--31057

29 Грудня, 2023

під ковдрою

Жінки більш схильні до розриву стосунків через розбіжності у сексі — дослідження

Проблеми у ліжку? Говоріть про них у парі.

Існує думка, що чоловіки більше схильні пов’язувати якість стосунків із якістю статевого життя.

Втім, нове дослідження вчених Університету Масарика (Брно, Чехія) цю ідею заперечує. Його дані кажуть, що жінки частіше розглядають незлагоду під ковдрою як причину для розриву відносин.

Чеські науковці Домініка Пердох Сладка (Dominika Perdoch Sladká) та професор Мартін Крейдль (Martin Kreidl) опитали 19 446 респондентів віком від 18 до 79 років з Австрії, Грузії, Франції, Німеччини, Болгарії, Литви та (чомусь) Росії.

Серед респондентів були як одружені, так і люди у цивільному партнерстві.

Респондентів питали, чи думали вони розійтися зі партнером за останні 12 місяців та як часто вони сперечались через незлагоду у сексі.

Домініка Пердох Сладка (Dominika Perdoch Sladká), дослідниця, аспірантка кафедри соціології Університету Масарика.

Dominika Perdoch Sladká

«Виходячи з традиційних гендерних ідеологій, ми очікуємо, що сексуальні розбіжності мають більший вплив на нестабільність стосунків серед чоловіків, ніж серед жінок.

Окремі попередні дослідження показали, що чоловіки частіше, ніж жінки, оцінюють якість стосунків за якістю інтимного життя.

Ми вирішили перевірити, чи існує гендерний зв’язок між розбіжностями у сексі та нестабільністю стосунків», — розповідає авторка дослідження.

Проблеми у ліжку: 13% проти 5%

За результатами дослідження, опублікованими у Journal of Sex Research, люди, які повідомили про часті суперечки через непорозуміння у сексі, були більше схильні до ідеї розірвання стосунків.

Цей ефект був більше помітним серед жінок.

Жінки, які сказали про проблеми в ліжку, на 13,1% частіше думали про розрив стосунків. Порівняно з тими, хто ніколи не мав проблем із сексом в парі.

Тоді як незадоволені сексом чоловіки були лише на 5% більше схильні до розриву. Порівняно з чоловіками, в яких проблем із сексом у парі не було.

Думки про розрив через розбіжності у сексі можуть виникнути у всіх. І у пар, в яких є згода у питаннях фінансів, сімейних стосунків, вихованні дітей тощо.

Підсумок: говоріть зі своїми коханими!

Вам також може бути цікаво:

Артем Кузьменчук

Артем Кузьменчук

головред «Вечора»

читати наступне