--18264

5 Вересня, 2023

вечорниці

Коли все валиться з рук, гляньте ці 7 фільмів про людей, які почали в житті все спочатку

Автор: Кромф Ігор

Цього тижня у команді «Вечора» вирішили зробити підбірку про початок нового життя та другий шанс. Зараз багато кому доводиться починати нове життя з нуля. Пропонуємо порцію мотивації та заспокоєння, бо знаємо: другий шанс отримує кожен. 

Кухар на колесах  

Режисер: Джон Фавро, 2014р.
Де глянути: AppleTV , Megogo

Тепла та добра комедія про шеф-кухаря Карла Каспера. Він втратив роботу у фешенебельному ресторані Лос-Анджелесу, але зумів створити власний бізнес.

Почав з невеликого стріт-фуду на колесах. Але головне – зміг відновити стосунки з сином. 

Коментар від критика: Ідеальний фільм на вечір навіть, якщо вам не потрібна додаткова мотивація. 

Звук металу

Режисер: Даріус Мардер, (2019)
Де глянути: AppleTV , YouTube

Музична драма, яка отримала шість номінацій та дві статуетки «Оскар». Стрічка розповідає про Рубена Стоуна – він ударник у метал-дуеті Blackgammon, де його кохана дівчина Лу вокалістка.

Разом вони живуть безтурботне життя у мандрах. Про те одного дня Рубен стає повністю глухим. Тепер його чекає важкий шлях кардинальної зміни життя та прийняття себе нового, який живе у тиші. 

Коментар критика: Яскравий представник американського незалежного кіно. Фільм, який вибудуваний на контрасті шуму та тиші, як формі зміни власного життя та сприйняття себе. Стрічка, яку безумовно варто переглянути. 

Костолом

Режисер: Баррі Сколнік, 2001р.
Де глянути: Megogo

Колишня зірка англійського футболу Дені Міан «злив» матч національного збірної через великі гроші, потім закинув футбольну кар’єру, запив і врешті потрапив за грати.

У в’язниці колишній футболіст стає тренером команди в’язнів, яка повинна відіграти матч з охоронцями. Міан не лише відновлює спортивну форму, але й проявляє себе як принциповий тренер, знаходить нових друзів та навіть стосунки. 

Коментар від критика: На цьому місці могла бути будь-яка мотиваційна спортивна драма, але в наш невеселий час нехай буде спортивна комедія.

Атлантида

Режисер Валентин Васянович, 2019р.
Де глянути: Takflix, Megogo

Похмура антиутопія українського режисера Валентина Васяновича розповідає про Україну через рік після перемоги у війні над Росією.

Ветеран Сергій живе посеред Донбасу, який війна перетворила на постапокаліптичну пустелю. Там нема роботи, екологічна катастрофа та озлоблені люди.

Сергій страждає на ПТСР та не може знайти себе, аж поки не знайомиться з волонтеркою Катею. Це знайомство рятує душі обох людей та дає їм другий шанс на нове життя після війни.

Коментар критика: «Атлантида» – один з найкращих фільмів про російсько-українську війну, хоча самої війни у кадрі немає. Це стрічка про те, як починати життя заново. А також про те, що після радості перемоги приходить відповідальність за неї.

Форрест Гамп

Режисер Роберт Земекіс, 1994р.
Де глянути: Netflix, AppleTV, Megogo

Культова стрічка, яку багато хто бачив, але не гріх переглянути ще раз. Не дуже розумний, але з відкритим серцем Форрест Гамп сміливо крокує життям – куди б воно його не приводило.

І кожного разу починає життя з початку – нехай це буде війна у В’єтнамі, відкриття бізнесу з вилову креветок чи втрата коханої дружини.

Іншим героєм, який теж будує життя з нуля, є його побратим – лейтенант Ден, який після важкого поранення на війні та глибокої депресії зумів повернутись до успішного життя. 

Коментар від критика: Невмируща класика, яка не лише розкриває нам історію США другої половини ХХ століття через популярні поп-культурні образи та медійний історичних персон, а й вчить того, що відкрите серце і чесна праця завжди перемагають. 

Друге життя Уве

Режисер: Ганнес Голм, 2015р.
Де глянути: AppleTV, Megogo

Екранізація  роману Фредеріка Бакмана про чоловіка на ім’я Уве, який втратив дружину, а з нею і сенс життя. Похмурий та надмірно педантичний Уве планує скоїти суїцид. Однак нові сусіди відначують його від цієї ідеї та дають нові стимули для життя. 

Коментар критика: Скандинавський кінематограф небагатий на такі теплі сімейні фільми, адже надає перевагу гостросоціальним фільмам. «Друге життя Уве» – це хороший приклад скандинавського кіно про другий шанс, який можна дивитись усій сім’ї. 

Ерін Брокович

Режисер Стівен Содерберг, 2000
Де глянути: AppleTV, YouTube

Екранізація реальної історії правозахисниці та екологічної активістки Ерін Броковіч (її грає Джулія Робертс).

Фільм про жінку, яку об’єктивізували у суді, яка не могла знайти роботи та лишилась сама з трьома дітьми. Та вона змогла довести до кінця справу про забруднення довкілля через роботу газової компанії, зробити кар’єру та стати гордістю власної громади.  

Коментар критика: один з найкращих феміністичних фільмів початку 2000-х. Содерберг майстер запаковувати складні соціальні та наукові теми у досить легкій художній формі. 

Кромф Ігор

Кромф Ігор

читати наступне