспатись і погіршує стосунки.

За опитуванням Американської академії медицини сну (AASM), щоб уникнути цього, третина пару у США обирають «розлучення уві сні» – сплять окремо.

Американська академія медицини сну (AASM) опублікувала результати опитування американців щодо їхніх пріоритетів сну у 2023 році.

Дослідники виявили, що понад третина американських пар постійно або час від часу сплять окремо.

25% жінок сказали, що постійно чи час від часу йдуть спати в іншу кімнату. 45% чоловіків сказали, що роблять те саме.

Чоловіки найчастіше обирають диван чи гостьову кімнату, щоб спокійно поспати.

Цікаво, що пари з покоління міленіалів найчастіше сплять окремо (43%), за ними йде покоління X (33%), покоління Z (28%) і бебі-бумери (22%).

«Поганий сон погано впливає на настрій. А ті, хто недосипають, частіше сперечаються з партнерами. Може виникнути образа на людину поряд, яка порушила сон. Це негативно впливає на стосунки», — каже речниця AASM, доктор Сіма Хосла (Dr. Seema Khosla).

На підтвердження в AASM наводять результати дослідження, за яким між партнерами, які погано сплять, частіше виникають сварки.

Також поганий сон знижує рівень емпатії між партнерами – погіршує їхню здатність чути одне одного, розуміти і відчувати людину поряд.

«Термін «розлучення уві сні» звучить різко, але він лише означає, що люди в парі віддають перевагу сну і розходяться по різних кімнатах, коли це необхідно», – пояснює Хосла.

В AASM додають, що гучне і часте хропіння – не просто неприємність, а симптом апное уві сні. Як наслідок, людина може почуватись втомленою вдень, сонною, мати головний біль зранку, проблеми з концентрацією і запам’ятовуванням.

Тому хропіння вночі не варто ігнорувати, раще звернутись до лікаря.

Вам також може бути цікаво:

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках