--23447

5 Листопада, 2023

вечірнє місто

Як знімають вечірнє шоу «20:23» Жені Яновича: репортаж зі зйомок

Треба мати неабияку сильну мотивацію, аби попертись у неділю вранці у Вишневе. Моя мотивація: розказати читачам «Вечора», як знімають late night show здорової людини «20:23». 

Портал у кіносвіт

Краса студії резонує з гаражами на вулиці. Зйомки найрейтинговішого вечірнього шоу відбуваються в млявій промзоні київського передмістя – у Вишневому. Тут розташований кінопавільйон, а радше – ангар «20:23».

Цифри у назві то художня вигадка. Насправді, мотор починається о 12:00, коли на вулиці ще тліє яскраве сонце. Та за крок через портал залізних дверей у студії атмосфера теплого надвечірку. Всередині, наче з неба, лунає «Casio» у виконанні Jungle.

Одразу при вході розгортається кінопейзаж: камери, освітлювальні прилади, суворий (а, можливо, сконцентрований) режисер, стільці для глядачів, відблиск тихої води у «басейні».

І натюрморт звабливого печива на столі з кейтерінгом. Задивився. 

Як влаштована вода на підлозі

Звісно, я одразу кинувся подивитись на воду. 

«Басейн» – так команда називає велику калюжу на підлозі. Це спеціальна конструкція, на якій закріплений брезент. Воду змішують з чорним барвником, а після кожного гостя відбувається «сушка» подіуму.

Сигнал з камер долетів на плейбек. Тепер режисер може бачити зображення в реальному часі на моніторі перед собою.

Світловики закутались в куртки і куняють – їхня робота почнеться в кінці, під час звороту студії.

Продюсер переймається комфортом гостей, які купили квитки за 500 грн, аби побачити «20:23» зсередини. Всі чекають шоу.

Хто прийшов з глядачів

У центр зали виходить Антон, один із сценаристів, аби попросити глядачів перевести телефони у авіарежим. До речі, це він вмикає треки Jungle, ось хто Бог зверху. Знімати та викладати в соцмережі дозволяють. 

За декілька хвилин в ангарі з’являється ведучий – Женя Янович в червоному смокінгу. Мільйон і одне привітання з колегами та глядачами. Одразу подарунок від фанатки – банка бабусиного меду.

Владиславу 25 років, він приїхав на шоу з Дніпра. У Києві зупинився в друзів. Працює в IT. Розповідає, що очікує побачити:

– Я дивлюсь «2023» більше як подкаст. Це як затишне спілкування, воно не змушує замислюватись. Приїхав, бо цікаві зйомки, і як вони технічно реалізовані. От, наприклад, як висять ті ж ліхтарики? Це потім якось стирається, що вони тупо в повітрі знаходяться? Щодо шоу, то мені здається, що це буде щось на кшталт концерту. 

Вирішив запитати самого Яновича: хто глядач 20:23?

– Тут штука в тому, якщо починаєш задумуватись над тим: а хто мій глядач, ти починаєш на нього працювати. Я «пляшу від пічки» – намагаюсь робити те, що б я сам дивився. Мій глядач – це я, – ділиться Євген.

Як глядач, я не завжди задоволений тим, що у «2023». Але насамперед орієнтуюсь на себе і хлопців, з якими працюємо над сценарієм. 

Я не вважаю «2023» прям успішним. Можна підібрати різні дефініції слова «успіх», але мені здається, що у форматі late night show є дві ключових умови. І принаймні одна у мене виконується. Це – шоу конкретної людини.

Jimmy Fallon, Kimmel, всі інші – це завжди авторський погляд на гостя саме через ведучого. І це важливо. Тут, в «2023», ти з Женею Яновичем. Просто цього немає в назві. Хтось може сказати: не завжди смішно, не завжди цікаво, але це моє.

Важливе оголошення

Янович активно комунікує з глядачами. Дистанції, яка зазвичай виникає між публічною людиною і «простим смертним», не відчувалось.

Глядачам відкривають театральну завісу – лайн-ап. Пул гостей тримають в таємниці аж до мотору. Сьогодні зніматимуть:

  • актора Олександра Рудинського
  • гурт Bad Street Boys (Дантес, Тимошенко, Байдак, Кедр та Олег Свищ)
  • спортсменку Ярославу Магучіх
  • інтерв’юерів: Сергія Лиховиду, Бебеха та Романа Кравця

В один день записують декілька випусків. Команда «20:23» працює від ранку до вечірнього афтепаті.

О 12 з копійками режисер кричить: «камери на позиції». Оператори підбігли до своїх робочих місць – офісних стільчиків – і натиснули на червоні кнопки. Запис пішов.

І атмосфера різко змінилась з в’язкого очікування на динамічну роботу.

Світло згасло, лишається тільки яскраве коло жовткового кольору. Звучить впізнаваний музичний мотив.

І посміятись, і подумати

Женя Янович – досвідчений ведучий. Запис монологів з першого дубля цьому підтвердження. Жодної паузи і підбирання слів. Чи то визубрив, чи то сам писав, тому знає, про що говорить. Для Євгена монологи – це «вистраждана штука»:

– Мені важливо, щоб в монологах була думка. Коли я придумав жарт, який був сьогодні на початку, то я такий: «їбать, як це прикольно, це дуже кльово».

Ти намагаєшся говорити своїми думками, але щоб вони були як мінімум цікавими. І це буває складно, тому що люди не говорять цікавими монологами. 

Пишеш і думаєш: «блядь, я не цікавий», «блять, а я не можу зараз пожартувати просто про щось, тому що мені важливо бути в контексті». А у нас контекст – це війна.

Я дуже люблю ці монологи. Та не терплю, коли не виходить донести все, що хочеться. 

Гість в студію!

Олександр Рудинській на низькому старті – він сьогодні перший у черзі. Підпирають стіну разом з гостьовою редакторкою, доки Женя Янович його представляє.

Лунають вібрації оплесків, актор ламає атмосферу – приносить свято в студію.

Гості – важлива складова late night show. На думку Євгена, це друга умова успішності шоу:

– Гостей завжди кличуть під інфопривід. Через це в лейт найтах ніколи немає проблем з тим, що гості можуть закінчитися. В людей завжди виникають нові інфоприводи.

Ми намагаємось підв’язати запрошення під актуальні події. Та у нас ринок не настільки великий і не завжди є стільки подій. Тому тримаємо баланс між інформаційними приводами та людьми, які мені подобаються.

Хоча, зазвичай, ті, у кого є інфопривід, мені подобаються. Мені стовідсотково не соромно за жодного гостя, якого запросив. Не можу сказати, що когось покликав для хайпу. 

Пішла вода гаряча!

Шоу знімають блоками: монолог, підводка до гостя, сам гість. Між кожною частиною – пауза, але навіть в перервах Женя продовжує комунікувати з глядачами.

Відчуття зйомок втрачається. За декілька хвилин після початку здається, що ти на розважальному концерті. Ще й смаколиками пригощають. Досі соромлюсь взяти те пухке печиво.

Режисер зі свого острівця дає відмашку, що можна починати найдовшу – гостьову частину і запрошувати «зірку».

Залученість топ гостя – складна задача. 

Топ гості йдуть на «2023» чи до Жені Яновича?

– Я впевнений, що у перші випуски стовідсотково йшли до Жені Яновича, тому що вони ще не бачили продукту, – розповідає Євген.

Але зараз є люди, які пишуть: «здрасті, ми хочемо прийти на «2023». Гості можуть подивитись на готовий продукт і такі: «ну окей, я знаю, що я сюди можу піти».

***

В діалозі між ведучим і актором одразу виникло порозуміння. Питання не звучать надумано, а видаються природним інтересом самого Яновича.

За фактами підглядав на листочок. Одного разу помилився з назвою нагороди, проте одразу сам себе виправив: почав фразу від початку – видно, що людина знає, як потім це буде монтуватись.

Питання – це імпровізація?

– У мене є скелет, по якому я іду. Я не можу собі дозволити сісти і з голови придумати 10 питань, це нереально. – ділиться Євген.

Я маю генералізований тривожний розлад. Мені дуже важливо, щоб багато було готово заздалегідь. 

Тож прописую основу, ми з хлопцями можемо докинути, сісти на п’ятихвилинні «круги» і подумати над тим, а що було б прикольно запитати. У мене є Діма Андрієнко, Антон Мигаль і мій помічник Андрій – наша креативна команда.

Мені подобається говорити з цікавими людьми. Якщо додаю сюди інтерактивчики, щоб розкрити гостей, то там все одно передбачається розмова і питання. Але треба дозувати, бо я потім «йобу дам» все це монтувати.

Веселощі

Органічна і спокійна розмова переросла в забаву – невід’ємну частину шоу. Вся фокус-група не стримує емоцій і сміється разом з глядачами.

Аби глибше розкрити свого гостя, автори вдаються до форми гри.

Спойлерити наповнення майбутнього випуску не буду, скажу одне: Рудинський вразив моментальною увімкненістю у роль та швидким підлаштуванням під різні жанри.

Мені вдалось поговорити з Дімою, сценаристом, який пише інтерактиви для гостей. Женя познайомився з ним на «Мамахохотала», відтоді працюють разом.

Як пишуться інтерактиви для гостей – ось що говорить Діма:

– Інтерактивами займаються 4 людини: Женя, Антон, я та Андрій. Будує та конструює – стейджмен та реквізитор Діма, професіонал, який з нами працює приблизно років 10.

Як тільки ми розуміємо, хто буде гостем, одразу починаємо працювати під людину. 

 Є ще люди, які пишуть і допомагають Жені з початковими стендапами.

“Сізіфів труд

Після Рудинського в режимі нон-стопу, почались зйомки олімпійської призерки Ярослави Магучіх. Перервались тільки на те, щоб протерти підлогу від води.

«Сізіфів труд, кожного разу одну й те саме», – зауважив Женя Янович, поки дивився на зігнутих людей із серветками в руках. Його робота зараз – працювати язиком.

Звідки ідея води на підлозі?

– Я передивився 37 різних late night show з 20 країн світу. Мені було цікаво – як там виглядають студії. І всюди це вечірнє чи нічне місто на фоні. – каже Євген.

А мені було важливо передати щось своє, для мене душевна розмова асоціюється саме із заходом сонця. Це особиста історія. Коли їздив до бабусі, то на заході сонця ми сиділи, чекали корів, а вона розповідала історії. 

І вода туди домалювалась, як можливий елемент декорації, яку не потрібно будувати за n-кількість грошей. Прийняли рішення зробити басейн, це типу розмова ввечері на березі річки з другом.

«Bad Street Boys» – як це було

Наступні гості потребували репетиції і більшої підготовки.

На «2023» вперше прийшли вигадані персонажі, які тримали надуманий образ до останнього. Гурт Bad Street Boys задумав черговий абсурд.

Художник-постановник панічно бігає по залу і каже глядачам: «У мене більше питань ніж у вас. Я не знаю, що зараз буде відбуватись».

Доки Володимир Дантес розспівувався, воду перефарбували у червоний колір.

Підготовка перед гостями серйозна, а тим паче – перед ексклюзивом, який треба зняти з першого дублю. Оператори перевіряють картки пам’яті та батареї.

Зіркові гості вийшли до Жені, протягом всього виступу тримали образ мудаків, проте одного разу таки розсміялись. «Так важко грати мразей!», – викрикнув Дантес.

Через склейку до хлопців вийшов оркестр. Bad Street Boys заспівали хіт «Збір кохання». Дантес заліз на стіл, а чому – дізнаєтесь у випуску. 

На останньому подиху

О 16:00 стартувала нова зйомка. Цілий знімальний день – це не вагони розвантажувати, але під кінець виснажуєшся настільки, що вже важко сміятись і «відстрілювати» жарти.

З вулиці линув запах мокрого осіннього листя. Дисонанс в моїй голові вгомонився: в павільйоні та надворі вечір. Захотілось увімкнути щось на ютубі, і така змога у мене зараз буде. Зйомки «2023» – це ютуб в реальному часі. Тільки ковдри не вистачає.

А що сам Женя Янович дивиться ввечері?

– Я слухаю подкасти. Не встигаю багато дивитись на ютубі. Точно переглядаю все пов’язане з гостями, які до мене прийдуть. Мені потрібно бути до них готовими. Це займає величезну кількість часу. Ти маєш обирати між подивитись ютубчик чи почитати. Я зупиняюсь на чомусь більш корисному.

Хто платить за зйомки?

– Ми виходимо в нуль за рахунок реклами. Є рекламодавці, і якщо спочатку я мав просто якісь накопичення, то зараз виходжу в нуль за рахунок реклами. Я б не сказав, що заробляю з цього. – ділиться Євген. Дуже люблю придумувати різну рекламу для партнерів. У мене є декілька улюблених робіт, кайфую, коли виходить добре. Женя дістає телефон і показує мені улюблену рекламу про телефон у випуску з «Ветеранами космічних військ». 

Дивлюсь. Реально – смішно і не тривіально. Янович професійно відвів від питання, ніхто з команди не називає чітких сум. Але виробництво працює, і це гріє.

*** 

Останніми гостями були інтерв’юери, які випадково розкривали секрети один одного.

Ця розмова кардинально відрізнялась від задерикуватості Bad Street Boys. Було приємно споглядати за ерудованими людьми. Тішить ось ця різноманітність і багатогранність «20:23». Цим і сподобалось шоу аудиторії.

Нарешті в Україні з’явилось перше Late night show, за яке не соромно, і на яке престижно ходити.

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне