--28686

15 Грудня, 2023

вечорниці

Музична амбасадорка «Вечора»: Катерина Павленко з гурту Go_A коментує концерти грудня

Автор: Філ Пухарєв

Сьогоднішня музична амбасадорка «Вечора» представлення не потребує. Але оскільки у вступі до тексту конче треба щось написати — коротко нагадаємо, що відбувалося з Катею Павленко та Go_A в попередніх серіях.

Хто такі Go_A

Go_A

2012-й. Go_A — сірі кардинали української фольктроніки. Вдень музиканти працюють на роботах, а увечері збирають зали на 100-200 людей. 

2020-й. Маловідомому гурту пропонують взяти участь у нацвідборі на «Євробачення». Букмекери ставлять на перемогу Jerry Heil або TVORCHI. Прогнози ламаються, щойно на сцену виходять Go_A. У наступному році Катя та музиканти представлятимуть Україну на конкурсі.

2021-й. Гурт входить до п’ятірки лідерів «Євробачення» за результатами голосування журі та посідає друге місце за версією глядачів. Пісня SHUM, з якою Катя та музиканти виступають на «Євробаченні», стає першим в історії україномовним треком, що залітає до чарту Billboard.

2023-й. Go_A багато гастролюють за кордоном, зокрема, виступають на відомому британському фестивалі Glastonbury. У жовтні музиканти вирушають у свій найбільший  європейський тур. А в листопаді випускають нову пісню DUMALA.

На початку нашої розмови Катя зізнається, що живе у дорозі другий місяць, тому не сильно відстрілює, що там із концертами на Батьківщині. Ми не ображаємося, тому обираємо концерти на свій смак, а Катя ділиться про них своїми думками. А також розповідає про любов до хорового вокалу, чайні церемонії увечері та розхитані біоритми.

Концерти грудня з коментарями Катерини Павленко (Go_A)

Піккардійська Терція

 • Що: Для столиці найголосистіший гурт України готує «Чарівний різдвяний концерт». Подейкують, від їхнього співу з Говерли сходять лавини. 
 • Де: Київ, Жовтневий палац
 • Коли: 22 грудня, 18:00
 • Скільки: 390-1250 грн
 • Придбати квиток

Катерина Павленко:

«Не можу залишатися байдужою до цього гурту як людина, що має вокально-хорову освіту. Кілька разів слухала «Терцію» наживо — пробирає до мурах! Обожнюю багатоголосся акапела — саме за нього і полюбила народні пісні в автентичному виконанні»

LATEXFAUNA

 • Що: Після великого осіннього виступу в Києві «куниці» повертаються в столицю. Щоправда, з меншими концертами, зате з двома поспіль. «Будданов» на афіші натякає, що музиканти допоможуть публіці трохи розслабитися і заспокоїтися. Саме час, хлопці, саме час.
 • Де: Київ, Atlas
 • Коли: 22-23 грудня, 19:00
 • Скільки: 600-1700 грн
 • Придбати квитки

«За LATEXFAUNA стежу давно, відколи у них ще була інша назва. Раніше мене мало що цікавило в історії гурту, але з кожним роком він змінюється і росте. Цікаво, куди вони будуть рухатися далі»

ТНМК. «Новий вертеп»

 • Що: Традиційний різдвяний концерт від «Танків». Цього разу — не в січні, а в грудні.  Фоззі знову перевтілиться у Шинкаря, а Фагот — у Чорта (хорошого, а не як деякі ексміністри). З нового — розширена святкова програма, адаптована під реалії війни.
 • Де: Київ, Stereo Plaza
 • Коли: 23 грудня, 19:00
 • Скільки: 500-1490 грн
 • Придбати квитки 

«На концертах ТНМК була давно. Не сумніваюся, що сьогодні вони запалюють так само, як колись»

«Класно, що популярний гурт осучаснює українські традиції. Але мене більше цікавлять музиканти, які занурюються в наш фольклор максимально глибоко. Наприклад, ансамбль «Божичі». Із захватом згадую їхній різдвяний концерт у храмі на Подолі. Шкода, що про них зараз мало говорять».

Pianoboy Jazz Live

 • Що: Якщо Різдво, то у стилі джазу. Цього правила Дмитро Шуров та його бенд притримуються вже другий рік. На різдвяному концерті Pianoboy зіграють авторські пісні та класичні зимові хіти. 
 • Де: Київ, Pepper’s Club
 • Коли: 24 грудня, 18:00
 • Скільки: Від 650 грн
 • Придбати квитки 

«Перетиналися із Дмитром на нацвідборах «Євробачення», але близько не спілкувалися.  Я прискіплива до того, що музиканти несуть у піснях, який образ втілюють. Не можу сказати, що в цьому сенсі творчість Pianoboy мені близька. Хоча ранні пісні свого часу подобалися»

Як проводить вечори Катерина Павленко з гурту Go_A

Зараз мої вечори проходять переважно на концертах — своїх або «чужих». Нещодавно виступали в Празі, і я спеціально залишилася ще на день, щоб піти на Kovacs (нідерландська інді-співачка). Це був один із найкращих концертів у моєму житті. Наживо звучить у сто разів крутіше, ніж у записі!

Вільні вечори рідко проводжу вдома. Можу сходити в кіно або в улюблений театр на Печерську. Люблю гуляти вечірнім містом. Якщо дозволяє погода, намагаюся вирватися на природу.

Вечорами багато читаю. Якраз закінчила «1984» Орвелла. Останнім часом тягне на східну літературу. Зараз на моїй полиці лежать Харукі Муракамі та біографія Хаяо Міядзакі (класик японської анімації).

Часом влаштовую собі чайні церемонії. Це допомагає розслабитися і відновити внутрішній ресурс. Східна культура в цьому розумінні більш гнучка, ніж західна.

Катерина Павленко Go_A

Який вечір змінив життя солістки

Вечір, коли Go_A перемогли у нацвідборі на «Євробачення» (22 лютого 2020-го року) змінив моє життя назавжди. А незадовго до того сталося дещо особисте, що повністю перевернуло мій світогляд.

Я нарешті усвідомила свої помилки як музикантка. Вони роками заважали мені рухатися вперед. Вперше у житті я відчула, що готова до великої сцени. І тут — «Євробачення»!

Цієї осені ми із Go_A поїздили з концертами по Європі. Хотіли зробити український тур, але не змогли організувати його так, як нам хотілося. В Україні потрібно підлаштовуватися (а іноді й прогинатися) під формати, аби потрапити в ефіри або домовитись з організаторами. Європейські шоу-бізнеси працюють за іншими правилами. 

Я рада, що популярність Go_A в Україні йде на спад. Можу гуляти до вечора центром Києва, і ніхто мене не зачіпає. У той час, як за кордоном спільне фото просять навіть стюардеси в літаках.

Через різницю в часових поясах межа між днем і вечором розмивається. Коли виступали Грузії, остаточно прокинулася аж під обід. У Канаді виходили на сцену о шостій ранку за київським часом. В таку годину організм ще «спить».

Go_A

Піти на пиво увечері — нині для мене недозволена розкіш. Замість цього розспівуюся, займаюся фізкультурою. Це допомагає підлаштувати біоритми під потрібні умови.

В описі нашої нової пісні DUMALA є фраза: «У темряві краще видно тих, хто випромінює світло». Вона стосується українців під час війни. Легко нести добро, коли живеш комфортним життям і тобі нічого не загрожує. Однак справжня сутність людини проявляється лише у критичних обставинах.

Фото надані музикантами

Більше амбасадорів Вечора:

Філ Пухарєв

Філ Пухарєв

читати наступне