--38383

21 Червня, 2024

вечірнє місто

Йога з цуциками? Так, у Києві. Репортаж з вечірнього заняття, де йога – другорядна

21 червня — Міжнародний день йоги. А ми відвідали вечірній сеанс, певно, найнезвичнішої йоги в Україні — з цуциками.

Читайте, що таке puppy yoga, звідки на заняттях з’являються цуцики та хто заснував студію «Lapki: йога з цуциками».

Деталі — у репортажі вечірниці Віти Корнієнко.

Вечірній Київ. Багатоповерховий бізнес-центр на Печерську. На шостому поверсі зустрічає адміністраторка Софія:

— Ви на puppy yoga? Можете поки присісти на диванчику чи пройти до зали. Цуценяток ще не привезли. 

В залі метушиться Марія – організаторка занять «Lapki: йога з цуциками» по Україні.

Розстеляє рожеві килимки і готується до приїзду чотирилапих.

– Ці заняття спрямовані на соціалізацію песиків саме в тому віці, коли вони ще не відправились до майбутніх родин, але їм вже треба потроху звикати до зовнішніх умов, нових приміщень, запахів. Тож для них такі заняття є корисними. Ми запрошуємо цуциків від 3-ох місяців, коли в них вже є всі щеплення та їм можна взаємодіяти з людьми, – розповідає вона.

Через кілька хвилин у зал забігають мальтіпу.

Хм… Почуваються тут господарями. Впевнено оббігають кожен куточок, особливо Джуніор. Тренерка Тетяна проводить інструктаж:

– Йогу робити не обовʼязково, але бажано для здоровʼя і класного самопочуття. Прошу памʼятати не лише про песиків, а і про оточуючих людей.

Йогу робити не обовʼязково? Що ж… Мені підходить!  Тим паче, коли підбіг Джуніор і кілька його братиків і сестричок, я не змогла нічого зробити, окрім того, щоб погратися з ними.

Як виникла йога з цуциками

Свій формат «Lapkі» називають «Терапія для душі та тіла», коли хочеш відволіктися від проблем, новин. 

Засновниця проєкту Діана розповідає, що дуже хотіла власного песика, але в квартирі, яку тоді знімала, не дозволяли тварин:

– І ось в один день я побачила тікток з йогою з песиками у Великій Британії.

«Це воно!» – подумала і почала все організувати.

@vechir.media

«Lapki: йога з цуциками» у Києві 🐶 Ці заняття спрямовані на соціалізацію песиків в тому віці, коли вони ще не відправились до майбутніх родин, але їм вже треба потроху звикати до нових приміщень, запахів. Тож для них такі заняття є корисними 💛 Йогу робити не обовʼязково, але бажано для здоровʼя і класного самопочуття. Читайте репортаж з вечірньої puppy yoga на сайті Вечір Media 💫

♬ Beautiful Things – Benson Boone

Діана консультувалась з кінологами, шукала песиків, організовувала заняття, відповідала на повідомлення, вела інстаграм, ходила адміністратором на локацію.

А коли зрозуміла, що це подобається людям і треба розширюватись, то почала наймати команду. Зараз тут є сім людей в бекофісі і близько 40 загалом в проєкті.

Йога з цуценятами: звідки собаки

«Lapki» співпрацюють із розплідниками та притулками. У них є три формати занять:

  1. puppy yoga з цуциками конкретної породи, сьогодні це мальтіпу.
  2. благодійні заняття з цуциками або котиками з притулку. На них запрошують тварин з притулку.  Щоб потрапити на таке заняття, люди мають задонатити від 400 гривень. Створюється банка і всі зібрані кошти «Lapki» перераховує на потреби притулку. Також можна принести різні смаколики, іграшки, пелюшки та інші потрібні речі, які теж передадуть притулку. Метою цих занять є те, щоб люди не боялися брати тварин з притулку, адже вони такі ж грайливі і так само хочуть уваги. Якщо після занять сподобався котик чи песик, то можна домовитися з притулком і взяти тварину собі, говорить Марія.
  3. Йога з власними песиками. Тож наступного разу прийду сюди зі своїм хаскі. А що ж? Хай повчиться пози «лотоса», бо вміє лише «собака мордою вниз». 

Часто на заняття приходять пари, це ідея для побачення. От і нині була така пара. Виконуючи рухи, вони постійно торкалися кінчиками пальчиків одне одного.

– Я бачу, який це кайф для людей, як вони повертаються до нас. Маємо таку штуку як puppy passport, коли збираєш 5 наліпок з занять з різними породами, то отримуєш наступне заняття безкоштовно. Є гості, які змінюють вже другий чи третій такий паспорт, – додає інструкторка Тетяна.

Віта Корнієнко

Віта Корнієнко

журналістка «Вечора»

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках

Київське ескімо, смак борщу, сиру й хліба: 7 закладів Києва з оригінальним морозивом

Щоденник Atlas United 2024. День третій: японська психоделіка, рокова Сердючка та нестримний Жадан

«Чоловік з передової хвалив дистанційний мастурбатор»: як секс-іграшки допомагають парам кохатися на відстані