--26166

27 Листопада, 2023

корисне

Дерево та зелений колір: поради дизайнера, як створити затишок та атмосферу різдвяного вечора вдома 

Від прикрас із соломи до гірлянд на повербанках – українці завжди приділяли велике значення циклу різдвяно-новорічних свят і святковому оздобленню своїх помешкань зокрема.

Затишну атмосферу вечора намагались створити з підручних засобів: соломи, дерева. Вже під кінець 20 століття популярними стали гірлянди, скляні іграшки, ялинкові дощики. 

Сьогодні напередодні свят різноманітні різдвяні прикраси можна придбати навіть в продуктових магазинах. Та що саме купити для святкових передноворічних вечорів, як зберегти різдвяну атмосферу навіть під час можливих блекаутів – про це «Вечору» розповів дизайнер інтерʼєру Володимир Сумароков.

Новорічний та різдвяний декор та прикраси 2023 – 2024

Як обрати різдвяні кольори та стиль і зробити альтернативу ялинці

«2024 рік по східному календарю це – Зелений Дерев’яний Дракон», – пояснює дизайнер. Тож радить це врахувати і в оздобленні використовувати саме дерево як символ року.

До прикладу ідея для ялинки: з нескладних дерев’яних конструкцій утворити новорічне дерево. Його прикріпити на стіні. Додавши до ялинки гірлянд та новорічних прикрас, можна утворити альтернативу живим деревам. 

ялинка з дереваідея для ялинкиялинка з полицями

А в текстилі доречно використати зелені деталі. Їх не має бути багато. Можна купити зелений плед, який зігріватиме під час вечорів з блекаутом. Або ж вдягти такого кольору наволочки на диванні подушки. Ще одна деталь – зелені серветки, щоб прикрасити стіл на Різдво

прикрасити різдв'яний стіл

Освітлення: використання свічок та гірлянд

Створюємо тепле освітлення для атмосфери

«Зосередимося на найпростішому. На тому, що завжди під рукою і від чого на душі стає тепліше. Чи кімната це в студентському гуртожитку або велика квартира. Перше – це свічки. Блекаут чи ні – вони виручать та створять атмосферу», – радить дизайнер.

До того ж можна незвично використати гірлянди. Перед загрозою вечорів без електроенергії стануть у нагоді гірлянди на батарейках або повербанках. Їх зараз чималий вибір, варто надавати перевагу теплим відтінкам: таке світло допоможе створити затишок.

Як повісити гірлянду:

  • Гірлянду штору можна не тільки повісити на вікно. Можна повісити її на стелю, створюючи світловий “небесний дах”. Також використовуйте гірлянду штору для візуального розділення простору на зони. Наприклад, вона може відокремлювати зону відпочинку від робочої зони в кімнаті. Можна експериментувати, обвиваючи гірлянду навколо великих предметів меблів, наприклад книжкової шафи або навіть ліжка.
  • Гірлянда кінський хвіст використовується не тільки на ялинку. Її можна повісити вертикально або горизонтально на стіні, створюючи враження “водоспаду” світла.
  • Гірлянду можна покласти у скляну посудину чи розвісити на стіні разом зі світлинами. 
гірлянда на стінігірлянда з фотографіями

Створення атмосфери готовності до свята: запахи та ароматерапія

Можна придбати ароматичні свічки, які сприятимуть різдвяній атмосфері ввечері. Вибір чималий: з запахом імбирного печива, глінтвейну, мандарину чи хвої. Останній варіант виручить тих, хто відмовився від живих новорічних дерев. 

Великі свічки на Різдво у вигляді циліндра можна додатково оздобити хвойними гілками. З них варто утворити невеликий вінок, і всередину поставити свічки.

свічки на різдводекор зі свічками

Декор на Новий рік своїми руками

«В магазинах є великий вибір декоративних елементів, але зроблені власноруч створять по-справжньому домашній затишок. Це може бути ціла люстра або зірки з кольорового паперу», – каже дизайнер.

Щоб додати затишку, на поверхнях у вітальній можна розставити власноруч зроблені ялинки з паперу.

паперові зірки як декордекор з паперових ялинок

Як створити різдвяну атмосферу вдома?

Різдвяна атмосфера вдома створюється за допомогою святкового декору, такого як ялинка, гірлянди, свічки та різдвяні вінки. Додайте м’яке світло, ароматні свічки з запахом кориці та улюблені різдвяні мелодії для повного занурення у святковий настрій.

Які кольори краще використовувати для різдвяного декору?

Традиційні різдвяні кольори включають червоний, зелений, золотий та сріблястий. Вони створюють теплу та святкову атмосферу. В цьому році можна зробити акцент саме на зелений, бо 2024 рік по східному календарю це – Зелений Дерев’яний Дракон.

Як вибрати різдвяні прикраси для дому?

Вибирайте прикраси, які відповідають загальному стилю вашого дому та особистим уподобанням. Вони можуть мати сентиментальне значення або бути створені вручну.

Які аромати підходять для створення різдвяного настрою?

Аромати кориці, ялинки, ванілі, імбиру та апельсина допомагають створити різдвяну атмосферу вдома. Використовуйте ароматичні свічки, дифузори або натуральні рослини, такі як ялинові гілки.

Також радимо подивитися:

  • Зігріваюча українська музика: плей-лист, який дасть затишок у холоди, сніг і морози
  • Комедії на зимові вечори: радить режисер Антоніо Лукіч («Мої думки тихі» та «Люксембург Люксембург»)

Титульне фото: freepik, ілюстративні фото надав дизайнер

Ольга Циктор

Ольга Циктор

журналістка, Одеса

читати наступне