--39453

20 Березня, 2024

життєстиль

під ковдрою

Секс-працівниця Юлія Сенюк вечорами допомагає ветеранам і збирає гроші на ЗСУ. Чому це не всім подобається?

«Де б ви могли бачити цю дівчину, гм?», — світлину з таким підписом одного зимового вечора 2024 року опублікував ветеран ЗСУ.

Боєць втратив кінцівку і зараз проходить реабілітацію під Києвом.

Поряд з ним біля басейну стоїть усміхнена дівчина — це акторка фільмів для дорослих Юлія Сенюк або Джозефіна Джексон.

Акторка родом з Золочева, Львівської області, їй 29 років. У 2019-2021 роках Юлія почала робити успішну кар’єру в індустрії фільмів для дорослих. А 2024 року долучилась до реабілітації бійців й зборів для ЗСУ.

Багато хто підтримав Юлію. Втім є й ті, хто вважає її діяльність дискредитацією українських військових і волонтерів.

«Вечір» розповідає історію Юлії та ділиться думкою експерток про її роботу.

Увага! Спроби нагуглити додаткову інформацію про геройку матеріалу можуть вивести вас на контент 18+.

Лисий з Бразерс і герб України

До того, як увірватись в український медіапростір, Юлія Сенюк була відома користувачам PornHub та інших платформ для перегляду фільмів для дорослих під псевдонімом Джозефіна Джексон (Josephine Jackson).

На початку 2020-х років вона почала успішну кар’єру в індустрії контенту для дорослих. На тому ж PornHub різні відео за її участю набирають 1, 15 і 32 мільйона переглядів.

Її появу помітили й в індустрії. У 2019-2021 роках українка була номінована на декілька премій, як найкраща і «найгарячіша» нова акторка жанру.

Юлія Сенюк-39465
Юлія Сенюк-39466

Багато користувачів соцмереж дізнались про Юлію після її колаборації з тіктокером і вчителем хімії Глібом Рєпічем (фіналіст премії Global Teacher Prize Ukraine).

У 2023 році Юлія і Гліб знімали тіктоки про те, як обрати надійні презервативи, скільки мікробів живе на смартфоні та чи можна зробити йогурт на заквасці з мікробіому вагіни.

Також Юлія ходила на спільні ефіри з блогером Михайлом Лебігою та іншими популярними у соцмережах людьми.

Втім більший резонанс викликав допис Юлії в інстаграм у січні 2024 року зі світлиною актора фільмів для дорослих Джонні Сінсом.

В українському сегменті соцмереж Джонні відомий, як «Лисий з Brazzers» (Brazzers — назва студії фільмів для дорослих — ред.). Він є героєм численних мемів, в яких обігрується контекст його акторської діяльності.

Юлія написала, що подарувала актору футболку з українським тризубом. Він її надягнув і зробив світлину на пам’ять.

Цей вчинок привернув увагу до Сенюк і підвищив її соціальний капітал. «Ну, наша!», — писали користувачі.

«Де б ви могли бачити цю дівчину?»

У січні 2024 ветерани російсько-української війни почали публікувати спільні світлини з Юлією Сенюк у соцмережах.

Мова йде про українських бійців, які втратили кінцівки та через складні поранення потребують не звичайних, а біонічних протезів.

Юлія Сенюк-39471
Юлія Сенюк-39472
Юлія Сенюк-39473
Юлія Сенюк-39474
Юлія Сенюк-39475
Юлія Сенюк-39476

Ними опікується волонтер В’ячеслав Запорожець, який за власні гроші та гроші донорів створив Центр складного Ендопротезування, Остеоінтеграції та Біоніки. Або просто — Центр реабілітації «Титанові».

На світлинах Юлія бере участь у реабілітації бійців без кінцівок. Підтримує їх, плаває з бійцями в басейні центру. Це допомагає поліпшити координацію рухів, збільшити м’язову силу і зняти напругу.

«Вечір» зв’язався з В’ячеславом і він підтвердив, що Юлія дійсно на волонтерських засадах допомагає з реабілітацією, — «Так, Юлічка працює з бійцями».

У лютому акторка долучилась до промоції зборів на різні потреби для ЗСУ. Брала участь у перегонці «корчів» для бойових підрозділів.

Благодійний календар, як яблуко розбрату

В середині березня 2024 року в інстаграмі Юлії Сенюк і на сторінках українських ветеранів з’явились світлини й відео бестейджу спільних зйомок в опері.

Акторка пояснила, що взяла участь у благодійній зйомці з хлопцями для календаря. Гроші від продажу календаря підуть на закупівлю дорогих біонічних протезів ветеранам.

Світлини потрапили у новини й історія Юлія Сенюк стала відома більшій кількості людей. І тут думки громадськості розділились.

Якщо одні хвалили акторку за активну громадянську позицію, за її внесок в оборону країни, — «З її доходами могла б спокійно собі сидіти в США чи деінде і забути про Україну».

То інші більше звернули увагу на досвід роботи Юлії в індустрії фільмів для дорослих, — «Хто пустив порноакторку до наших військових?!». У виразах критики не стримувались.

На захист Юлії та з подякою за її роботу звернувся львівський священник УГКЦ Юстин-Юрій Бойко. «Не давай себе називати порноакторкою. Добрі речі робить Юля з Золочева, а не Джозефіна», — сказав священнослужитель.

Що кажуть експертки?

Вечір попросив українських правозахисниць поділитися своїми думками про те, що вони думають про волонтерську роботу Юлії і закиди про її роботу у секс-індустрії:

Анастасія Герасименко, правозахисниця, співзасновниця «Марш Жінок»

Зараз ми маємо говорити про те, що вона робить для українських військових і це є найголовнішим. Стосовно того чим саме вона заробляє та ставлення до секс-роботи в цілому – це дискусійне питання, яке суспільство в процесі відбудови зможе обговорювати в широкому колі.

Діяльність Юлії, спрямована на допомогу військовим та привернення уваги до важливих питань реабілітації поранених, може викликати різні емоції у людей, але точно заслуговує на повагу та підтримку.

Наслідки цькування людей через призму відповідності їх до певних уявних ідеалів шкодять не лише жінкам, але й суспільству в цілому, підживлюючи культуру засудження та нерівності.

Осудлива критика Юлії та зневажливе ставлення до неї має глибоке структурне коріння в патріархальній культурі нашого суспільства.

Такі оцінювальні судження засновані на уявленнях про образ та роль «традиційної» жінки, які суспільство висуває до жінок, але загальна тенденція оцінки жінок за їхні особисті вибори є шкідливою та має бути зупинена.

Аліна Сарнацька, сержантка ЗСУ

Жінки мають право робити зі своїм тілом все що вважають за потрібно. Жінки вибороли цю свободу величезними зусиллями, багато поколінь жінок і мріяти не могли про право на освіту, паспорт, незалежність і свободу вибору свого способу життя.

Пані Юлія допомагає пораненим ветеранам, вона молодець. Кожен і кожна з нас мають робити все що можуть для перемоги. Збирати гроші для армії, допомагати ветеранам, підтримувати сімʼї загиблих і важко поранених. Нас обʼєднує любов, тому ми непереможні.

Що каже сама Юлія?

Кілька днів тому стало відомо, Юлія стала амбасадоркою центру «Титанові», який забезпечує поранених бійців ЗСУ біонічними протезами.

Ветерани пишуть, що протези складні, високотехнологічні і коштують дорого. Збори йдуть повільно, з допомогою Юлії сподіваються їх пришвидшити, — «Люди реагують на неї і звертають увагу на наші запити».

Нещодавно Сенюк записала інтерв’ю з Олексієм Сухановим для проєкту «Говорить Суханов». Випуск зараз монтується і скоро з’явиться на YouTube.

30 березня у Львові відбудеться фан-зустріч з акторкою. Всі зароблені гроші на квитках, мерчу, аукціоні під час зустрічі передадуть спецпідрозділу НГУ «Омега».

Що думає сама Юлія про образи у соцмережах щодо її роботи в секс-індустрії?

«Приємно, коли твої глядачі залишають позитивні коментарі», — сказала вона в одному з інтерв’ю.

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне