--26205

27 Листопада, 2023

вечорниці

Зимові «Бітлз», запах куті та бойова коляда: 13 подкастів та плейлистів, щоб підготуватися до різдвяного вечора

Автор: Філ Пухарєв

Свято наближається. Ви ж не забули, що тепер ми відзначаємо Різдво не 7 січня, а 25 грудня? Щоб не влаштовувати фестивалі паніки та істерики у передріздвяній метушні, пропонуємо створювати святковий настрій тут і зараз. 

Ми зібрали найцікавіші різдвяні подкасти, з якими ваш святковий вечір точно вийде незабутнім. Із них ви дізнаєтеся більше про українські різдвяні традиції, зможете правильно підібрати ялинку та відчути запах Різдва, а також послухати різдвяні плейлисти із народними та сучасними піснями.

Різдвяні історії Артема Вільбека

Цей голос ви могли чути в анонсах QTV та в мультиках із українським дубляжем. А ще на «Радіо Аристократи», де Артем Вільбек вів різдвяний подкаст. 

Ведучий переконає вас у тому, що Святий Миколай існував насправді, а «Бітлз», Стінг, Ені Ленокс та інші культові музиканти мали власні різдвяні традиції.

Казку, будь ласка

Urban Space Radio ощасливили тих, хто виріс на програмі Діда Панаса. У подкасті українські бабусі та дідусі з різних регіонів начитали перед мікрофоном улюблені казки. 

На відміну від Діда Панаса, тут все пристойно, тепло і по-домашньому.

Наша різдвяна історія

Ще один подкаст від Urban Space Radio з історіями літніх українців. Після того, як малеча поснула під казки, можна розповісти дорослим про справжні традиції святкування Різдва.

Музика з історіями

Авторський подкаст Ярослава Грицака для інтернет-видання The Ukrainians. Один із найкрутіших українських істориків ненадовго забуває про батька нашого Бандеру, зате згадує про класичний рок та іншу улюблену музику.

До зимових свят команда «Музики в історіях» підготувала «Малий різдвяний сезон». Із випусків ви дізнаєтеся, як «Щедрик» Леонтовича вплинув на американські поп-шлягери та чому новорічна пісня АВВА не така вже й весела.

Різдво. Українські історичні пісні

Подкаст про українські колядки від видання «Локальна історія». П’ять випусків розповідають про те, як з’явилися на світ «Ой сивая зозуленька», «Нова радість стала», «Коляд-коляд-колядниця» та інші традиційні різдвяні пісні. А також пояснюють, чому їх доречно співати у київських під’їздах в 2023-му.

Різдвяна музика на Радіо Культура

Ще один подкаст про народні різдвяні пісні та про їхні найвідоміші кавери у виконанні класичних музикантів. Авторка проекту: музикознавиця та радіоведуча Катря Гончарук.

Різдвяна ялинка

Щозими прихильники живих та штучних ялинок сходяться у безжальному батлі, від якого аж тріски летять. На чиєму боці правда? Допоможе розібратися подкаст «Пояснизаеко». Ведуть його Лєра та Діана — подруги, що займаються екоактивізмом понад десять років.

Звідки взялися запахи Різдва

Кутя, мандаринки, сусідський перегар…Так пахне наше Різдво. Але чому саме ці запахи асоціюються в нас зі святом? Відповідь шукайте у подкасті науково-популярного видання «Куншт».

Бойова коляда

Якщо про давні традиції на Різдво всі все вже розповіли — треба розповідати про сучасні. І не просто розповідати, а ще й створювати під них авторський контент. Що і зробили ведучі «Радіо Промінь», записавши серію українських колядок на новий, бойовий лад.

Тут ви почуєте співанки про паляницю, донати на ЗСУ,  вертеп на українському Донбасі і не тільки.

Також слухайте різдвяні плейлисти на радіо:

Ілюстрації згенеровані штучним інтелектом

Філ Пухарєв

Філ Пухарєв

читати наступне