--12998

4 Липня, 2023

корисне

Чому ввечері підвищується тиск і що з цим робити: розповідає кардіологиня

Болить голова ввечері, певно тиск, піду вип’ю якусь таблетку. Таке рішення – одна із найжахливіших помилок для вашого здоров’я. Якщо у вас немає медичного диплома, то не варто призначати собі терапію.

Як дати раду із вечірнім тиском, щоб не залікувати себе і швидко дізнатися про можливу хворобу, розказує лікар-кардіолог Мар‘яна Войтович.

чому ввечері підвищується тиск-12941

Мар’яна Войтович

лікар-кардіолог, завідувачка кардіологічного відділення Лікарні Святого Пантелеймона

Нормальним тиском вважають систолічний (верхній) менше, ніж 120 мм рт ст і діастолічний (нижній) тиск менше, ніж  80 мм рт. ст. Це інформація від Центру громадського здоров’я МОЗ України. Якщо показники вищі, причини можуть бути різноманітні, від перевтоми до серйозних недуг. 

Підвищився тиск ввечері: може, я втомився?

Так, однією із причин підвищеного артеріального тиску ввечері може бути хронічна втома, стреси, переживання. Або, якщо ви вирішили випити кави на ніч чи надто ситно повечеряли. Тривала робота за комп’ютером також відгукнеться проблемами із тиском.

Спадковість важлива: якщо у батьків гіпертонічна хвороба, це може передатися і вам. Варто терміново звернутися до лікаря, коли на тонометрі верхній тиск буде більше, ніж 140 мм рт ст, а нижній понад 90 мм рт ст.

Фахівець призначить вам добовий моніторинг тиску і порадить, що робити далі. Проблеми з тиском стосуються не лише літніх людей, вони можуть виникнути і в молоді.

Бабуся має ліки від тиску, візьму і собі таблеточку

Ні, категорично ні. Препарати підбирають індивідувально. Можливо, вам не потрібно пити таблетки, або саме ці ліки конкретно вам нашкодять. Декому достатньо скоригувати дієту та фізичні навантаження. Це все роблять лише медики. Вони спостерігають за показниками пацієнта і призначають необхідне лікування та дозування. Фармацевти не мають достатніх знань, що вилікувати вас. Сусідка – не авторитет у терапії. Травички, настоянки і народні методи теж не надто ефективні. Вони або взагалі не допоможуть або навіть нашкодять.

Чому варто слідкувати за підвищенням артеріального тиску

Підвищений тиск є передвісником проблем із нирками чи щитоподібною залозою. Важчі ускладнення – це інсульти.

Показники на тонометрі не завжди можуть бути високі. Вони можуть “стрибати”: це коли тиск то високий, то низький. У такому разі варто хоча б тиждень вимірювати показники. Це треба робити ввечері та вранці, але не приймаючи ніяких таблеток. І з цими записами ідіть до свого сімейного лікаря чи до кардіолога. 

Тучак Оксана

Тучак Оксана

читати наступне