--32009

5 Січня, 2024

вечорниці

Український мультфільм «Мавка» показав круті рейтинги на ТБ. Де його глянути онлайн

Автор: Філ Пухарєв

У березні-2023 у прокат вийшов довгобуд української анімації, мультфільм «Мавка. Лісова пісня».

Стрічка полюбилася глядачам за яскраву картинку та добрий гумор у стилі Disney та Pixar. Навіть попри те, що від оригінальної драми-феєрії Лесі Українки в ній залишилася хіба що назва та імена головних героїв.

За рік «Мавка» вибилася в топ найкасовіших стрічок українського прокату. Мультфільм продовжує  підкорювати нові горизонти та платформи. Наприкінці 2023-го він з’явився на Netflix, а 1 січня вперше вийшов в український телеефір.

У чому магія мультфільму і як він зміг обійти в українському прокаті марвелівських «Месників»?

Ми зібрали найцікавіші факти про «Мавку», щоб ви могли підготуватися до вечірнього перегляду. І додали лінки, де фільтфільм можна офіційно глянути онлайн.

Що таке «Мавка. Лісова пісня»

Український повнометражний 3D-мультфільм за мотивами драми-феєрії Лесі Українки.

Студія Animagrad розпочала роботу над «Мавкою» у 2014-му. Через дев’ять років, у березні 2023-го, мультфільм вийшов у всеукраїнський та міжнародний прокат.

Про що розповідає «Мавка»

Сільський хлопець Лукаш закохується в лісову Мавку. Малину парі псує лиходійка Килина, що прагне заволодіти чарівним лісовим джерелом. Опинившись в епіцентрі протистояння людського та магічного світів, герої мусять перемогти зло та відновити мир на рідній землі.

У «Мавці» також можна побачити й інших міфічних персонажів із творчості Лесі Українки та народних легенд. Це, зокрема, водяники, русалки, лісовики, Той, що греблю рве і не тільки.

мавка мультфільм-32008
мавка мультфільм-32006
мавка мультфільм-32007

Які зірки озвучили «Мавку»

В україномовній версії герої «Мавки» говорять голосами Ніни Матвієнко, Сергія Притули, Катерини Осадчої, Назара Задніпровського, Олега Скрипки, Юлії Саніної, Олега «Фагота» Михайлюти, Артема Пивоварова та учасників гурту «ДахаБраха».

Перемоги «Мавки» у фактах

  • До створення «Мавки» долучилися понад 400 художників, аніматорів та інших спеціалістів зі всього світу.
  • Мультфільм показали в 140 країнах і продублювали 32-ма мовами.
  • Найбільше квитків на «Мавку» у міжнародному прокаті було продано у Франції (понад 550 тис.) та Польщі (понад 480 тис.).
  • «Мавка» очолила топ-10 найкасовіших стрічок незалежної України. Мультфільм зібрав у національному прокаті понад 660 млн грн при бюджеті в 187,2 млн грн.
  • За популярністю серед українців мільтфільм обійшов у прокаті такі голівудські блокбастери, як «Трансформери 3», «Шрек Назавжди», «Аквамен», «Оппенгеймер», «Хоббіт», «Месники: Війна нескінченності», «Мадагаскар» та інші.
  • У 2023-му «Мавка. Лісова пісня» потрапила до топ-5 запитів серед українських користувачів у Google.
  • У грудні-2023 мультфільм з’явився на Netflix. Станом на початок січня «Мавка» тримається в топ-10 найпопулярніших стрічок сервісу серед українців.
Мультфільм Мавка у топ-10 найпопулярніших стрічок України

Дивитися «Мавку» онлайн

Подивитися мультфільм «Мавка. Лісова пісня» можна як на інтернет-платформах, так і по телевізору. 

1 січня 2024 року відбулася телепрем’єра мультфільму на каналі «1+1 Україна». «Мавку» подивилися 1,18 млн людей віком від 4 до 54 років. Мультфільм став найуспішнішою телепрограмою дня та випередив всі телепроєкти 2023-го за добовими переглядами.

Мультфільм Мавка у топ-10 на Нетфліксі

Коли «Мавка» з’явиться в інтернеті

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» можна подивитися на таких інтернет-платформах:

Фото та ілюстрації: wikipedia.org, mavka.ua

Філ Пухарєв

Філ Пухарєв

читати наступне