--39385

19 Березня, 2024

реклама

Все про ЗНО 2024: предмети і терміни

Автор: Реклама

Кожному, хто закінчив школу після 2008 року, знайоме «страшне» слово — ЗНО або зовнішнє незалежне оцінювання. Це іспити, за результатами яких випускники мають змогу вступити до вищих навчальних закладів. Умови для їх складання змінюються кожного року, тому важливо завжди володіти актуальною інформацією.

Які особливості ЗНО у 2024 році?

З початком повномасштабного вторгнення, змінився формат складання тесту та умови його проведення. Основні зміни наведені нижче:

  1. Якщо раніше майбутні абітурієнти відвідували екзаменаційні пункти мінімум три рази, то нині всі іспити проходять в один день. Новий формат іспиту має свою назву — НМТ, національний мультипредметний тест.
  2. Змінився перелік обов’язкових предметів.
  3. У 2024 році розширений перелік можливих предметів для здачі четвертого іспиту (на відміну від 2023).

При цьому структура тесту відповідає завданням минулого року. Тому підготовка та самостійне проходження торішніх завдань дасть хоча б мінімальне уявлення про формат складання іспиту.

Предмети: обов’язкові та додаткові

Серед обов’язкових предметів цього року є зміни. Окрім української мови та математики, кожен учень має скласти іспит з історії України. В кожного іспиту є свої особливості, про них — детальніше.

Історія України

В програмі з історії є зміни — на НМТ виноситься лише період з 16 століття по нинішній час. Звертаємо увагу, що події, які відбулися після повномасштабного вторгнення також можуть зустрічатися у тестових завданнях.

Українська мова

На іспиті з української мови востаннє буде дозволено використовувати норми старого правопису. Згідно з законом, що це регламентує саме у 2024 спливає термін використання старих мовних норм. Якщо ви досі не розібралися у правильних словоформах та наголосах — радимо звернутися за допомогою. Репетитор української мови онлайн пояснить всі тонкощі використання нового правопису і допоможе скласти іспит на найвищий бал.

Математика

Жодних змін в програму з математики внесено не було. Блок завдань складатиметься з тестових питань (15), відповідностей (3) та завдань з короткою відповіддю (4). При цьому розгорнутих питань та бланку Б, як було на ЗНО, не буде.

Додаткові предмети

Найбільш популярним додатковим предметом минулого року була англійська мова. Якщо ви плануєте обирати її —репетитор англійської мови онлайн знадобиться для вивчення нових тем та закріплення матеріалу. Навіть якщо ви добре знаєте англійську, радимо обрати собі викладача, який проведе декілька занять перед іспитом та допоможе пригадати усі деталі.

Окрім англійської мови, НМТ можна складати з таких предметів:

  • Фізика;
  • Географія:
  • Біологія;
  • Хімія;
  • Українська література.

Вибір предмета залежить від умов вступу в обраний ВНЗ. Тому обов’язково перегляньте вимоги до абітурієнтів перед реєстрацією на ЗНО.

Яка специфіка НМТ у 2024 році?

Варто відзначити, що оскільки всі іспити складаються в один день, цей процес займає близько чотирьох годин. Усі завдання розбиті на два блоки по годині, між ними є перерва 20 хвилин. 

Реклама

Реклама

читати наступне