--33777

18 Січня, 2024

корисне

Людина вечорами хоче паяти дрони, чому їй хтось має це забороняти? Берлінська про «народні дрони»

Якщо є українці, які вечорами, у свій вільний час, хочуть паяти для армії fpv дрони, то це лише плюс для всіх.

Про це керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська написала, відповідаючи на хвилю хейту і мемів через проєкт «Народний дрон».

Нагадаємо, що хейт піднявся декілька днів тому після поста Михайла Федорова.

Міністр цифрової трансформації рлзповів про проєкт «Народний дрон» від Victrory Drones фонду технологічної допомоги Dignitas, у межах якого українці можуть навчитися створювати FPV-дрони вдома.

Одразу полилися аргументи і про економічну недоцільність такої «кустарної» збірки, і про їхню нібито низьку якість, і про те, що так держава нібито хоче напаяти обіцяний Володимиром Зеленським мільйон дронів.

Берлінська відповідає на ці аргументи.

Хочете паяти дрон ввечері на кухні? Паяйте навіть там

Суперкоротко її відповіді на закиди:

«Невже погано, що в нашого колективного розуму буде більше знань щодо технологій для знищення ворога? В чому проблема, що одні українці готові безоплатно поділитись знаннями, а інші хочуть ці знання отримати?».

  1. Ні, мільйон дронів на кухні не спаяєш
  2. Навіть якщо з тисяч людей, які успішно завершать курс, лише кілька десятків покроково перетворять це на повноцінне виробництво, це вже додасть тисячі дронів для фронту. І навіть якщо в результаті всього кілька сотень людей далі виростуть як фахові інженери – воно того варте. 
  3. Російські дрони, які прилітають по нас, в основному зібрані вже серійно. Але достатньо і “кухонних, волонтерських” дронів. Наші люди гинуть, зокрема, від дронів їхньої кустарної збірки. В цей момент неважливо, хто і де той дрон зібрав – на заводі чи в тамбовській хрущовці. Важливо, що наші люди згоріли разом із технікою, і що в нас не було засобів протидії.
  4. Ніхто не сперечається, що коли ви купляєте гуртом – це дешевше, це закон ринку. Але чому одні так різко кинулись рахувати кошти інших Людина заробила свої кошти, сплатила податки і вечорами хоче паяти дрони. Має добровільний інтерес вчитися, має повне право. Чому хтось має це забороняти?
  5. «Але ж вони тепер не будуть донатити!». Вибачте, але дорослі люди можуть самі визначити, як витрачати на допомогу армії власні ресурси.
  6. Всі (!) без виключення дрони проходять протоколи тестування військовими пілотами та інженерами перед відправкою на фронт. Зараз до 20% надісланих доопрацьовується, при цьому курсанти в процесі вчаться. Доопрацьовані також їдуть на фронт.
  7. Всі дрони перевіряються на рахунок вибухівки та інших сторонніх предметів відповідними спеціалістами.
  8. Давайте запам‘ятаємо: все, що ефективно вбиває ворога – це добре. Все, що зберігає життя нашим людям – добре. Неважливо, де, коли і ким воно зроблено. І навіть якщо цей дрон буде трохи дорожчий, але коли він палить на мільйони доларів російський танк, БМП, пікап чи навіть ліквідує всього одного  окупанта – це означає, що окупант не вб’є наших хлопців та дівчат. Цей дрон окупив себе повністю.

Чи знайшла ця ініціатива відгук?

Так. Тепер вечори на кухнях або в інших місцях українців будуть за збіркою дронів для війська.

За даними Берлінської, вже є майже 10 000 реєстрацій на курс. А FPV-дронами, які передали люди, знищується техніка окупантів на мільйони доларів.

То що то таке той Народний дрон? Ще раз поясніть по fpv

Це базовий курс зі збірки дронів «Народний FPV».

Суть проєкту: люди кілька тижнів навчаються, за бажанням можуть зібрати дрон та відправити для тестування військовими інженерами і пілотами до фонду.

Після успішного тестування дрон їде на фронт.

Чи платять за це гроші? Ні, ви купуєте матеріали для роботи за власні кошти.

Ірина Андрейців

Ірина Андрейців

шеф-редакторка “Вечора”

читати наступне