--18964

20 Вересня, 2023

під ковдрою

Де був серіал «Sex education», коли підлітками були ми? І смішні, і грішні спогади та уроки

Автор: Пані М.

Днями виходить четвертий сезон «Sex Education».

Цей британський комедійно-драматичний телесеріал розповідає про проблеми учнів середньої школи.

Там і перший – і не перший – секс, полюції, оргазми, сором за своє тіло, комунікація між батьками та дітьми, які несподівано виросли, і так далі.

Крутий серіал. Я сильно жалкую, що в мій час – початок дев’яностих – нічого подібного не було.

Я доходила до всього сама: з помилками, неправильним чи навіть болючим досвідом.

Секс-освіта в 90-і

Я виросла в селі і могла спостерігати за природою: тому народження нової живності не викликало питань. Та і народження нових людей теж.

Я бачила, що люди одружуються, через дев’ять місяців після весілля у них народжується малятко.

Ну і мені говорили, що діти народжуються з любові. Через це в дитинстві я боялася, що якщо закохаюся в якого хлопчика, то точно народиться малюк.

Про пологи теж знала, бо дивилася, як народжуються телята, кошенята та цуценята. Для мене це був природній процес. А от про секс не була в курсі.

Батьківське порно

Так тривало, допоки я вдома не знайшла касету з фільмом «Червона Шапочка». Я навіть здивувалася, чого батьки його сховали, а не показали мені.

Мені було років 9-10.

Вмикаю касету батьків, починається фільм, а там на Червоній Шапочці, крім головного убору, нічого.

А Вовк вже стоїть з твердим членом і збирається зробити щось з дівчиною.

До того я ніколи не бачила чоловічих пенісів в ерегованому вигляді. Через молодшого брата я була в курсі, що в нього є «краник», але в кіно показували щось зовсім інше.

Я додивилася цю «казку» до кінця. Здається, тоді вперше відчула щось дивне внизу живота.

Ніби там стало гаряче і наче я хочу пісяти. Навіть якийсь тиск. Мені було від цього і солодко, і соромно. І ще – страшно.

А раптом хтось з батьків несподівано повернеться або відик зажує касету (це бувало періодично) – і вони побачать, що саме я дивилась?

На щастя, нічого такого не сталося і я ще декілька разів знаходила касети подібного змісту і дивилась їх одна.

Нікому про це не розказувала, бо переживала, що це щось сильно заборонене і я роблю щось погане.

Саме тоді ж прийшла до думки, що у мене між ногами є ще один отвір, та про нього мені ніхто нічого не розповідав.

Ну як же без школи

Другим такий яскравим спогадом з дитинства була ситуація в школі.

Хтось з дівчат приніс еротичну газету і в роздягалці біля спортзалу ми її читали вголос.

Одна з дівчат сиділа на підвіконні, ми згрупувалися навколо неї і намагалися вслухатися в кожне слово. А слова були непристойні!

Моя однокласниця все більше червоніла, читала все тихіше, ми, намагаючись її почути, наближалися, вона вдавлювалася у вікно — і в якийсь момент ми видавили скло!

На щастя, ніхто не постраждав. Нас викликали до класної керівнички, та жодна не розказала, чим саме ми займалися на перерві.

Батьки мовчать про секс – класика

Моя батьки теж не спромоглися поговорити зі мною про секс. Навіть тоді, коли я, притлумлюючи сором, таки наважувалася питати, то отримувала лише: виростеш і дізнаєшся.

І я таки виросла і дізналася, та не завжди те, щоб мені помогло.

Це було щось неважливе і надто про сором та приниження. Потім я довго намагалася прийняти своє тіло та його реакції, і навіть зараз, буває, провалююся в щось нездорове, коли почуваюся виснаженою чи вразливою. 

Насмішки замість підтримки 

Досі образливо згадувати ситуацію, коли в 11-12 у мене почали рости груди.

Спершу я відчула болючі гульки під сосками і вони були гарячими. Прийшла до мами, вона нічого путнього не сказала.

Потім поділилася цим з батьком, а він ходив і сміявся, що мої прищики треба зеленкою замазувати. Бляха, я і так в шоці, не розумію, що відбувається, а тут ще й висміюють. 

Для хлопців це правило не дуже діяло, але для дівчат навіть не обговорювалося.

Все, що пов’язане з захистом – з тими ж презервативами, наприклад, – було про сором.

Десь до років 19 мене лякали, що виженуть з хати, якщо я «принесу в подолі». Почали це робити з 12-13, а я дупля не різала, що воно таке, той поділ. Потім дійшло.

А з двадцяти вже починали питати, коли піду заміж. Бо ж «часікі починають тікати», треба діти-внуки-борщі-городи, а я вся в науці, життя не бачу.

Та йолки, з мамою ми не поговорили про секс навіть тоді, коли вона випадково мене застала з хлопцем в ліжку. При чому, він якраз приміряв мою прозору сексі-нічнушку 😉

Наступного ранку вона зробила вигляд, що не заходила в мою кімнату вночі. Добре, що хоча б мене за того хлопця заміж не віддала через це.

До речі, не я одна про секс дізналася з порно, дворових чи шкільних розмов, еротичних журналів чи випадково побаченого чи почутого сексу батьків. 

Читачі та читачі мого каналу теж часто «отримували» сексуальну освіту не з розмов з батьками чи з нормальних книжок, які би роз’яснили багато питань.

Та комусь все-таки пощастило, одна з читачок розповіла, що після прочитання книги, яку дали батьки, вона прийшла до них з списком питань і отримала на всі відповіді.

Як подбати про секс-освіту зараз

Якщо б мене раптом спитали, як зробити так, щоб і для дітей, і для батьків розмови про секс не були стресовими, то я б зробила так.

По-перше, адекватна сексуальна освіта в школах. І вона не має виглядати так: «Почитайте дев’ятий параграф вдома» чи «Секс до шлюбу — це гріх».

По-друге, є сенс батькам купувати книги про секс і тіло – і спершу читати самим. Чим менше «краників», «пиріжечків», «квіточок», «пісюнчиків» і «там» дитина чує про свої інтимні органи – тим краще.

Ніколи – НІКОЛИ! – не соромте свою дитину

Бо потім вона в дорослому віці буде довго, нудно і дорого розгрібати проблеми, яких могло б і не бути. У мене від «прищиків зеленкою замазувати» пройшло тридцять років, а до сих пір неприємно. 

По-третє, порно – не той науковий матеріал, який допоможе розібратися з сексом та стосунками.

В мій час навіть «Секс і місто» було проривом.

Звичайно, зараз бачу більшість багів та неприйнятних вчинків в стосунках головних героїнь. І Містер Біг не такий вже і неперевершений з своїми емоційними качелями, і Керрі не знає, чого хоче і не може, як Саманта, вибрати себе.

Часи змінюються – і ми вже набагато легше говоримо про секс. Це вже не тотально заборонена тема ні в медіа, ні в кіно, ні в книгах.

Підлітки в курсі, що користуватися презервативами – це дбати про своє здоров’я та здоров’я партнера/партнерки, а здати разом аналізи – правильний крок на початку стосунків.

Зараз мати багато партнерів/партнерок або мати одного/одну – особиста справа окремої людини. Мастурбувати – не соромно, використовувати іграшки – нормально. І не використовувати теж.

Може, ми навіть доживемо до часу, коли словосполучення «сексуальна освіта» не викликатиме бурю емоцій і срачі в суспільстві. Це би було чудово, правда?

Пані М.

Пані М.

засновниця анонімного ТГ-каналу “Ці блядські історії” про стосунки та секс

читати наступне