--20967

16 Жовтня, 2023

вечірнє місто

«Телевізорів з вікон не викидаємо, але розпусту любимо»: вечір із Дімою Зезюліним (LATEXFAUNA)

Автор: Філ Пухарєв

ДИСКЛЕЙМЕР. Ми в курсі свіжого зашквару гурту LATEXFAUNA. Але в цьому тексті не буде нічого про зраду та про Гаріка Корогодського. І ось чому.

По-перше, якщо після скандалу у вас виникли запитання до позиції музикантів — погортайте їхні соцмережі хоча б за останній місяць.

Наприклад, ось допис про збір на дрони для 172-го окремого батальйону, який гурт успішно закрив завдяки підпискам на OnlyFans.

А ось анонс листопадового туру LATEXFAUNA по Європі, прибуток із якого також піде на допомогу ЗСУ.

По-друге, Діма Зезюлін і компанія вже зрозуміли, що не живуть у світі рожевих поні, і гарненько вибачилися перед фанатами. 

Тож побажаємо «латексфаунівцям» ретельніше підбирати інструкторів по куні, а самому інструктору — уважніше стежити за язиком, навіть коли це не стосується любовних утіх.

Звідки взялася LATEXFAUNA

У непримітному стриптиз-барі на Подолі виступає нікому не відомий інді-гурт. Замість сцени — клаптик простору із пілоном, а між столами снують офіціантки у костюмах медсестер.

Але публіку всьо устраює. Люди аплодують і кличуть музикантів на біс.

«А шо вам зіграть? У нас більше немає пісень», — зніяковіло зізнається вокаліст. 

Невдовзі нікому не відомий інді-гурт зникне з музичних радарів, як десятки йому подібних. Зникне, щоб повернутися — із барабанщиком у складі та із новою назвою.

«LATEXFAUNA? А це взагалі гуглиться?», — зі скепсисом розмірковував тоді недалекий я.

Мине десять років, і LATEXFAUNA пристрасно візьмуть шеститисячний зал київського клубу Stereo Plaza. Хто тепер впізнає скутих задротів у цих альфа-самцях?

Танець деганів і дует із EL Кравчуком: що твориться на концерті LATEXFAUNA

Вокаліст гурту, Діма Зезюлін, виходить на сцену в білому пальто костюмі. Традиційно сипле сороміцькими жартами між піснями, але говорить все ж менше, ніж денсить.

Його деганська хореографія в дуеті з «Курган & Агрегат» — мощна заявка на новий сезон «Танців із зірками».

Ще одним спецгостем концерту LATEXFAUNA став поп-кумир 90-х, EL Кравчук. Разом музиканти запрем’єрили спільну пісню, хоч аранжування до неї ще не придумали.

Настрій виступу раптово змінюється, коли Діма залишається на сцені сам. Бере до рук акустичну гітару, на якій пише пісні, і грає щемку «Леваду», що схожа на решту треків LATEXFAUNA так само, як самі музиканти — на «ужасних наркоманів», якими їх називають хейтери.

Можна і далі ліпити на LATEXFAUNA ярлик «Tame Impala на суржику».

А можна уважно переслухати пісні пациків і з подивом відкрити, що вони і книжки читають, і шпіонами можуть бути.

А ще — героями-коханцями, космонавтами, козаками, вікінгами, індіанцями та (зовсім трошки) наркоманами. І при цьому залишатися собою, за що їх і люблять.

Як проводить вечори Діма Зезюлін 

13 жовтня, перед «Найбажанішим концертом» LATEXFAUNA у Києві, ми вломилися до гримерки Діми Зезюліна, і в інтимній атмосфері розпитали у нього про вечори без світла, рольові ігри та Михайла Коцюбинського.

 • Коли фанатки запитують у тебе про плани на вечір, що ти їм відповідаєш?

Якщо це вечір концерту, то після нього ми зазвичай висим. Бувають дуже плотні вісяки, з усім чим полагається. А буває, сядем, похаваєм і розійдемося по домах. 

Але якщо тебе цікавить, чи займаюся я сексом із фанатками після концертів, то на такі пропозиції погоджуюся не завжди (хтиво усміхається)

 • Те, що відбувається на вісяках, залишається на вісяках?

А що тут розказувать? Висимо, як справжні рокери, які не грають рок. Телевізорів з вікон не викидаємо, але розпусту любимо.

 • Воно і видно. Але давай повернемося на кількадесят років назад. Як проходили вечори малого Діми Зезюліна у Тальному?

Вечорами у нас часто вимикали світло. Але газ був, тому робили з батею картошку. Із салом чи рибою, і з корочкою, щоб хрумтіло. А батя примудрявся по 600 сторінок у день при свічках читати. Дуже йому нравилось читать про йогу, трави та інші прикладні штуки.

А коли вмикали свєт, можна було і в приставку порубитися. Або на вулицю вилізти, щось зі снігу поліпити чи просто з кєнтами попи***діти.

 • Чи шкодують однокласниці, що в небесах Черкащини тобі не віддались?

О да! Якось виступали в Умані, і на концерт прийшла Алка, донька моєї заучки. Казала, що ми круті, прівєт від мами передавала. А ще була в мене однокласниця Юлька, яка не захотіла зі мною мутить. А я їй казав, що сто разів ще пожаліє. Казав, що от поїду в Київ, всього там доб’юся і її до себе заберу. Добився, але не забрав. Куди її жонату тепер забирать?

 • Жиза. Зізнавайся, хто він — той теплий сенбернар, що веде тебе в мелісові луги? (цитата з пісні Senbernar — ред.)

Такою людиною для мене був покійний Богдан Уцеха (перший менеджер LATEXFAUNA — ред.). Цей здоровий, моцний чувак вивів нас із інді-підвалів на світло. Його любили всі. Даже Вакарчук, з яким він колись побив горшки (Богдан Уцеха працював із «Океан Ельзи», «ТНМК», «Скай» та іншими українськими музикантами — ред.). Я справді дуже сумую за Богданом. Коли прощалися із ним, ревів як не в себе.

 • Мої співчуття. Що допомагає тобі триматися в такі моменти?

Насправді я багато їб***шу. Ви ж не думайте, що я у LATEXFAUNA тільки співаю та пісні пишу. На мені лежить вся реклама і комунікація гурту, бо я в цьому шарю (Діма працює копірайтером — ред.)

Ще фізкультурою занімаюся. Треба тримать себе в формі, бо мені ж уже 35. Це фундаментально круто: дві години на день, і ти як огурчік. Всім раджу! Якщо вийшло в мене, лежня та проклятого наркомана, то у вас вийде стопудняк.

 • Запитання за мотивами пісні Retuziki. Що повинно бути в плейлисті дівчини, щоб ти погодився піти подивитися на її пітона?

Я така примітивна тварюка, що на плейлист дивлюся вже після (усміхається). А вобщє в моїй бульбашці нема дівчат, які слухають рускій реп чи інше гівно. Тусуюся із гіпстерками, а в них із музичним смаком все завжди хорошо.

 • Як часто тобі сняться еротичні сни?

Дуже часто і з багатьма жінками! А ще сниться, як я малий іду на ГЕС у Тальному — був у мене такий маршрут із пригодами. А ще, що я здаю екзамен і нічо не знаю. А потім думаю: «Я ж офігенний, а чи не нас***ть?».

 • Рольові ігри для тебе — це 3-ті «Герої» чи щось інше? (Heroes Of Might&Magic III — комп’ютерна стратегія, якій присвячена пісня LATEXFAUNA — ред.)

Ніколи таким не займався. Думаю, з жінками треба робити все в лоб…ну, не в лоб, але ти поняв. Спочатку подбай про неї в ліжку два-три рази, а потім можеш і про себе подумать.

 • Ті, хто вслухаються у твої тексти, розуміють, що ти доволі начитаний тіп. Напевно, в школі був відмінником?

Тільки з мови, літератури та інших предметів, які були мені реально інтересні. В усьому решта був двоєшніком. Ну а що робити, якщо я в тій валентності ніх***я не розумію? Хоча зараз хімія та фізика мені надзвичайно цікаві, читаю про них багато наук-попу.

 • Окей, перевіримо твої знання. Що з української літератури читаєш перед сном?

З улюбленого — «Тіні забутих предків» і «Лісова пісня». Якась така параджановщіна, щоб про природу і з потустороннім душком. І Григір Тютюнник! Він так круто деталі описує, просто п***дець. А з віршів Дмитра Павличка люблю.

 • Завершимо серйозним запитанням. Ти розповідав, що написав пісню «Левада» до 24 лютого. Як так сталося, що вона зрезонувала з повномасштабною війною?

Це мені Red Dead Redemption 2 навіяла (комп’ютерна та відеогра у жанрі вестерну — ред.). Ця пісня вобще не про війну. Вона про любов і про розлуку. Про те, що зараз у ковбоя буде секс біля вогнища, а потім він прокинеться холодним ранком, сяде на свого коня і у***бе в горизонт. І буде все життя згадувати цей прекрасний вечір із прекрасною дівчиною під зоряним небом.

 • Пісні, що пишуться після 24.02.2022 — які вони?

Зараз мене потягло на сосюрівщину, українську поетику 1950-х. У цих піснях багато пієтету до рідного. Є батьківщИна — Україна, а є бАтьківщина — земля, де ти з’явився на світ. Ось про неї і пишеться.

 • Чому вирішив змінити вайб?

Не я обираю, про що писати пісню. Це вона обирає мене, як би патетично це не звучало. 

У творчості я люблю себе удівлять. Пишеш рядок, а другий вже в зовсім інший бік викручується. І так складаєш все докупи, поки не вийде пісня з історією та драмою. А потім перечитуєш і розумієш, що нічого нового не написав. Греки все це ще тисячі років тому придумали.

Фото з концерту надані гуртом. Фотографи: Vikki Mitsuki, Андрій Деменюк

Філ Пухарєв

Філ Пухарєв

читати наступне