--23051

30 Жовтня, 2023

вечорниці

«Покоління пепсі» – це про відрижку совка». Які вистави радить відвідати Григорій Бакланов

В репертуарі Театру на Печерську – 15 вистав. Одна з найпопулярніших – «Покоління пепсі» за мотивами текстів Жадана. І це не через гучний скандал письменника.

В листопаді виставу зіграють всього лиш раз – 4 числа о 18:00, майже всі квитки вже розлетілись до рученят глядачів. Щасливчики.

Вечір звернувся до нашого друга Григорія Бакланова, аби він розповів – чому варто не просто іти, а стрімголов нестись на «Покоління пепсі», де актор грає головну роль.

А також Григорій порадить інші вистави, котрі заслуговують уваги вимогливого глядача.

Покоління пепсі

Де: Театр на Печерську.
Коли: 4 листопада о 18:00
Вартість: 250 грн.

Що для вас означає ця вистава?

Григорій: для мене «Покоління пепсі» вийшла якась пророча. На початку вистави вирубається світло – в це вкладались свої сенси, і от зараз, через кілька років з премєри, ми дізнались: що таке блекаути. Також там є момент, коли ми виходимо в захісних костюмах та в респіраторах, бо людство опинилось в біді. Хоча до ковіду був ще рік.

Коли відбувається дія в постановці?

Григорій: Жадан описує початок девяностих. Я погано памятаю цей час. Совок не бачив, але його “відрижку“, відголоски чутно досі. Ця вистава про те, як змінились погляди і наші, і батьків на купу речей. А також це спроба усвідомити, що відбувалось з нами в ці роки.

Актор зізнається, що не був знайомий з творчістю Жадана до роботи з виставою. Проте зараз наздогнав втрачене: і поезія, і проза – вже у валізі прочитаного.

Григорій радіє, що у «Поколінні пепсі» звучить уривок з «Гімну демократичної молоді» – його особистого фаворита.

Твій хтось

Де: Театр на Печерську.
Коли: 2 листопада о 18:30
Вартість: 250 грн.

Григорій: це сплав з поняття – хто така Леся Українка. Зі школи у нас залишилось хрестоматійне розуміння і сприйняття Лесі Українки, як чогось архаїчного. Ця вистава здуває з неї пил. Ось вона – жива, і сучасна. Ми створювали її, складаючи докупи листи, щоденники, твори Лесі та спогади про неї.

Світ у горіховій шкарлупі

Де: Театр на Печерську.
Коли: 17 листопада о 18:30
Вартість: 250 грн.

Григорій: це підручник з фізики на театральній сцені. Щодня над нами сходить сонце, ми знаходимось під впливом гравітації, бачимо, як падають краплі дощу. Довкола нас купа процесів, які ми сприймаємо, як належне, проте коли раптом розумієш – а як це працює, то ці відкриття захоплюють і зачаровують тебе назавжди.

За двома зайцями або Голохвостий

Де: МЦКМ “Жовтневий палац”.
Коли: 13 грудня 19:00
Вартість: від 300 грн.

Григорій: певно, після 24 лютого це наймасштабніший рок-мюзикл. Легендарна історія, але яка відбувається тут, в сучасному Києві. Сходіть.

Конотопська відьма

Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка
Коли: в 2024 році, вільних квитків цього року вже немає.
Вартість: від 50 грн.

Григорій: думаю, що багато хто з акторів порадив би саме цю виставу. Вона неймовірно красива і під час перегляду ти безперервно отримуєш візуальне та культурне задоволення.

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне