--35655

6 Лютого, 2024

під ковдрою

«Більше двох на секс не збиратись — стаття!»: свінгери і юрист про те, як зустрічатись для інтиму без порушення закону

У лютому 2024 року в Києві винесли вирок організаторам платних вечірок з груповим сексом. Щоб «розкрити справу», поліціянтам «довелось» самим відвідувати приватні зустрічі й брати в них участь.

Одному з організаторів групового сексу дали три роки позбавлення волі, а потім замінили на рік умовно.

А якщо груповий секс не за гроші, а для себе?

Соцмережі повз такий вирок пройти не могли і понеслися логічні питання: «А якщо це зустріч без корисливого мотиву, не за гроші, а для себе? Це також злочин і мене судитимуть?».

«Так, можуть судити», — каже у коментарі «Вечору» юрист Андрій Тарасов.

«Вечір» розшукав дві пари, які шукають собі партнерів для сексу і попросив їх розповісти — як вони обирають партнерів, а також попросив юриста пояснити, з якими ризиками можуть зіткнутись люди, які знайомляться для сексу.

груповий секс-35606

Алла (36 років) і Валерій (44 роки)

шукають пару чи бі активного чоловіка

Розмістили оголошення на кількох сайтах знайомств. Пишуть багато. Якщо кандидатури нам цікаві — листуємося, просимо світлини, зв’язуємося через відеодзвінок у телеграмі. Далі — кава і зустріч як фінал «кастингу».

Для зустрічей знімаємо два номера у хорошому готелі — ми з чоловіком платимо окремо, пара чи мужчина собі оплачує окремо.

Зустрічаємось у нас. Починаємо зазвичай о 14:00 і проводимо разом 3-4 години без поспіху. Нам так комфортно: якщо треба перепочити або прийняти душ — у кожного є своя територія.

ноги, в ліжку, пара в ліжку

Іноді це може бути комплекс, де є сауна і номер — так легше налаштуватись на секс, поступово звикнути до оголених тіл одне одного.

Перш ніж перейти до зустрічі, ми «проганяємо» людей по всіх можливих каналах — пошук за обличчям у соцмережах і пошукових системах, пошук по номеру телефону, ніку, пошті, інші методи, які не будемо розкривати.

У нас є сім’я, діти, бізнес, статки й репутація — не хочемо стати жертвами шантажистів, грабіжників чи мати справу з поліцією. Якщо є підозра чи ловимо на брехні — припиняємо спілкування і блокуємо кандидатів.

груповий секс-35613

Кіра (31 рік) та Мирон (35 років)

Шукають 2-3 чоловіків для «чжччч»

Мужчин знаходимо на сайтах знайомств. Якщо підходять параметри і людина може доступно пояснити, чого і як хоче, просимо скинути фото. Далі обмінюємося інтимними знімками й відео.

Для зустрічей знімаємо квартиру. Критерії — велика спальня, ванна, максимально чиста, з хорошою звуковою і візуальною ізоляцією.

Було, так розійшлися, що сусіди почали стукати в стінку, мовляв, тихіше — всі відволіклися, збилися. Смішно, але «осад» залишився.

Якщо партнери хочуть, то можуть зробити внесок на організацію зустрічі, але ми не вимагаємо — ініціатива ж наша.

Партнерів намагаємося не часто міняти. Пошук людей — стрес, витрата купи часу й сил. Хоча б вже просто запам’ятати всіх, хто пише і нікого не сплутати — ще та задача.

Перевірок не влаштовуємо. Прислухаємося до інтуїції — чи комфортно нам з людиною, чи подобається вона нам. Можемо попросити довідку про здоров’я і самі надамо, якщо треба. Секс, звісно, тільки захищений.

Злочинцями себе не вважаємо, про проблеми з поліцією навіть не думали. Якщо виявимо у себе в ліжку поліціянта, то дуже здивуємось і настрій, звісно, буде зіпсовано.

Груповий секс — кримінал? Пояснення юриста

груповий секс-35616

Андрій Тарасов

керуючий партнер Tarasov & Partners, адвокат

Чи можуть притягнути до відповідальності людей, які шукають собі партнерів для сексу й організовують такі зустрічі?

Так, можуть. Якщо люди шукають партнерів для сексу, то їм можуть інкримінувати злочин згідно 1-ї частини статті 302 ККУ «Створення або утримання місць розпусти і звідництво».

2-га частина цієї статті передбачає відповідальність за організацію зустрічей з корисливою метою. А 1-ша частина передбачає відповідальність за будь-які дії з організації, утримання «місць розпусти» або звідництва для розпусти.

Якщо ви навіть не берете гроші за це гроші, то вас формально все одно можуть притягнути до кримінальної відповідальності за організацію зустрічі для сексу

При цьому слід враховувати, що законодавство не містить визначення «розпуста». А тому це буде залежати виключно від прогресивності сексуальних поглядів судді, котрий буде розглядати справу.

Як часто на практиці застосовується стаття 302 ККУ?

Раніше, стаття 302 ККУ сама по собі ніколи не застосовувалась. Зазвичай, її застосовували в парі зі статтею 301 (виготовлення або збут порнографії) або статтею 303 (сутенерство).

І не треба було доводити, що у тому чи іншому місці була вчинена розпуста, та в чому вона виражалася.

Судді вважали: якщо там виготовляли порнографію чи брали гроші за секспослуги, наймали охорону, організовували діяльність, то місце, де це все відбувалось вже саме по собі є місцем організації розпусти.

Але близько року тому статтю 302 ККУ вже почали застосовувати окремо. Є приклад готелю “Cherry Twins” у Києві, в якому створили тематичні номери для пар і проходили вечірки для дорослих. Стосовно власниці готелю, як організатора вечірок було відкрито провадження по статті 302 ККУ і справу вже передано до суду.

Це нова практика і будемо дивитись на її застосування у подальшому.

Станом на зараз вже є вирок Шевченківського районного суду міста Києва по іншій справі у відповідності до якого одного з організаторів сексвечірки визнано винним за ч.2 ст. 302 ККУ (про нього йдеться на початку матеріалу — ред.)

Але слід зауважити, що у цьому випадку обвинувачений уклав угоду з прокурором про визнання винуватості, а отже суд лише затвердив цю угоду, не вникаючи у розкриття поняття «розпуста».

В Києві є шибарі-студії (шибарі — японське мистецтво естетичного зв’язування іншої людини — ред.), які організовують навчання шибарі і вечірки з демонстрацією.

Рано чи пізно і до них можуть прийти по 1-й частині 302 статті. Формальний склад злочину простий: організація місця розпусти. А що таке «місце розпусти» — чинним законодавством чітко не встановлено, тому кожен суддя може інтерпретувати це на свій розсуд.

Як на практиці пару, яка шукає партнерів для сексу можуть притягнути до відповідальності?

Припустимо пара шукає собі партнерів для сексу. Їх знаходить підставний оперуповноважений, знайомиться.

Пише рапорт, що виявив злочин і організовує контрольовану закупку — у листування пропонує фінансово долучитись до організації зустрічі, кинути, на приклад, 1000 грн «на напої чи закуски». Пара погоджується, бере гроші і отримує склад злочину.

Так ловлять, наприклад, дівчат з OnlyFans: «Ти мені ось таке фото, а я тобі $5»

Практично всі такі справи закриваються угодою про визнання вини та умовним терміном. Але я не розумію, чому люди йдуть на угоду і визнають себе винними.

Навіть якщо не визнавати своєї вини притомний суддя за такий злочин садити у в’язницю нікого не буде. У нас на умовний термін випускають за крадіжки, тілесні ушкодження, ДТП зі смертю й т.п., тому вірогіднісь посадки за нюдс чи вечірку за участю дорослих людей дуже невисока.

Як людям, які шукають партнерів для сексу не порушувати закон?

Пари, які шукають для себе партнерів для сексу будуть потенційними правопорушниками до тих пір поки в Україні існуватиме «середньовічна» стаття 302 ККУ.

Якщо ви знайшли чоловіка і жінку, яким подобається, до прикладу, практика БДСМ і познайомили їх, то у вас вже є формальний склад злочину

Ще є стаття 301 ККУ «Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів».

Згідно з нею, якщо ви скинули іншій людині порнографічне відео і вона його подивилась, то вже є склад злочину. Незалежно від того, ви самі це відео зняли чи ні, брали ви за нього гроші чи ні.

Тому стратегія поки тільки одна — підбирати партнерів відповідально. Так, щоб до вас у ліжко не затесався негласний працівник правоохоронних органів.

Вам також може бути цікаво:

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне