--25224

17 Листопада, 2023

життєстиль

«Набагато корисніше зустрічатися з людьми на афтепаті»: вечори українців на Web Summit, найбільшій tech-конференції Європи

З 13 по 16 листопада в Лісабоні пройшла найбільша tech-конференція Європи — Web Summit. Вважають, що конференція визначає майбутнє технологічної сфери. 

На Web Summit працював й стенд України – з командами стартапів, які пройшли націвідбір. «Вечір» попросив гостей Web Summit з України поділитися враженнями про tech-конференція та вечори у Лісабоні. Далі – їхня пряма мова. 

Надія Синиця, менеджерка освітніх проектів IT Ukraine Association

На Web Summit є денна і вечірня програма. У конференції є додаток для телефону, який працює, як соцмережа. Там є розклад всіх лекцій, список спікерів, у ньому можна переписуватись з іншими учасниками.

І там завжди є вечірня програма Web Summit. Після закінчення денної частини на телефон приходить сповіщення: «Шановні гості, запрошуємо приєднатись до вечірньої частини саміту».

Цього року вечірня частина саміту проходила на головній площі Лісабону.

У величезному павільйоні з власним кафе, баром, окремими зонами, де люди могли або танцювати або продовжити денний нетворкінг. Це ніби продовження конференції, але вже без лекцій — люди самі обирають, чим їм зайнятись і з ким зустрітись.

Паралельно з вечірнім Web Summit ввечері проходять активності, які учасники саміту самі для себе організовують.

Скажімо, українці організовують зустрічі з українцями з різних куточків світу. У спільний чат приходить локація і ми збираємося провести вечір разом. Так само збираються італійці, гості з Нідерландів тощо.

Організовують зустрічі і за темами — скажімо, люди цікавляться ШІ і збираються на вечірку, куди приходять однодумці. 

Нетворкінг на Web Summit добре працює, якщо йти туди, де ви вже когось знаєте. Наприклад, підійти до групи людей, які п’ють вино, привітатись із знайомими і познайомитись з іншими у компанії.

Атмосфера на Web Summit така, що навіть якщо ви стоятимете самі, до вас обов’язково хтось підійде. Дізнатись, чим ви займаєтесь, або просто познайомитись, щоб разом провести вечір. 

Web Summit-25205
Web Summit-25206

Смолтоки в основному базуються на професійному підґрунті. Якщо люди знайомляться, то спочатку розпитують одне одного, чим займаються, яку компанію представляють, над якими темами працюють і який досвід мають. 

Така розмова плавно переходить в обговорення в цілому індустрії, де працюють люди.

«Ліміту» на смолток немає — це звичайна розмова людей, які познайомились через роботу. Це спілкування може перерости у партнерство, дружбу чи приємне знайомство. 

Моя стратегія нетворкінгу — на Web Summit їду не сама, з друзями. Всі з IT, але різних сфер.

Скажімо, я займаюсь освітніми проєктами і корпоративною відповідальністю. А серед моїх друзів є проджект-менеджери, спеціалісти з ШІ. 

Оскільки ми з різних сфер, ми легше знайомимось з більшою кількістю людей на саміті. Я знайомлю друзів з людьми з освіти, вони мене знайомлять з тими, хто працює з ШІ. І так наша група друзів працює як єдиний організм, яка знайомиться з усіма навколо. 

І важливо після знайомства встановити конект. Обмінятись телефонами, подружитись на фесбук, чи лінкедін. 

Web Summit-25199
Web Summit-25200
Web Summit-25201

Контакт з топами залежить від самих топів. Деякі керівники компаній відкриті до спілкування, вони самі приходять на нетворкінги, готові до знайомств. 

Є топи, які не хочуть спілкуватися, бо вони приїхали з задачею іншою — виступити, презентувати компанію, поговорити з іншими топами.

У мене не було списку людей перед нетворкінгом, бо вони могли просто не приїхати на саміт. Але був список компаній, з чиїми представниками я би хотіла познайомитись. 

Тому порада — орієнтуватися більше на компанії, з якими хочеться встановити контакт. Шукати їхніх представників у Linkedin, Facebook, додатку саміту, через знайомих знайомих наперед домовитись про зустріч. 

Дмитро Суслов, CEO та засновник Uspacy

Uspacy – український онлайн-сервіс для організації робочого процесу і фокусуванні на результаті

Спілкування та налагодження зв’язків є невід’ємною частиною Web Summit.

Ввечері після денної програми тут одночасно проходять десятки вечірок. Відвідати всі фізично неможливо.

Та й не варто намагатися: треба сфокусуватися на найважливішому.

Web Summit-25211
Web Summit-25212
Web Summit-25213

У першій день побували на одній з українських вечірок, побачилися з давніми знайомими. На другий день зайшли на вечірку Нідерландів. 

Команда Uspacy пройшла відбір і потрапила до складу української делегації. Це вдається нам вже вчетверте: розуміємо, як почесно представляти Україну на міжнародних заходах.

Цього разу домовились з командою, що головною ціллю Web Summit стане збір лідів з західних ринків, які ми маємо конвертувати у платних користувачів Uspacy. 

Моє спостереження на Web Summit 2023 – помітна кількість потенційних клієнтів, зацікавлених у нашому продукті.

В останній день Web Summit пішли раніше, щоб встигнути на захід сонця над мисом Рока. 

Іванна Євсєєва, бізнес-тренерка,засновниця консалтингової компанії EvseevaCo, менторка всеукраїнської бізнес-спільноти Board

Основна робота йде не на самому саміті – набагато корисніше було зустрічатися з людьми на афтепаті чи за сніданками. 

Важко проводити понад 10-15 змістовних розмов на день. Я вносила в окрему папку в телеграмі всіх, з ким спілкувалась і в нотатки кому що обіцяла надіслати.

З цими контактами буде основна робота після саміту. Але по кількості і якості лідів вже бачу, що інвестиція окупилась. 

Оскільки моя консалтингова компанія працює з українськими підприємцями, я майже весь час була на українському стенді – це місце зустрічей і своїх людей!

У кожного свій Websummit: комусь оплачує компанія всі витрати і це схоже на відпустку з друзями. Я ж як власниця бізнесу сама оплачувала поїздку. Тому швидше це розглядала як інвестицію.

Маю систему, як витиснути з івента максимум. Є три частини роботи: підготовка і планування перед, робота на саміті і фоллоапи, переговори опісля.

Якщо їдеш просто потусити, то ок – але результату не буде, тому ставила конкретні цілі. 

Хтось іде шукати інвестора, хтось для лідогенераціі і продажів, хтось шукати роботу і т.д.

Всі зустрічі з нинішніми і потенційними клієнтами я спланувала на неділю і понеділок, щоб на саміті спілкуватись з новими людьми.

Наступного року проінвестую гроші в свою доньку, якій 16 років і привезу її на Web Summit.


Аліса Киричок, засновниця комунікаційної агенції EmailConsultin

Нетворкінг – одна з найпотужніших частин Web Summit. Окрім організованих паті, зібрань, програм на різні теми, є сайдівенти від від країн-учасниць, компаній.

І ось там є цінне неформальне спілкування.

Ти знаєш, що ввечері у цьому ресторані, чи на цьому даху сидять цільові люди, з якими можна поговорити своєму питанню, отримувати відповіді, обмінятись ідеями.

Сам Лісабон дивовижний! Погода сприяла прогулянкам, якщо вже наговорились по темі бізнесу, то йшли і блукали містом. Часто компаньйонами у таких прогулянках ставали люди, з якими щойно познайомились.

Тобто процес конекшену тривав і після офіційної програми. І чим більше спілкування, – формального і неформального, – тим більше починаєш розуміти ринок, свій продукт, хто твоя авдиторія, чого вона хоче.

На саміті Україну сприйняли добре, український стенд був у першому павільйоні. Цього разу на порядку денному вже не було ставлення до України, як до «бідось».

Відчула, що нас сприймають як країну зі своїми і зрозумілими цінностями, яку треба захищати. Цьогоріч було багато українських компаній – і продуктових, і сервісних, як стартапів, так і зрілих.

Світ побачив Україну на Web Summit як гравця світового ринку, а не тільки як постраждалу країну. 

Після сканадалу не приїхали компанії Facebook, Amazon, Apple, Netflix і Google, тому цьогоріч на Web Summit провилися середні та маленькі компанії.

З одного боку були компанії з мікрофічами. Наприклад, застосування ШІ у будь-чому: в відео, організації процесів, розшифровок колів, блокчейну, фінансовій діяльності, автоматизації. Вся увага на дрібнички, мікрорішення для бізнесу.

З іншого боку вже готові рішення під локальну соцмережу, або агрегатори, які можуть зібрати весь «зоопарк» і спростити життя бізнесу.

Тому сюди варто їхати, щоб знайти інструменти конкретно під свої бізнес-задачі і зібрати їх в конструктор, який вам треба.

Завжди ціль бізнесу – це збільшення продажів: проектів, рішень, ідей. Чи приносить Web Summit клієнтів? Тут думки різняться. Конекшен та партнерів – так. Опосередкований вплив на співпрацю – так. Дзвінки після саміту – так, вони будуть. А чи принесе все це клієнтів – залежить від того, які проекти ми реалізуємо разом. В нашому випадку, які розсилки ми налаштуємо.

Цьогоріч на Web Summit Україну вже не сприймали, як «бідось», а як країну, яка розвивається, видає продукти та захищає себе.

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне