--12773

2 Липня, 2023

вечорниці

Стартував третій сезон “Відьмака”: відгуки глядачів і критиків

Автор: Кромф Ігор

Netflix випустив першу частину третього сезону серіалу “Відьмак”, який уже встиг припасти до душі серіальним критикам провідних західних медій.  

Чим цей сезон особливий і як на нього відреагували критики та глядачі – зібрав все коротко для “Вечора”.

Особливості третього сезону

Третій сезон став адаптацією роману “Час погорди”, який є четвертою частиною фентезійного циклу “Відьмак” польського письменника Анджея Сапковського.

Книга "Відьмак: Час погорди"

Зараз доступні перших п’ять серій. Три завершальних епізоди планують оприлюднити за місяць – 27 липня. 

Таких підхід для випуску своїх топових шоу Netflix почав використовувати недавно, його застосували для анімаційного серіалу “Аркейн: Ліга легенд” та четвертого сезону “Дивних див”. 

Виконавчий продюсер Стів Гауб пояснив такий “розподіл” серіалу: “Ідея прийшла під час монтажу. Це не було прописано у знімальному плані. Проте ми знали, що це буде за сезон і який в ньому є важливий поворотний момент.

І поки ми займались виробництвом, вийшов четвертий сезон “Дивних див”, який теж поділили. І ми подумали: “Ну, це однозначно інтригує”.

Примітно, що третій сезон “Відьмака” стане останнім для Генрі Кавілла. З четвертого сезону (наразі Netflix анонсує п’ять сезонів шоу) на головну роль Геральта з Рівії прийде зірка “Голодних ігор” Ліам Гемсфорт (брат марвелівського Тора Кріса Гемсфорта).

Продюсери шоу Стів Гауб та Томаш Багіньский заявлють, що заміна актора стане “ідеальним переходом”. 

“У нас є хороший план, як представити нового Геральта та бачення того, як із цим впорається Ліам. Без подробиць, тому що це буде величезним спойлером – але це близько до метаідей, які глибоко вкорінені у книгах, особливо у п’ятій” – коментують продюсери.

Відгуки критиків та глядачів

Оцінка критиків та глядачів третього сезону полярна. Оглядачі з топових видань хвалять третій сезон. 

“У ньому ще багато енергії: піднята брова Кавілла і мовчазне бурчання, його хімія з викрадачкою сцени Чалотрою, змучений комічний рельєф Беті та високобюджетні бійки істот”, – відзначає Клінт Вортінгтон з одного з найпрестижніших кінокритичних сайтів США – RogerEbert.com.

Серіальний критик “The Times” Хьюго Ріфкінд зазначає, що “фантастичні тропи тут можуть бути загальними, але вони знають про це й іронічно цьому всміхаються”.

“Сюжетні лінії нарешті починають зливатися, це найнапруженіший і найнасиченіший подіями сезон “Відьмака”, – вважає критик журналу Empire Амон Варманн.

Водночас звичайні глядачі зустріли третій сезон серіалу прохолодно. На сайті Rotten Tomatoes глядацький рейтинг серіалу складає всього 49%, тоді як критики дали серіалу аж 84%. 

Зокрема, глядачі гноблять сценаристів “Відьмака”, які в своїх фантазіях відійшли як від серії оригінальних книг Анджея Сапковскі, так і від серії відеоігор.

Хоча деякі глядачі все ж хвалять цю сценарну частину шоу, аргументуючи це тим, що “канон” – це дурниця, а серіал на те й окремий вид медіа, щоб не бути таким же, як книга та відеогра. 

Я ніколи не був фанатом “Відьмака”. Книгу закинув на третьому томі, а у відеогру ніколи не грав.

Серіал для мене своєрідна tabula rasa, яку дивлюсь без додаткових навантажень у вигляді книг та ігор. Мені видається третій сезон радше вдалим, ніж ні.

Шоуранери постаралися зміцнити те, що уже було міцним у цій історії: складні відносини, які переплітають сюжетні лінії, які врешті виходять на усвідомлене та цікаве дійство.

Останній тріп Геральта та Цирі через фентезійний всесвіт політичних підкилимних бунтів та посилань до реальної історії наближає ідейно третій сезон до іншої легендарної саги “Гра престолів”.

Попри те, що цей сезон ще не завершився, очевидно, що він має свіжий вигляд, особливо на тлі не такого вдалого другого сезону.

Єдиним сумом є те, що серіал покидає Кавілл, який, звісно, не польський “Відьмак” Міхал Жебровський, але теж органічний у своїй ролі. 

Кромф Ігор

Кромф Ігор

читати наступне