--25113

17 Листопада, 2023

вечорниці

Музичний амбасадор «Вечора»: гурт Tember Blanche радить вечірні концерти

Автор: Філ Пухарєв

Хто краще підходить на роль музичних амбасадорів «Вечора», ніж автори інтернет-хіта «Вечорниці»? Трек збирає мільйонні перегляди у соцмережах, а це вам не гопака танцювати.

Олександра Ганапольська та Влад Лагода грали як вуличні музиканти, а в 2020-му почали зустрічатися. Тоді ж сформували дует, в назві якого поєднали дрібку англомовного вересня (Tember) та улюблене пиво (Blanche). За рік Tember Blanche зарелізили вірусні «Вечорниці». Наразі пісня має більше 2 млн переглядів у YouTube та майже 40 млн у ТikTok.

На рахунку інді-поп-гурту – два повноцінні альбоми: «Тут немає нікого, окрім нас» (2021), «Ти лиш людина» (2023). Наприкінці минулого року Саша та Влад поборолися за право представляти Україну на «Євробаченні»-2023. А цієї осені дует вирушив у мінітур українськими містами.

Нам вистачило нахабності висмикнути Tember Blanche із концертних буднів заради розмови про вечірні виступи просто неба, залипання на «Як я зустрів вашу маму» та колаби з Монатіком. 

5 вечірніх подій від Саші та Влада

ADAM

 • Що: Михайло Клименко та Олександра Норова відзначать п’ятнадцять років разом на сцені. Якщо Іво Бобулу з Лілією Сандулесою можна, то чим ADAM гірше?

  У програмі творчого ювілею: вірусний хіт «Повільно» та менш відомі (але не менш прекрасні) соул-балади.
 • Де: Київ, Osocor Residence
 • Коли: 24 листопада, 19:00
 • Cкільки: 800-1000 грн

«ADAM cлухаємо давно, ще від перших треків. Міша постійно запрошує нас на концерти, але ми завжди з ним розминаємося. Якби не виступали цього вечора в Сумах, пішли б із задоволенням»

Жадан і Собаки

 • Що: — Сергію, хто ви без цієї літератури?
  — Плейбой, філантроп, лідер «Жадан і Собаки».

  Великим столичним концертом інтелігентні панки розігріють публіку перед зимовим туром. У ньому гурт презентує новий альбом, «РадіоПромінь».
 • Де: Київ, Stereo Plaza
 • Коли: 24 листопада, 19:00
 • Скільки: Від 1090 грн

«Ми з тих олдів, які більше люблять Жадана-письменника, ніж Жадана-музиканта. Це не зовсім наш вайб. Але ми були на фестивальних виступах «ЖіС», і сперечатися не будемо: це качає. Те, що треба, якщо ви фанатієте від рок-концертів»

ONUKA

 • Що: ROOM — новий альбом ONUKA, присвячений українцям, які втратили особистий простір через російське вторгнення.

  Ната Філатова презентує студійник наживо, – зі складом, який не вміститься в одній кімнаті. Буде і лайв-бенд, і дитячий хор. 
 • Де: Львів, !FestRepublic
 • Коли: 26 листопада, 19:00
 • Скільки: Від 590 грн

«На київські концерти ONUKA вже солдаут, але спробуємо потрапити у Львові. Повністю погоджуємося із тим, що вам  розповідав Павло з гурту NAZVA. Мало хто в Україні вміє міксувати традиційне та сучасне так, як це робить Ната»

MONATIK

 • Що: Народний пострибунчик України зцілює душевні рани в рамках благодійного туру «ART Терапія». Частину коштів із проданих квитків Дмитро перераховує на потреби ЗСУ, лікарів, переселенців та українських енергетиків.
 • Де: Київ, Osocor Residence
 • Коли: 2 грудня, 19:00
 • Скільки: 5000-5500 грн

«Добре спілкуємося з Дімою відтоді, як він обернувся до Саші у «Голосі країни». Нещодавно Tember Blanche були спеціальними гостями на концерті Монатіка в Черкасах. Часу в нас із ним вистачає хібащо на small talk, і все одно приємно».

Святослав Вакарчук

 • Що: Святослава Івановича багато не буває, тому ось вам одразу два його благодійні виступи. На концертах прозвучать як сольні пісні лідера «ОЕ», так і відомі «океанівські» хіти в акустиці. Частина прибутку піде на потреби ЗСУ.  
 • Де: Київ, Палац «Україна»
 • Коли: 8-9 грудня, 18:00
 • Скільки: 850-4850 грн

«Хто з вуличних музикантів не каверив «Океанів»? А от на концерті гурту ми були тільки один раз. Якщо матимемо вільний вечір, підемо ще»

Як проводять вечори Саша та Влад

Увечері ми вперше зустрілися. І взагалі, це чудовий час для спілкування та творчості.

Певною мірою Tember Blanche — справді «вечірній» гурт. Наша музика асоціюється в слухачів з чимось теплим і домашнім. Коли приходиш з роботи, заварюєш чай і проводиш час із тими, кого любиш.

Пісні «Вечорниці» та «Я вдома» мають вечірній вайб, хоча ми їх такими не замислювали. Зате «Пролог» свідомо писали під ніч. Адже у темний час доби люди виглядають щирішими, ніж вдень.

Як виглядає вечір вуличного музиканта? Пакуєш апаратуру та інструменти, сідаєш у метро і їдеш на місце. Близько 17-ї години починаєш розігріватися, о 18-19-й вмикаєшся на повну. Останні слухачі розходяться десь о 22-й, якщо на вулиці тепло та спокійно.

У спеку та без затінку грати на вулиці вдень неможливо. Зате увечері люди повертаються з роботи на розслабоні, тому мають час зупинитися і послухати.

Коли завели собаку, наші вечори стали домашніми. Якщо треба кудись вийти, залишаємо її на друзів, а іноді і беремо з собою.

Наш ідеальний вечір – це погуляти з улюбленцем, повечеряти канапками та залипнути на «Як я зустрів вашу маму». Рекомендуємо цей ситком всім, хто ще не дивився. Нічим не гірше за «Друзів».

Вечорниці вдома майже не влаштовуємо. Друзям до нас непросто добиратися, та й наші графіки не сходяться. Коли у них вихідні, у нас зазвичай концерти.

Осінні вечори проводимо на гастролях. Половину прибутку з концертів передаємо благодійному фонду Musicians Defend Ukraine. Фонд допомагає музикантам, які відклали інструменти до кращих часів і взяли до рук зброю.

Звісно, у невеликих містах на Tember Blanche приходять не так багато людей, як у Києві чи Львові. Але очі світяться у всіх. Бо у важкий час всім нам бракує позитивних емоцій.

Маленькі зали — серйозніший виклик, ніж великі. Там ти зустрічаєшся зі слухачами віч-на-віч. Помилитися чи сфальшивити не маєш права.

Фото зі сторінок гурту в соцмережах. Фотографи: Vlada Mazur, @s.olya_photographer, @tbondaryk, @olizitch

Філ Пухарєв

Філ Пухарєв

читати наступне