--19943

4 Жовтня, 2023

вечорниці

Залипнути на ввесь вечір: сім мінісеріалів про ковбоїв, маніяків, присяжних та Залізного Арні

Автор: Кромф Ігор

Буває таке, що хочеться подивитись серіал, але нема настрою занурюватись у кілька сезонів та десятки, якщо не сотні серій. 

Кінокритик Ігор Кромф підготував підбірку з семи нових мінісеріалів, які можна подивитись за вихідні чи взагалі за один вечір

«Хетфілди і Маккої»

Режисер: Кевін Рейнольдс
Рік: 2012
Де дивитись: History

Єдиний мінісеріал у цій підбірці, який знятий 10 років тому, але який не можливо не згадати. Трисерійне шоу розповідає про реальну ворожнечу ковбойських родин Хетфілдів і Маккоїв у ХІХ столітті, що призвело до кровопролитної сусідської війни та врешті мирного договору. Історія, яка вражає свої драматизмом та чорним гумором. 

«Дес»

Режисер: Льюїс Арнольд
Рік: 2020
Де дивитись: ITV

Британський серіал заснований на історії маньяка-некрофіла Денніса Нільсона, що убив 15 людей. Протягом трьох серій шоу повністю розповідає історію «маньяка з добрими очима»: від дитячої травми на похоронах до арешту у 1983 році.

«Історія лайливих слів»

Ведучий: Ніколас Кейдж
Рік: 2023
Де дивитись: Netflix

Шість двадцятихвилинних серій Ніколас Кейдж спільно з професорам лінгвістики, когнітивної психології, академічними дослідниками діалектів англійської мови та укладачками словників досліджує історію появи та розвитку лайки в англійській мові.

Окрім дослідників, своїх досвідом вживання лайки діляться відомі актори, кінокритики та стендап-коміки. 

«Вікторина» («Квіз»)

Режисер: Стівен Фрірс
Рік: 2020
Де дивитись: ITV

Ще один британський мінісеріал, який розповідає про колишнього військового, який перемагає у популярному шоу на кшталт «Перший мільйон» чи «Хто хоче стати мільйонером?».

Однак згодом медійні боси дізнаються, що перемога була отримана хитрощами. Шоу вийшло у 2020 році, в розпал світової пандемії і одразу ввійшло в рейтинги найпопулярніших серіалів Британії. 

«Бути присяжним»

Режисер: Джейк Шиманський
Рік: 2023
Де дивитись: Amazon

Підрядника Рональда Гледдена держава викликає виконати конституційний обов’язок – стати присяжним на судовому засіданні. Чоловік навіть не підозрює, що все судове засідання та решта присяжних – це найняті актори у величезному розіграші.

Серіал у мокументарі-стилі розгортає у восьми дуже коротких серіях купу пригод та нестандартних ситуацій, в яких треба Рональду адаптовуватись. 

«Чому не Еванс?»

Режисер: Г’ю Лорі
Рік: 2022
Де дивитись: Amazon

Син вікарія та світська дама стають свідком смерті хлопця, який промовляє останні слова «Чому не Еванс?». Ці словами стають головною зачіпкою у довгій детективній історії пошуку вбивці. 

Режисером та продюсером серіалу став Г’ю Лорі («Доктор Хаус»).

Серіал знятий за романом Агати Крісті та наповнений неймовірною естетикою та антуражем довоєнної Британії. 

«Арнольд»

Режисер: Леслі Чілкотт
Рік: 2023
Де дивитись: Netflix

Величезна документально-біографічна стрічка про Арнольда Шварценеггера. Серіал поділений три серії, які розповідають про три виміри Арні: спортивні досягнення у культуризмі та бодібілдінгу, акторську кар’єру та політичну діяльність.

Фільм досить об’єктивно розкриває, як негативні сторони та скандали навколо Шварценеггера, так і позитивні та навіть мотивуючі кейси з його життя. 

Кромф Ігор

Кромф Ігор

читати наступне