--36302

9 Лютого, 2024

вечорниці

Читайте те, що й Валерій Залужний: 7 книг, які помітили у генерала і вже Героя України

Що читає головнокомандувач ЗСУ 2019-2024 років Валерій Залужний – цікаво?

Ввечері 8 лютого українці затамували подих, допоки високопосадовці підбирали формулювання новини про звільнення головнокомандувача ЗСУ.

Новина про звільнення Залужного в інстаграмі Володимира Зеленського

Тисячі різносторонніх коментарів, сумних реакцій в телеграмі і фейсбуці, та один меседж був спільний – кожний дякував генералу Валерію Залужному за службу.

«Знання та культура – це стовпи, на яких тримається фронт». Слова Валерія Федоровича виникли не з порожнього місця, бо сам він – людина культурна.

І читаюча. Тим, кому пощастило побувати в кабінеті Залужного, часто розглядали особисті речі головнокомандувача, серед яких були і книги.

Вечір переповідає Guru Books про книги, які читає (і певно – рекомендує) екс головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, які ви можете знайти, якщо не в магазині, то в букіністів.

Честь дорожча за життя — Аслан Масхад

  • Видавництво: Наш Формат

Автором книги є титульна постать новітньої історії, президент незалежної Чечні Аслан Масхадов.

У дні великих випробувань йому судилося очолити державотворчий процес, котрий розгортався у воронці безперервних військових провокацій Кремля.

Харизматичний лідер Ічкерії стояв біля витоків збройних сил ЧРІ та відзначився низкою блискучих воєнних операцій з нейтралізації окупаційної армії РФ. Згодом він очолив безкомпромісний партизанський спротив кремлівським маріонеткам на Кавказі.

Українське козацтво: новітня історія — Дмитро Сухінін

  • Видавництво: Видавничий будинок ММД

Книга про роль козацтва в історії України з часів ХІV століття до сьогодення. Автор розглядає козацтво як складову частину української культури та історії, що відіграла важливу роль у формуванні національної свідомості та боротьбі за незалежність.

Словник російського воєнного сленгу — Національна академія СБУ

  • Видавництво: самвидав для СБУ

Щоб знати свого ворога – треба розуміти його мову. Цей довідник містить опис понад 5000 термінів, які використовуються в російському воєнному жаргоні.

Авторами книги є науковці з Національної академії Служби безпеки України. Зібрані терміни, які використовують у різних сферах військової діяльності, включаючи наземні, повітряні та морські операції.

«Ісламська держава»: наймасштабніша битва сучасності – Олександр Кореньков

  • Видавництво: Markobook

Ця книга зосереджується на темі відомої на весь світ терористичної організації “Ісламська держава”, та розповідає про битву за місто Мосул в Іраку.

Письменник наголошує, що станом на 2017 рік битва за Мосул стала найбільш масштабною військовою операцією того часу і визначила концепцію ведення воєн на майбутнє.

Основна ідея праці зосереджена на тому, що ця тема не отримала належного поширення в публічному просторі України та світу.

Автор хоче вирішити цю проблему, розповідаючи про важливі події, пов’язані з “Ісламською державою” та битвою за Мосул.

Національні лідери Європи

  • Видавництво: Відродження

Книжка про ключові фігури національних рухів в Європі. Автор досліджує життєвий шлях та політичні погляди лідерів національних рухів, які змінили політичну картину Європи в XX столітті.

Всесвітня історія війн — Ернест Дюпюї, Тревор Дюпюї

  • Видавництво: невідоме

Книга, яка розповідає про історію війн у різних куточках світу, починаючи з кам’яної доби і до сьогодення. Містить факти, історичні дані та статистику, які допомагають краще зрозуміти причини війн, їхній хід та наслідки. Буде цікаво всім, хто цікавиться геополітикою и воєнною історією.

Шана і повага Валерію Залужному, і успіхів Олександру Сирському. Ворог лишається у всіх спільний.

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне