--2231

31 Березня, 2023

вечорниці

На один вечір: добірка книг, які можна прочитати за кілька годин

З вами раптово стався він – вільний вечір. Немає особливих планів, натомість є
натхнення почитати щось цікаве: можливо, художню книжку або щось мотиваційне чи насолодитися мальописом.

Видавництво Vivat підібрало для читачів “Вечора” 10 книжок, які сміливо можна прочитати за один вечір.

-2214

Історія Артура Трулава

Елізабет Берґ

208 сторінок

Одна з найкращих історій про відданість і любов, а ще про те, що рідні люди – це не
обов’язково ті, хто пов’язаний кревними узами.

Артуру Трулаву – за 80, щодня він приходить на цвинтар, щоби пообідати зі своєю дружиною та розповісти їй останні новини. Саме там він зустрічає підлітку Медді, яка відчайдушно потребує людського ставлення та підтримки.

Самотність не залежить від віку, втім, як і дружба. Це дуже світла і життєствердна історія про людей, які знаходять одне одного.

-2215

Ціле життя

Роберт Зіталер

160 сторінок

Прожити ціле життя за один вечір – чом би й ні? Австрійський письменник Роберт Зіталер за 160 сторінок зміг розповісти про ціле життя Андреаса Еґґера, працівника канатної дороги, чоловіка поза часом.

В його дитинстві і зрілості не бракувало радісних моментів і смутку, здобутків і втрат. День за днем він прожив просте і зворушливе життя, майже все в улюблених Альпах. Книжка Зіталера – це насичена, концентрована оповідь, розказана тихим, спокійним голосом.

-2216

Бабах на всю голову

Віталій Запека

192 сторінки

Хроніки війни, які примушують плакати і сміятися. Це збірка оповідань Віталія Запеки, який і зараз перебуває в зоні бойових дій.

Враження і спостереження від подій, що передували повномасштабному вторгненню і тих, що відбулися вже після 24 лютого. Це книжка про цивільних і про воїнів, про тих, хто б’ється, біжить чи завмирає. Про турботу і людяність, навіть у ставленні до козлів (а це вже спойлер).

-2217

Вигнанець і шляхетна полонянка

Андрій Кокотюха

256 сторінок

Ретро-детектив, який занурює в атмосферу Катеринославщини сторічної давнини.
Продовження історії про поліцейського-вигнанця Платона Чечеля, який тепер опиняється у петлюрівській розвідці.

І не просто опиняється, а має виконати таємне завдання у ворожому тилу, але стає заручником. Ціна свободи – проведене розслідування вбивства ворожого командира.

Детективи Андрія Кокотюхи – це знак якості, атмосферні та деталізовані розповіді, які переносять в часі. Нудно точно не буде.

-2218

Надзвичайна

В.Е. Шваб

112 сторінок

Крутий та динамічний мальопис про дівчину Шарлотту, яка раптово виявляє, що стала
надзвичайною.

Вона потрапляє в автокатастрофу у шкільному автобусі, перебуває на межі життя і смерті. Після цього дівчина отримує надзвичайні здібності – бачить смерть інших людей (і свою теж).

Одразу ж з’являються поганці, яким дуже заважають такі вміння. Ця історія припаде до смаку і підліткам, і дорослим читачам та непогано розважить.

-2228

1984

Джордж Орвелл, Ксав’є Кост

244 сторінки

Сумнівно, що оригінальну класичну книжку від Джорджа Орвелла можна прочитати за один вечір, а от мальописну версію “1984. Графічний роман” – цілком.

Художник Ксав’є Кост не вдавався до переосмислення класичної антиутопії і не намагався побачити таv нові ідеї, це все та само моторошна історія про тоталітарне суспільство, але підсилена графічними зображеннями.

Це історія, яка для нас зараз не просто цікава, але надзвичайно зрозуміла і пропущена через себе. “Великий брат стежить за тобою” – цього разу зі сторінок епічного
мальопису.

-2227

Відбій повітряної тривоги

Анастасія Нікуліна, Олександр Грехов

92 сторінки

Книжка, яка дозволить озирнутися на останній рік і зрозуміти, що ми насправді надзвичайні і перемога точно буде за Україною.

“Відбій повітряної тривоги” – це арт-щоденник, розповідь про те, що відбувалося з нами від січня до серпня 2022 року. Поєднання щемких, лаконічних текстів Анастасії Нікуліної та влучних ілюстрації Олександра Грехова. Впізнавані історії, які проживали мільйони українців – історій про надію, переживання, біль та радість.

-2226

Тю, – сказав їжачок

Сашко Дерманський

144 сторінки

Не поспішайте казати: “Тю, це дитяча книжка!”. Це історія, що примусить вас реготати і точно подарує приємний вечір. Нову книжку від Сашка Дерманського можна прочитати дітям, а можна насолодитися самостійно.

Дорослим читачам також припаде до душі філософія головних героїв, їхня мотивація і лексика. Окрема насолода – впізнавати “пасхалки” до добре знайомих культурних продуктів та історичних фактів. Чого тільки варті бобри-рятівники Феофан, Мелетій, Теодосій і Памва та пожежний лось Іпатій!

-2225

Як стати митцем. 60 практичних порад

Джеррі Сольц

140 сторінок

140 сторінок натхнення від художнього критика, лауреата Пулітцерівської премії Джеррі Сольца. Він точно знає, де шукати натхнення – адже мало хотіти бути митцем, треба скеровувати свій творчий запал у правильне русло і навчитися правильно реагувати на критику.

Крім того, що це практичні поради тим, хто хоче пов’язати своє життя з мистецтвом, це і гарна книжка, проілюстрована роботами митців. Живопис, фотографія, письменництво, театр – в якій галузі ви хочете реалізуватися?

-2224

Розмова із самим собою за чашкою кави

Крістен Гелмстеттер

208 сторінок

Зізнайтеся чесно: ви говорите з собою. І переважно собі дорікаєте – могли зробити щось більше, а там треба було відповідати інакше, постійно згадуєте, де помилилися чи
недопрацювали.

Книжка Крістен Гелмстеттер дозволить по-інакшому поглянути на те, як ми до себе ставимося. Менше зважати на критику, бути впевненішими, сформувати нові, продуктивні звички – це наслідки розмови із собою за горнятком ранкової кави, без критики і негативу, натомість з правильно підібраними словами.

Якщо день почнеться зі смачної кави, він не може бути поганим!

Довженко Марина

читати наступне