--3107

7 Квітня, 2023

під ковдрою

Коли є недомовки: 5 книг про секс, які не соромно подарувати своїй парі

Автор: Уляна Журба

“Як розслабитись і пояснити чоловіку, що саме приносить задоволення і допомагає отримати оргазм?”, “Як зробити секс більш пристрасним та емоційним?” – питали українки та українці в анонімному опитуванні “Вечора”. 

Ми починаємо досліджувати усі 90 питань, які отримали, залучаючи фахівців із секс-питань. Долучайтесь і ви тут.

Адже дослідження загалом показують, що пари, які відкрито обговорюють секс, більше задоволені своїми стосунками. 

Утім, частина з нас швидше змириться з невтішним сексуальним життям, ніж поговорить про це відверто. За словами американського професора з когнітивної психології Девіда Ладдена, зазвичай так відбувається, бо пари прагнуть уникати негативних емоцій і бояться образити кохану людину.

Тому для початку “Вечір” попросив психологиню, сексологиню та терапевтку для пар Київського психологічного центру ALTERA Анну Вершебенюк порадити для таких випадків кілька книг. З ними ви почуватиметеся впевненіше, коли наважитеся на відверту розмову.

Видав в Україні “Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”

“Як бажає жінка”

Секс - книги де читати-3065

Емілі Наґоскі

Видав в Україні “Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”

Жіночу сексуальність ретельно почали досліджувати відносно нещодавно – у 60-ті роки минулого століття. До цього її здебільшого вивчали чоловіки – психотерапевти та психіатри, базуючи свої теорії на симптомах жінок з різними розладами. 

Натомість ця наукова книга, яку написала американська дослідниця-сексологиня Емілі Наґоскі, змістовно аналізує, як влаштована жіноча сексуальність з точки зору нейрофізіології, фізіології та поведінкових реакцій. Як на неї впливає соціум, культура, оточення та персональний досвід. 

В оригіналі книга називається “Come as You Are: The Surprising New Science that Will Transform Your Sex Life”. Тобто “Стань, ким ти є: Дивовижна нова наука, яка змінить ваше сексуальне життя”. Дослівний переклад найкраще відображає суть.

Секс - книги де читати-3068

Секс у людському коханні. Ігри, в які грають у ліжку

Ерік Берн

Видав в Україні “Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”

Ерік Берн – психолог та психіатр. Його найвідоміша книга – “Ігри, в які грають люди”, а “Секс у людському коханні…” чомусь не настільки популярна, хоча в ній є багато корисного. 

У книзі є кілька лекцій-роздумів на тему сексу, комунікацій, ігор та прийомів, які ми несвідомо застосовуємо у повсякденні. Книга написана ненауковим стилем, тому читається легко. Багато уваги виділяє спілкуванню та сексу як одній з його складових. Деякі фізіологічні моменти подані відверто, але з гумором у поєднанні з любов’ю та емоційною близькістю. Видання наповнене афоризмами про секс, а також корисними порадами, що дозволяють привести сексуальне життя до ладу.

Секс - книги де читати-3066

Скок у гречку: Переосмислення подружніх зрад

Естер Перель

Видав в Україні BookChef

Естер Перель – одна з найвідоміших сексологинь та парних психотерапевток, має понад 30 років досвіду терапевтичної практики. Як фахівчиня зі стосунків, розглядає пристрасть та зраду не як окреме явище, а як феномен, що слід ретельно дослідити. 

Ми звикли оцінювати зраду у чорно-білій парадигмі, інших відтінків не помічаємо. Але чи завжди партнер, який зрадив, більше не кохає вас? Чому, якщо кохання більше немає, партнер не залишає вас? Чи завжди той, хто зрадив, винний на 100%? Чи варто поділити відповідальність за цю подію на двох? На сторінках цієї книги ви познайомитесь з різними історіями пацієнтів Естер Перель та точно матиме про що поміркувати. 

Секс - книги де читати-3064

Сексуальний інтелект

Марті Кляйн

Українського видання нема.

Сексолог Марті Кляйн пропонує ознайомитись з моделлю сексуального інтелекту (SQ) на основі історій з власної практики.

Вона може бути корисною для пізнання базової сексуальної грамотності з детальним описом нюансів не лише сексуальних, але й емоційних стосунків як з чоловічої точки зору, так і з жіночої. 

За ілюстраціями проблем та їх розбором автор пропонує рішення, що є основною цінністю книги. Кляйн стверджує, що не існує поняття сексуальної норми – варто шукати того, хто розділяє наші вподобання. Можна читати англійською.

Секс - книги де читати-3067

Секс. Від нейробіології лібідо до віртуального порно

Дар’я Варламова, Олена Фоєр

Видав в Україні Book Chef

Книга вдало поєднує погляди на секс з точки зору біології, культури та психології. Сексуальна революція дала відповіді на ряд питань, чому саме так вона працює і що на неї впливає. Такий комплексний підхід дає відповіді на такі питання як: Навіщо нам секс? Що таке статевий відбір? Звідки беруться асексуали? Чому деякі люди люблять оргії? І багато інших… 

Книга пояснює феномени, пов’язані з сексом, розвінчує міфи та ламає стереотипи. Якщо прагнете саморозвитку у цій сфері, то книга вас приємно розважить та просвітить.

Уляна Журба

читати наступне