--33624

17 Січня, 2024

вечірнє місто

Що і як замовляють кияни на вечір у службах доставки: запитали Bolt, Glovo та Zakaz.ua

Доставка їжі Київ. Часто замовляєте? Скільки таких людей, як ви? І що вони замовляють? Скільки курʼєрів працює в ці години?

«Вечір» запускає формат, де досліджуватиме вечірні звички українців у різних сферах.

Відтепер спілкуватимемось з представниками ринків і підбиватимемо статистику, щоб детальніше розуміти тенденції вечірнього часу. Сьогодні – Bolt, Glovo та Zakaz.ua

Служби доставки їжі укорінюються в фудзвичках українців. Попит породжує пропозицію: в Україні та столиці, зокрема, є десятки застосунків доставок.

Скільки бургерів замовляють після 18:00, чи відрізняється швидкість доставки днем і ввечері та про інше – читайте в статті.

Який район найактивніший у вечірні години з 18:00?

Популярним районом для замовлення на платформах Bolt Food та Glovo після 18.00 є центр Києва.

У Zakaz.ua найбільше доставлених замовлень у вечірні слоти здебільшого припадає на спальні райони міста: Троєщина, Осокорки-Позняки-Харківський тощо.

кур‘єр Zakaz ua

У ТОП-5 входять:

  1. Дарницький
  2. Деснянський
  3. Шевченківський
  4. Святошинський
  5. Оболонський.

Чи відрізняється кількість замовлень вдень і ввечері?

Впродовж дня найбільше доставлених замовлень клієнтам Zakaz.ua припадає на часовий період з 12:00 до 18:00, це в середньому 55,8% від всіх замовлень.

На час з 18:00 припадає 26,91% від всіх доставлених замовлень.

Статистика Zakaz ua

Вечірня година-пік починається з 19:00 до 20:00, в цей час 11% доставок завозять від всіх замовлень за 12-годинний день.

У Bolt Food більша частина замовлень – приблизно 60-65% – також припадає на денний час. 13:11 – це хвилина пік, у цю мить на платформу надходить найбільше замовлень.

Кількість замовлень у застосунку Glovo розподіляється рівномірно між денними та вечірніми годинами.

З яких ресторанів найчастіше замовляють ввечері?

McDonald’s на метро «Лукʼянівська» став рестораном з найбільшою кількістю замовлень за підсумками 2023 року в компанії Bolt Food.

У 2023 українці найчастіше замовляли бургери. Загалом за рік було доставлено (із McDonald’s та інших закладів) – 1 154 524 бургера.

Крім фаст-фуду, вдень користувачі Glovo найчастіше замовляють страви національної кухні: пюре, котлету по-київськи, борщ та гречку, а ввечері — хінкалі, кебаб, борщ та суші.

Який середній чек після 18:00?

У січні 2024 року вечірній середній чек в Glovo вищий за денний на 3%. Це пов’язано з тим, що вечері користувачі частіше роблять замовлення на кількох осіб або на компанію.

Через особливості роботи Zakaz.ua період доби не впливає на цей показник. На сервісі два типи клієнтів — бізнеси та звичайні споживачі.

Середній чек у бізнесів виріс у 2023 році та становить 3602 грн, а у фізичних обличь – 2 255 грн, тоді як у 2022 році був 1 681 грн.

Доставка їжі: чи відрізняється швидкість вдень і ввечері?

Тривалість доставки Glovo може дещо збільшуватись через активніший трафік ввечері та під час пікових годин, коли заклади більш завантажені, ніж зазвичай. В середньому це +1,36 хв до середньої тривалості доставки протягом дня.

Статистика від компанії Bolt демонструє, що дві 2/3 замовлень доставляють менш ніж за 25 хв, а час доставки майже кожного другого замовлення становить до 20 хв.

Які служби доставки їжі доступні в Україні

Проте іноді кінцевий час доставки може бути тривалішим через обставини, наприклад погані погодні умови або затори.

Швидкість доставки Zakaz.ua вдень і ввечері не відрізняється. 

Після початку повномасштабної війни за 2023 рік найбільше доставлених замовлень Zakaz.ua у вечірній період в годину пік становила 1575 замовлень (зазвичай в середньому показник 600).

Який вид транспорту найактивніше використовують кур‘єри у вечірні години?

В Glovo увечері в Києві найчастіше замовлення доставляють кур’єри на мототранспорті, а по Україні — кур’єри на авто.

Узимку Bolt Food зробили можливість працювати кур’єрам-пішоходам, адже при низькій температурі не завжди зручно використовувати велосипед або мопед.

Піші кур’єри можуть виконувати замовлення на невеликі дистанції, у радіусі центрального району міста.

Всі кур’єри Zakaz.ua використовують лише автомобіль. Здебільшого це великі авто, вантажівки та мікробуси, вантажопідйомність яких – від 300 кг.

Як українці користуються службами доставки?

Найважче доставлене замовлення за минулий 2023 рік важило 2 тонни 151 кг.

Скільки кур’єрів виходить працювати після 18:00?

Близько 70% активних кур’єрів Glovo доставляють після 18:00.

Кур‘єри Glovo в Тернополі

Після 18.00 починається вечірній пік замовлень. Тобто – підвищений коефіцієнт, тому кількість активних кур’єрів Bolt food також висока.

Кур‘єрів Zakaz.ua у вечірні години так само, як і вдень. По Україні на маршрутах в середньому працює близько 80 кур’єрів, майже половина з них — у Києві.

Обстріли? Доставка їжі працює?

Під час повітряної тривоги Glovo рекомендує кур’єрам пройти до укриття. У разі ж ракетної небезпеки застосунок припиняє роботу і відновлює її, щойно небезпека мине.

Деякі популярні заклади зовсім не працюють під час тривог, проте у користувачів застосунку є можливість зробити замовлення з ресторанів, які мають змогу готувати в цей час.

Повітряна тривога не впливає на кількість замовлень від користувачів Zakaz.ua, що падають у систему через сайт або додаток.

Кур‘єр Zakaz ua

Bolt Food припиняє роботу за годину або декілька до часу, з якого стартує комендантська година у місті, щоб кур’єри доїхали додому. Наприклад, у Києві після 23.00 додаток вимикається.

Пишіть та маякуйте в коментарях, який ще ринок та сферу ви хотіли б дослідити разом з нами.

Даня Бумаценко

Даня Бумаценко

читати наступне