16 Вересня, 2023
життєстиль
Творчість у поїзді, чай з коханою та концерти для ЗСУ: насичені вечори автора пісні «Пес Патрон» Івана Марунича
Автор: Ольга Бродська
Цей вечір ми розділимо з фронтменом гурту KARTA SVITU Іваном Маруничем. Сам гурт існує з 2020 року: під час локдауну музиканти самоізолювались у студії та почали роботу. Результат – пісня «Квартира», яка одразу залетіла в радіоефір.
Не чули її? Зате знаєте, «хто тримає цей район – пес Патрон»! Цей трек приніс гурту всеукраїнську популярність та премію YUNA.
Що було раніше? Проект Ол.Ів.’Є з Олександром Положинським та велика кількість гумористичних скетчів.
Соцмережами гуляли таксист Іванич та коуч Айван Мароун. А ще Іван робить меми на актуальні події. Ось свіженьке: «На час навчання Буданов мешкатиме в ГУРтожитку».
Сьогодні у Івана день закінчується спокійно: до розмови гортав новини. Перед тим – викладав в мережу бекстейдж з запису кліпу на нову пісню «Твій неймовірний шлях».
Вечори для військових
– Зазвичай ввечері я займаюся музикою: працюю над текстами, готую пісні до запису або ми гуртом записуємося у студії.
Сьогоднішній вечір – рідкість. У такі вечори я читаю книги або дивлюсь кіно. З недавньої поїздки у Чернівці привіз три книги: «Мистецтво війни» Сунь-Цзи, «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» автора Віктора Франкла, а також автобіографію актора Меттью Перрі, який знімався в серіалі «Друзі». Зараз їх читаю.
А вибір фільмів довіряю «штучному інтелекту» моїх гаджетів, які підказують щось новеньке на основі того, що раніше дивився чи слухав. Нещодавно тєлєк «підкинув» сучасну версію фільму «І не залишилось жодного» на основі детективного роману Агати Крісті. «Штучний інтелект» не прогадав – мені сподобалось, хоч сюжет цього твору давно знаю.
Кожен мій вечір зараз різний. Це добре. Коли є можливість – займаюсь спортом, коли працюємо в студії – я взагалі найщасливіший. Бо можу творити музику у ці непрості часи. Сьогодні я у Києві, а завтра у цей час буду десь на Сході: гратимемо концерти для військових.
Ще у 2018 році Олександр Положинський та Арсен Мірзоян запросили Івана приєднатися до концертів для ЗСУ. Завдяки організатору цих виступів і другу співаків Юрію Степановичу Тирі, на рахунку музиканта близько 200 виступів перед військовими:
Ці концерти особливі. Там слухають кожну ноту, проживають все разом з тобою. Там неможливо сфальшивити чи зробити якусь пісню прохідною: все важливо.
Іноді нам доводилось почекати повернення хлопців з завдань, але всі заплановані концерти зрештою відбувались. Ми платимо високу ціну за право співати українські пісні… Кожен концерт на фронті я запам’ятовую назавжди.
Пісня «Твій неймовірний шлях» присвячена воїну Максиму Мединському – другу Івана. Він загинув у боях за Харківщину. Перші рядки приспіву прийшли музикантові у день прощання з другом. Він вирішив зробити пісню особливою: так гурт KARTA SVITU вперше записав трек з симфонічним оркестром.
«Пес Патрон» на верхній полиці нічного поїзду
Зазвичай тексти пише вечорами. Наприклад, «Пес Патрон» народилась на верхній полиці нічного поїзду Київ-Тернопіль:
– Ми їхали на благодійний концерт. Ідея з’явилась як прикол трохи раніше, а самі рядки написав у потязі. Я накидав більше 30 варіантів рими на меми про цього пса. Це був спочатку концертний жарт: приїхали в Тернопіль, і я запропонував музикантам зробити особливий номер. Хлопці підібрали акорди, і ми це зіграли. Публіка настільки тепло сприйняла пісню, наче давно знала. Після концерту у нас попросили запис.
Потім жарт повторили у Луцьку та в Києві: стало ясно, що час бігти в студію найближчим вільним вечором. А ввечері 16 червня 2023 Іван біг на сцену Жовтневого палацу по премію YUNA. Пісня «Пес Патрон» настільки розкачала Україну, що стала однією з найкращих від початку повномасштабного вторгнення.
Пізніше вона стала саундреком до однойменного мультика, а Іван познайомився з Патроном вживу і трохи повчив собаку грі на фортепіано.
Ну а що? Талановитий пес талановитий в усьому. А ще разом з псом Патроном та UA Animals вони зібрали гроші для тварин, що постраждали від війни.
«Чорноморські ігри» та концерт Coldplay
– Який вечір мені найбільше запам’ятався? Їх було кілька. Ще малим я потрапив на фестиваль «Таврійські ігри»: мої батьки були дотичні до фесту. Дійство там починалося ввечері і завершувалось о 3-4 годині ночі. Мені видали бейдж «гість», і я міг приходити на саундчеки та у перші ряди.
Саме ті вечори з присмаком морської солі надихнули Івана стати музикантом. Цього року уже його гурт запросили на «Чорноморські ігри» – дитячий фест, що є молодшим братом «Таврійських». Там він показував цей бейдж і розповідав дітям про втілення мрій у життя.
Ще один важливий вечір був у Івана в Парижі в 2017 році:
– Я потрапив на концерт Coldplay. Кожна секунда шоу продумана, світло, звук – все на найвищому рівні. Це був дуже особливий вечір для мене, і тепер хочеться запрошувати до нас зірок світового рівня. Бачити виступи такого масштабу вживу. Та й українські виконавці, я впевнений, можуть це робити.
Чай та кримське вино
У Івана та його коханої Світлани небагато вільного часу. Але якщо обоє у Києві – обов’язково вечеряють разом чи хоча б п’ють чай. Готує Світлана: завжди щось вигадує новеньке та смачне.
Добре, що Світлана креативна директорка гурту і у робочий час вони теж часто поряд.
– Мій найгірший вечір був, думаю, як і у більшості: 24 лютого 2022 року. А найкращого ще не було. Маю пляшечку вина з Криму. У неї ще символічний рік виробництва – 1991-й. Якраз зараз тримаю в руках.
Відкриємо її ввечері на березі Чорного моря після нашої перемоги. Коли всі українці зможуть знову сказати: «Я вдома».
День перемоги стане не тільки моїм найщасливішим вечором, а й всього покоління.
А поки наші вечори можуть проходити під строкату музику KARTA SVITU. Коли сумно – триматиме район «Пес Патрон». Коли закінчаться сили – прийде на допомогу «Твій неймовірний шлях». «Квартира» розкаже історію кохання через зубні щітки. Та найголовніше завжди пам’ятати: у нас є «Крила»:
«В часи, коли це так необхідно,
У нас виростали крила,
І чим сильніше стискалась пружина,
Тим більша з’являлася сила»!
Ось, може вас зацікавить цим вечором
Ось про що ми пишемо в інших рубриках
«Чехи думали, що ми їмо одне сало!»: як рестораторки з Кіровоградщини готують українські страви в Чехії
Як провести вечір у Хмельницькому? 7 порад від засновниці медіа «Лінза» Каті Вовк
«Це вам не естрада»: музкритик Філ Пухарєв написав книгу. Ось топ-5 статей, щоб відчути його стиль
«Плануємо секс і це так круто!»: чи можна підвищити лібідо — пояснює сексологиня