19 Липня, 2024
корисне
Як заснути в аномальну спеку?: поради сомнотерапевтки Олени Коломієць
Автор: Віта Корнієнко
Важко заснути влітку? Спека понад +30°C, а світло вмикають на 2-4 години? Довго не можете знайти зручне положення чи прохолодний бік?
«На це скаржаться більшість моїх клієнтів, особливо останнього тижня. Насправді температура має великий вплив на наш сон», — каже сомнотерапевтка Олена Коломієць.
Ось що радить Олена для покращення сну у спекотну погоду.
Олена Коломієць — сомнотерапевтка
Поради, які допоможуть заснути й виспатися у спеку:
Намагайтеся не дрімати вдень. У спеку ми відчуваємо себе мляво протягом дня, бо організм витрачає багато енергії на терморегуляцію. Збережіть сонливість для ночі.
Пийте достатньо води протягом дня. Але уникайте вживання великої кількості перед сном. У спеку потреба в рідині збільшується до 50-100 мл/кг. на добу.
Будьте обережні з алкоголем у спекотну погоду. Алкоголь може допомогти вам заснути, але й стати причиною раннього пробудження. Ще й погіршити якість сон в цілому.
Протягом дня тримайте штори та жалюзі закритими, щоб блокувати гаряче повітря. Після заходу сонця і зниження температури можна відкрити вікна і провітрити кімнату.
Дотримуйтесь звичного режиму і ритуалів перед сном. Спекотна погода може спонукати вас змінити свої звички.
Якщо є можливість, то використовуйте кондиціонер. Встановіть прохолодну, але комфортну температуру. Більшість досліджень підтверджує, що спати потрібно при температурі від 16 до 20°C.
Вентилятор допоможе циркуляції повітря в кімнаті. Навіть маленький настільний. Можна поставити його біля відчиненого вікна, щоб створити протяг. Розмістити місткість з льодом біля вентилятора, це допоможе охолодити повітря.
Подбайте про зручний матрац, подушки, постільну білизну та одяг для сну. Найкраще обрати натуральні тканини, які пропускають повітря: бавовну, льон, шовк.
Прийміть теплу ванну або душ перед сном, щоб знизити температуру тіла. В довгостроковій перспективі теплий душ охолодить вас краще ніж холодний.
Охолодіть шкарпетки у холодильнику та одягніть їх. Перед сном тепло тіла переміщується до кінцівок. Охолодження ніг знизить загальну температуру тіла. Ще можна охолодити наволочку у холодильнику.
Уникайте інтенсивних тренувань перед сном. Температура тіла залишається підвищеною ще чотири години після тренування. Це може не давати вам спокійно заснути.
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
«Чехи думали, що ми їмо одне сало!»: як рестораторки з Кіровоградщини готують українські страви в Чехії
«Це вам не естрада»: музкритик Філ Пухарєв написав книгу. Ось топ-5 статей, щоб відчути його стиль
«У житті може статись все, не зациклюйтесь»: журналістка Яніна Соколова про те, як рятувати менталку у складні часи
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня