--5268

26 Квітня, 2023

вечірнє місто

За годину до вечірнього концерту SHUMEI: фоторепортаж закулісся у Львові

Радіоведуча Євгенія Науменко та фотограф Віталій Грабар на прохання “Вечора” показують закулісся підготовки до вечірнього концерту SHUMEI у Львові. 

SHUMEI репетиція перед концертом в Оперному у Львові

Його пісня “Тривога” з’явилась на цифрових майданчиках 17 березня, на 22-й день повномасштабного вторгнення. І стала однією з топпісень нашої боротьби. Лише на YouTube кліп зібрав уже понад 5 млн прослуховувань.

21-річного студента національної музичної академії імені Лисенка Олега Шумея рік тому ще не був настільки популярним. Сьогодні він збирає Оперний у Львові і дав сотні благодійних виступів за рік.

Закулісся концерту – окрема історія мурашника, в якому переплітаються організатори, кейтиринг, оператори, фотографи, ведучий, охоронець, музиканти, журналісти і їхні потреби.

За годину до концерту атмосфера на майданчику схожа на ту, коли за годину прийде мама з роботи і треба швиденько прибрати в кімнаті.

SHUMEI санд чек в Оперному у ЛЬвові

Саундчек – обставини, де можна почути фрази: “у мене маленький рівень на виході”, “я чую тільки вокал”, “можна більше скрипочок і перкусій”, “у мене немає відчуття близького вокалу” і кульмінаційне від звукорежисера – “давайте всі по черзі, будь ласка!”.

Саме звукорежисер як вихователь дитячого садка перед денним сном має заспокоїти всіх, дати музикантам максимально те, чого вони хочуть, створити гармонійне звучання і постійно перевіряти ці налаштування, сідаючи посередині залу.

-5262
-5263

Саме тому місця посередині залу вважаються найбільш “козирними” – там ідеальний звук.

Це нині на сцені з SHUMEI десять музикантів і бек-вокал від “Ladies’ Trio”. А якщо ви зайдете на особисту сторінку Олега в Instagram, то почуєте, як три роки тому він один співав свої пісні в аудиторіях консерваторії під фортепіано, а вдома під гітару кавери на пісні Бумбоксу. 

Зараз він збирає Оперний з презентацією дебютного альбому “Комета”, в який входять ці пісні.

SHUMEI  репетиція у львівскому оперному

“Сьогодні ми презентуємо мій дебютний альбом “Комета”. В цій назві є певний символізм. По-перше, люблю ніч і зоряне небо, по-друге, я з’явився на українській сцені так само швидко, як летить комета, – ділиться виконавець. – Ну і в альбомі є однойменна пісня”.

Саундчек триває вже більше двох годин. Олег каже, що не втомився: “Нормально, абсолютно. Ти в таких моментах дуже сконцентровуєшся,  якась така енергія входить в тебе. А змучений ти стаєш, вже коли прийшов додому, сів на ліжко і видихнув “хух, всьо” – потім вже відчуваю напругу і виснаження. А на сцені на концерті такого нема”.

SHUMEI співає у Львові

Один із запланованих сюрпризів на концерті – дуетна пісня зі Златою Огневич “Буревіями”.

Зараз композиція посідає перше місце серед пісень на вкладці популярне в українському You Tube та друге місце в чарті Apple Music Топ-100 в Україні після “Острову” Майлі Сайрус.

SHUMEI львівський концерт в оперному театрі

Злата з’являється на репетиції, чітко і швидко відпрацьовує, бажає удачі на концерті і радить берегти голос.

Тим часом продюсер, друг і наставник артиста ховає за кулісами два величезні букети троянд і показує Олегу – вони будуть тут.

Потім під час концерту квіти подарують своїм мамам, подякують за віру і SHUMEI повернеться на сцену зіграти найпопулярнішу наразі композицію “Біля тополі”.

З ним буде співати весь Оперний. Це кавер-версія пісні польського гурту Enej, яка отримала нагороду національної музичної премії YUNA у єдиній номінації “Пісні незламної України” разом із “Ой, у лузі червона калина” Андрія Хливнюка та “Містом Марії” Океану Ельзи.

SHUMEI концерт у Львові

SHUMEI – мультиінструменталіст. Одна пісня буде під гітару, тут він сідає за фортепіано, тут – мелодію приспіву виконує не голосом, а флейтою: “Коли співаєш сам, більше себе контролюєш себе. З інструментом – наче і складніше, але так ти можеш сам контролювати ще й гармонію”. 

-5261
-5258

Рівно через годину після завершення саундчеку Олег вийде на сцену Оперного з повним залом вже в парадному костюмі. Але перед тим обов’язково помолиться. Це – його традиція.

Євгенія Науменко

Євгенія Науменко

радіоведуча “Львівської хвилі”

читати наступне