--18604

12 Вересня, 2023

вечорниці

Що лишилось за кадром: презентація фільму «Харків. Тихий центр» у Львові. Фоторепортаж

У Львові 11 вересня провели третю офлайн-презентацію першого документального фільму «Вечора». Подивитись «Харків. Тихий центр» у Lviv Media Hub прийшли здебільшого студенти з факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка.

Це стрічка про молодих людей Харкова, які просто зараз і волонтерять, і працюють в місті. Які є частиною його культурної тусовки і не припиняють творити.

У фільмі розповідаємо про:

  • тату-майстра, співвласник кав’ярні Олексія Кобзева
  • шефа Микиту Вірченка, засновника закладу української кухні «Трипіччя»
  • художника Гамлета Зіньківського, роботи якого на вулицях вже є візитівкою Харкова.

Над фільмом працювали: режисер Лев Коротаєвський, журналістка Еля Серкожаєва та оператор Павло Бондаренко. На показ змогла приїхати Еля Серкожаєва.

Тож після фільму обговорення було здебільшого навколо саме журналістської роботи: від старту і до випуску.

Студенти цікавились підбором героїв, непередбачуваними проблемами, які виникали під час зйомок, розпитували про історії, які залишились за кадром.

«За кадром залишилась історія кота Саші – Кекса. Його попередня власниця вважала, що кіт вредний, бо дряпає меблі і галасує. Тож віддала його. Саша з дружиною забрали кота і виростили такого красеня» – ділиться Еля.

«Найскладнішим було підготувати та організувати зйомки. Адже у нас був приблизно тиждень у Харкові, за цей час ми мали відзняти історії героїв, а також ще підзняти місто. Наші герої – зайняті люди, доводилось підлаштовуватись під їхній графік і щоб їхні вільні для зйомок дні не переплітались.

Коли ми погодили вже всі знімальні дні, я дуже хвилювалась, щоб ніхто з героїв не просив перенести зйомки на інший день, адже це б змістило наш графік. Також хвилювалась за те, щоб у нас не трапилось форс-мажорів із затвердженими датами.  На щастя, все склалось так, як було потрібно» – розповідає Еля.

Ділились з глядачами як професійними моментами, так і подальшими робочими планами.

Розповіла коротко про роботу над фільмом про Суми та планами щодо стрічки про Чернігів. Глядачі питали, які ще міста у планах і чи раптом серед них нема Львова.

Всі фото з події можна знайти отут.

Презентація фільму онлайн буде на youtube-каналі “Вечора” 12.09 о 18:00.
Фотографувала Марія Шевців.

Тетяна Павліченко

Тетяна Павліченко

Редакторка

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках