--35495

5 Лютого, 2024

вечорниці

Євробачення 2024: що говорять букмекери про шанси України та наших конкурентів

Автор: Філ Пухарєв

Увечері 4 лютого ми дізналися результати національного відбору на Євробачення 2024 від України.

До швецького Мальме у травні поїдуть alyona alyona та Jerry Heil із піснею Teresa & Maria. Слава богам і застосунку «ДІЯ»!

«Вечір» послухав пісні учасників конкурсу з інших країн, порівняв їх із букмекерськими ставками та припустив, які висновки щодо результатів цьогорічного «Євробачення» можна зробити вже зараз.

Хто лідирує за прогнозами букмекерів

Шанси України на перемогу в Євробачення серед інших країн букмекери наразі оцінюють найвище (16%).

Цікаво, що у лідерах наша країна опинилася «авансом» – ще на початку місяця, до оголошення результатів національного відбору.

Лінії долі, карти Таро, кавова гуща, – на що опиралися букмекери, не уточнюється.


Як виглядає топ 10 Євробачення 2024

Доволі передбачувано – якщо дивитися не на артистів, а на прапори країн, які вони представляють (У дужках: шанси на перемогу країни за ставками букмекерів євробачення)

 1. Україна (16%)
 2. Велика Британія (9%)
 3. Італія (7%)
 4. Ісландія (6%)
 5. Ізраїль (5%)
 6. Швеція (5%)
 7. Ірландія (3%)
 8. Норвегія (3%)
 9. Швейцарія (3%)
 10. Грузія (3%)

Наразі з представниками на конкурсі визначилися лише п’ять країн із першої десятки.

Тому поки що такі прогнози нагадують скоріше геополітичне бінго, ніж серйозну та виважену аналітику.

Прогноз букмекерів станом на 05.02.2024

Які країни вже обрали представників

 • Євробачення 2024 гурт Великої Британії: Olly Alexander. Від британців на «Євробачення» поїде не хто-небудь, а колишній вокаліст знаного інді-поп-гурту Years & Years. У 2019-му музиканти навіть виступали з концертом у Києві. Свою пісню співак поки не показав, тож інтрига зберігається.
 • Євробачення 2024 пісня Ірландії: Bambie Thug – Doomsday Blue. Так могла б виглядати Аліса, якби замість чаювання у «Країні див» тусувалася вечорами на цвинтарі. На диво з такою піснею чекати не варто.
 • Євробачення 2024 пісня Норвегії: Gate – Ulveham. Скандинавські The Hardkiss, що грають на знайомій українцям колісній лірі. Дякую, дуже дякую.
 • Євробачення 2024 пісня Франції: Slimane – Mon Amour. Коли хочеш бути Stromae на білому коні, а виходить Петро Чорний у гламурній кольчузі.
 • Євробачення 2024 пісня Греції: Marina Satti. Цьогоріч на «Євробачення» від Греції поїде не чергова Афіна Паллада, а аренбі-хуліганка із кліпами в стилі Таню Муїньо. Що буде в її конкурсній пісні та виступі, поки не відомо.
 • Євробачення 2024 пісня Бельгії: Mustii. Європоп, який навіть можна слухати. Цікаво, чи наважиться бельгієць показати в номері щось таке, як у кліпі нижче?
 • Євробачення 2024 пісня Австрії: Kaleen – We Will Rave. Відколи це «туц-туц» під пряму бочку називають рейвом? У австрійців там, схоже, своя вечірка.
https://www.youtube.com/watch?v=uoN-fwiwd6I
 • Євробачення 2024 пісня Нідерландів: Joost Klein. Голландський thekomakoma у масці Бетмена, що катається на скейті – а що, так можна було?

Є ще Грузія, Іспанія, Кіпр, Люксембург, Словаччина, Мальта, Чехія, Албанія. Там красиві жінки рвуть горлянку, танцюють і багато плачуть. Все як завжди.

Що все це означає для нас

Поки що на фоні інших країн за Україну щонайменше не соромно. Але це поки що.

Більшість країн-учасниць Євробачення 2024 ще не визначилися із представниками та піснями.

Проміжну температуру по палаті можна буде заміряти ближче до березня, а до травня прогнози, як завжди, мінятимуться по триста разів на день. Тому радіти і розслаблятися нам поки зарано.

 • Вільну касу пригадаєте? Кросворд про переможців Нацвідбору Євробачення 2024, Alyona Alyona та Jerry Heil

Фото зі сторінок Євробачення Україна у соцмережах

Філ Пухарєв

Філ Пухарєв

читати наступне