--12226

10 Липня, 2023

життєстиль

Як проводить вечори стендапер Славік Мартинюк: сольні виступи та жарти з глядачами

Стендап-комік Славік Мартинюк збирає понад 100 тисяч переглядів на відео своїх виступів та їздить містами України із сольним концертом “Найкраще і найгірше”. 

Робота — повноцінна частина його вечорів. Але такий спосіб життя цілком влаштовує, каже Славік.

“Мені комфортно працювати ввечері. Колись на одну зі своїх робіт я приходив о 8 ранку і мав типовий графік. Просто працював і йшов додому — мені таке не дуже подобалося”, — ділиться стендап-комік. 

Тепер він відчуває більше свободи у своїх діях та не обмежується чіткими рамками. 

А про своє життя після 18:00 та концерти Славік розповідає “Вечору”. Далі — його пряма мова. 

Славік Мартинюк

Залаштунки вечірніх виступів

Вечір для мене – це спочатку робота, а потім відпочинок удома. 

Усе починається з підготовки до виступу. Я збираюся — слухаю свій попередній стендап на диктофоні, можу взяти каву, покурити (це погано, якщо що!) і ще про щось подумати по дорозі. 

Востаннє в мене був сольний концерт у Львові — у гарному сучасному залі кінотеатру та ще й з кондиціонерами. 

Для стендапів важлива цікава атмосфера — затемнене приміщення та гарне світло, зосереджене на мені. А я під час виступу дотримуюся свого головного принципу — повеселити людей та зібрати грошей на ЗСУ. 

Славік Мартинюк

Мої стендапи схожі на спільних концертах з іншими коміками — я виходжу на сцену, розказую матеріал і просто йду. 

Та сольні виступи в українських містах дарують унікальний досвід. Я багато спілкуюся з людьми, імпровізую і по-різному подаю матеріал. Часто питаю в глядачів, хто в них міський голова, що він зробив для міста, а ще — де можна поїсти після вистави.

Зазвичай мені радять якісь забігайлівки — дуже культові місця, про які знають всі та куди не ходить ніхто.

Кожен сольний концерт для мене — це велика відповідальність. Бо якщо не справлятимусь, то мені не допоможе ніхто. Тільки я можу зробити цей вечір гарним і для себе, і для людей.  

Відпочинок після вечірніх концертів

Після виступу мені важливо гарно поїсти й відразу переслухати свій виступ. Я хочу зрозуміти, як усе відбувалося насправді, бо коли перебуваю на сцені, то не можу тверезо оцінити реакцію глядачів. 

Потім граю в комп’ютерні ігри або дивлюся серіал, щоб повністю розвантажити голову. Мені подобається щось на Netflix – наприклад, “Життя королеви Шарлотти”, “Відьмак” чи “Дивні дива”. 

А якщо я у Львові, то ще проводжу час зі своєю дівчиною. 

Славік Мартинюк

У інших містах я, звичайно, сам не готую. Після концерту взагалі нема сил, тому йду в заклад або замовляю щось на доставку.

Удома можу приготувати щось не суперскладне — от востаннє робив омлет. І ввечері я разом з дівчиною просто сиджу на кухні та спілкуюся. 

А коли їм на самоті, то завжди ще щось дивлюсь. З напоїв люблю пити томатний сік — він підходить до будь-якої їжі, окрім чогось солодкого. Замість нього можу обрати колу — тепер навіть перейшов на напій без цукру. 

Раніше я був директором у дитячому таборі, тому інколи працював цілодобово — діти могли щось витворити в будь-який час доби. Коли мені потрібно було не спати до 3-4 ночі, то тримався тільки на каві. Уже не маю такої вечірньої звички.

Славік Мартинюк

Ввечері я ніколи не сварюся з кимось і не розв’язую суперважливі питання.

Найкращий вечір у житті — це вечір з коханою людиною десь біля моря або в горах.

У вечір нашої перемоги над Росією я буду дуже полегшено зітхати хвилин 15 і, напевно, подзвоню всім, хто перший спаде на думку. Нап’юся, якщо ще щось залишиться в магазинах, і точно вийду на вулицю. Хотілося б, щоб у цей вечір була атмосфера загального об’єднання людей.

Валерія Шебела

читати наступне