-{

21 Червня, 2024

вечеря

Коктейлі для літнього вечора з кропивою й кульбабою: рецепти барледі Марії Віндзор

«Вечір» попросив барледі Марію Віндзор поділитися коктейльними порадам й рецептами для теплих вечорів.

Й Марія знайшлася, чим вразити! У цей сезон вона пропонує спробувати коктейлі з кропивою, щавлем, кульбабою й українським віскі.

У ресторані «100 років тому вперед» в Києві, в кафе «Інші» у Львові, або у себе вдома — знавчиня підготувала докладну інструкцію, як це зробити.

Марія Віндзор

бренд-барледі «100 років тому вперед» (Київ), «Полтава» (Київ), кафе «Інші» (Львів)

Якщо не маєте можливості зайти в бар, то освіжитись смачним коктейлем можна й вдома. Лише запасіться необхідними інгредієнтами й інструментами.

Що знадобиться для простих коктейлів вдома:

 1. Лід

  Один з обов’язкових інгредієнтів чи не кожного коктейлю. Перед приготуванням напоїв, потурбуйтеся про його наявність. Придбайте привабливі для вас форми й залийте їх чистою питною водою. Згодяться також кілька звичайних зіп-пакетів із замороженою рідиною, які потім можна розділити на умовні кубики.
 2. Тонік, содова

  У теплий сезон особливо актуальними будуть легкі змішані напої з содовими, смаковими та класичним тоніками. Їх різноманіття й доступність вибору наразі вражає.

Простий конструктор коктейлю — ваш улюблений алкоголь у поєднанні з тоніком або содовою. Якщо захочеться кислинки, можна додати цитрусові чи ягоди

Для приготування складніших коктейлів вдома, скористайтеся наступними формулами:

Формула 4:2:1 для кисло-солодких напоїв

Якщо бажаєте приготувати щось кисло-солодке, то використовуйте пропорцію 4:2:1.

Тобто:

 • 4 частини улюбленого міцного алкоголю
 • 2 частини кислого напою — сік цитрусових, ягід, або ж — щавлю
 • 1 частина солодкого додатку (цукровий сироп, мед або варення). Шейкуйте всі інгредієнти з льодом та подавайте в охолодженому посуді.

Формула 4:2:2 для міцних напоїв

Якщо є запит на щось міцніше, використовуйте формулу 4:2:2. Тобто:

 • 4 частини міцного алкоголю
 • 2 частини кріпленого вина (портвейн, херес, вермут) — підійде все що вам подобається
 • 2 частини бітеру. Також поєднайте все з кількома кубиками льоду й у вас вийде чудовий, в міру міцний та насичений, проте питкий, коктейль.

Експериментуйте, кайфуйте й ставтесь до приготування коктейлів вдома так само легко, як до приготування їжі.

А ось готові рецепти на це літо:

Коктейль з кропивою

Соковитий гімлет з приємним фруктовим профілем і яскравим смаком кропиви. Сезонна пропозиція бар-ферми «Інші».

 1. Готуємо сироп з кропиви

  Беремо:

  листя кропиви (90 г)
  гірчицю (8 г)
  чебрець без гілочок (3 г)
  кислоту лимонну (20 г)
  воду (1 л)
 2. Перебиваємо в блендері до однорідної маси. Даємо відпочити 10 хв. Після, проціджуємо через супербег або вафельний рушник і добре відтискаємо.
 3. До отриманої рідини додаємо цукровий сироп 2:1 (в пропорції 100 мл сиропу на 400 мл перецідженої рідини). Перемішуємо й підставляємо в сторону.
 4. Створюємо коктейль. Охолоджуємо коктейльний келішок (можна поставити в морозилку, або насипати в неї лід). Виноградний та яблучний дистиляти, сироп із кропиви — все разом заливаємо у змішувальний стакан.
 5. Додаємо лід і стіруємо — розміщуємо/змішуємо напій з льодом так, щоб лід покривав напій повністю.Охолоджений келих прикрашаємо пудрою з сушеної кропиви.

За допомогою стрейнера переливаємо коктейль зі змішувального стакана до прикрашеного келиха, без льоду. Замість стрейнера можемо використовувати невеличке сито, або ж дві ложки — підійде також будь-що круглої плоскої форми, завдання — відділити напій від льоду. Готово!

Коктейль «Скільки на наших очах облетіло кульбаб»

Коктейль міцний, солодкавий, з приємною фруктовою кислинкою й трав`яним посмаком.

Як готувати:

 1. Віскі «Микулин» (500 мл) та трав‘яний збір (12 г) — змішуємо разом й настоюємо протягом 1 години при кімнатній температурі.
 2. Після, проціджуємо через кавовий фільтр або вафельний рушник.
 3. Охолоджуємо склянку олдфешн. У змішувальному стакані поєднуємо разом віскі настояний на травах, абрикосовий лікер, сухе біле вино та цукровий сироп.
 4. Додаємо лід, стіруємо. Переливаємо в охолоджений келих за допомогою стрейнера чи ситечка. Прикрашаємо сушеними квітами та подаємо з льодом. Enjoy!

Ще коктейлів на вечір:

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках