19 Грудня, 2023
вечірнє місто
Продали шапку Бориса Джонсона та зйомку «Мастер Шеф»: як айтівці зібрали за вечір 2,2 млн грн на дрони
Автор: Ольга Бродська
Майже казкова історія про те, як вечірка в стилі Гаррі Поттера стала корисним кооперативом і зібрала кошти на дрони ЗСУ
Офіс IT-компанії EVO добре видно з дороги: на ньому різнокольорові смуги.
Під одним дахом працюють такі компанії як Prom.ua, Bigl.ua, Kabanchik.ua, Shafa.ua. Загалом близько 1000 співробітників.
Прапор з підписом Джонсонюка
Та під Новий Рік трапляються дива: айтівці закінчують роботу і перевтілюються у казкових персонажів.
Сьогодні у великому холі зібрались студенти Хогвартсу, посіпаки Волдеморта та інші персонажі з улюбленої різдвяної історії про хлопчика, який вижив.
Я не виділяюсь: срібляста сукня та крила. Сьогодні я дракон – український залізопуз: ще одне чарівне створіння авторства Джоан Роулінг.
Звисають зі стелі капелюхи та мітли, на колонах герби факультетів. Людей зібралось близько 600 – кому не вистачило місця, став на другому поверсі спостерігати за дійством.
На великому годиннику 19:30: час починати українські дива.
Так, нині благодійний вечір. А ще – день зарплати: ідеальний час для аукціону на підтримку ЗСУ. Виручені кошти перетворяться на дрони.
На сцені – один з організаторів аукціону, а в житті директор з розвитку продукту Prom.ua Микита. Він періодично веде серйозні конференції, а сьогодні одягнув костюм слізеринця і смалить жартами:
– Друзі, лет мі спік фром май харт: слово не горобець. Ніщо не горобець, крім горобця. Перший лот дістався нам не скажу як, але це було непросто. Їхав Борис Джонсон у потязі… Загубив шапку!
Можливо. Це легенда. Але дав нам автограф: це точно. Перший лот: прапор з підписом Джонсонюка і шапка «Укрзалізниці». Старт – 10 000 гривень.
Вечірка в стилі Гаррі Поттера: чарівні палички догори
Поряд з Микитою на сцені Ліля в образі Белатриси Лестрендж. В реальному житті вона відповідає за комунікації з підприємцями.
Та зараз Ліля сидить поряд з людським черепом і стрімить аукціон онлайн:
– На жаль, вживу все відбувається швидко: не встигають онлайн зробити ставки, йде затримка. Вони пишуть 15-20, а тут уже 40 000. Є хитренькі: одразу починають з високих ставок, але все одно поки не можуть наздогнати тих, хто тут.
Піднімаються догори перші чарівні палички:
– 20 000! – першим вступає у боротьбу Грифіндор.
– 30! – не відстає Слизерин. Крок у 10 000 грн тут норма: айтівці готуються до аукціонів заздалегідь і готують гроші.
Ми – мозок
За антураж, атмосферу та кейтеринг сплачує компанія: як раніше за звичайний корпоратив. Тому волонтери-організатори не вкладаються грошима.
Проте на них – складніша місія: дістати настільки цікаві лоти, щоб за них готові були платити великі гроші:
– Сьогодні розіграємо модельки літаків F16 та МіГ-29 від легендарного льотчика-винищувача Вадима Ворошилова із позивним Karaya з його підписом та побажаннями, – анонсує співорганізаторка аукціону Юля.
Вона у костюмі привида Кандіди Рейвенклов. Стоїть біля відеооператора і уважно слідкує, щоб все пройшло як треба.
Здавалося б: внутрішній двіж компанії. Але зйомка на дві камери та професійний фотограф: спогади мають бути якісно зафільмованими.
За склом біля сцени Женя, Вова і ще один Женя. Вони за пультами та моніторами: один відповідає за звук, інший за відео на екрані сцени, а третій за запис відео для нащадків.
– Ми – мозок, – гордо каже Женя-звукач.
Ми теж хотіли до Ектора
Поряд з ними у кімнатці Наталя: волонтерка проекту «Лопата зубата», який закуповує та передає на фронт якісні лопати.
Фішка проекту – їхня розмальовка. Передноворічні лопати уже хтось розмалював ялинками та сніговиками: виглядає святково.
– Ми подумали, що це чудовий захід і для нас: паралельно з аукціоном можна помалювати на лопатах і закинути донат на купівлю нових.
Тим часом перший лот знайшов нових власників:
– Прапор та шапка – тепер власність команди Prom.uа, – оголошує Микита. Переможцям передають лот.
Далі починається заруба: лот від «Мастер шеф» – прохід залаштунки та можливість побути на зйомках.
Смачно поїсти айтівці, судячи з усього, обожнюють: за цей лот викладає 200 000 грн команда сервісу Відгук від Prom.ua.
Перед аукціонами організатори викладають карти на стіл та анонсують кілька лотів. Частина з них окремі, інша – командні. І на останні команди скидаються між собою та домовляються, за які лоти будуть боротися.
До речі, про карти: наступний лот – майстер-клас з покеру, який проведе чемпіон України з цієї гри. Паличка тімліда команди маркетингового дизайну Ельвіри стає переможною:
– Ми теж хотіли до Ектораааа. Але у нас було лише 160 000. Ми обʼєднались із ще одною командою. Покер – теж чудовий лот, багато хто з нас любить грати. Та головне – назбирати на дрони.
Неважливо, куди ми підемо за ці гроші. Я ще й чарівні палички під цей аукціон зробила за донати – у мене своя майстерня.
Мандрагора Миколаївна
…Повз мене пройшов Доббі, сів за комп: мабуть, термінова робота.
Дівчина у рваній кофті з листям біля голови – це ж мандрагора! Їсть щось чорне:
– Це шаріки Волдеморта, пригощайтесь.
Шаріки чорні і гострі – це обсмажений сир. У неї чудовий настрій:
– Як виник образ? Лежала вчора ввечері і думала, що просто у шарфику я бути не хочу.
Забила у гугл персонажів «Гаррі Поттера» – мандрагора! Так я стала Мандрагорою Миколаївною.
А якщо серйозно, то потужний захід сьогодні. Подобається зустрічатися з колегами у такій святковій обстановці.
Такої ж думки притримується і Віка, Белатриса нині:
– Такі заходи нас обʼєднують. Це цінно в час, коли все можна робити онлайн.
Пиво з капусти
Гострі кульки треба запити: о, пиво! Двоє хлопців варять крафтове. Якраз лишалося кілька кегів. Подумали: чудова ідея принести їх сюди і наливати за донати унікальне пиво:
– У «Гаррі Поттері» герої пʼють маслопиво, нестандартне. Та люди не з казок звикли пити класичний лагер. Наш крафт – вишня, лимон, лайм, сіль, шоколадно-ванільний портер, корейська капуста кімчі.
Капуста?!
Мені наливають трохи пива з кімчі: пахне як діжка квашеної капусти. Смак приблизно той самий – до такого я ще не готова. Цитрусове сподобалось трохи більше, та найсмачнішим став солодкий портер.
Дрони – расходнікі
Лоти швидко змінюють один одного, їх розбирають як гарячі пиріжки: перчатки боксера Олександра Усика, футболку, підписану збірною України з футболу.
Продано екскурсію з гідесою Юлією Бевзенко – вона зробила проект «Шукай». А день в Академії патрульної поліції продали двічі: добре, що поліція радо приймає айтівців і готова робити це часто.
Раптом мій погляд вихоплює людину у формі. Сидить у кріслі та спостерігає за заходом. Це Максим. Він побратим друга Ельвіри, що загинув. Коротка відпустка у Києві. Скоро повертатись назад:
– Те, що відбувається тут – це весело, атмосфера святкова. Люди відпочивають, але при цьому роблять добру справу. Та і я трохи відволікаюсь, бо тільки з «нуля». Дрони, на які збирають, дуже потрібні. На жаль, вони – расходнікі.
Буває, дрон летить – і все, улітає та не повертається. Іноді може прожити два тижні. Скільки їх потрібно – важко сказати, залежить від типу та майстерності операторів. Сьогодні йде збір і на дрон для мого підрозділу.
22 дрони за 2,2 млн грн
Ще один лот – прапор з підписом Валерія Залужного. Юля каже, що його продали втретє:
– Цього разу – 160 000. Попередній – за 100.
Часто куплені лоти, як цей прапор, лишаються тут же в імпровізованому музеї. Чому б не продати їх ще раз?
Аукціон успішно завершився. На сцені кавер-гурт: айтівці танцюють та підспівують.
У кого ще лишилось трохи зарплати, віддає її на фото у фотозоні платформи 9 і ¾.
За донат отримуєш якісну світлину, яка одразу йде у друк. Себе в образі дракона теж зафіксувала в часі.
Організатори потроху видихають напруження та збираються в окремій кімнатці.
Голова волонтерського напрямку EVO Женя хоче поїсти та натикається на мій диктофон:
– Ми зібрали 2,2 млн грн за цей вечір. Це 22 дрони. Можемо більше. Шкода, що прапор з автографом Бориса Джонсона тільки зараз розіграли: треба було рік тому. Але і 22 дрони – це добре. Наступного разу ретельніше підберемо лоти.
22:30. Коридор-танцпол пустішає. Грає колискова цього корпоративу: «Happy New Year» гурту ABBA. Хогвартс дав цьому світу все, що міг.
Викликаю собі мітлу: дракони після крафтового пива Києвом не літають.
Більше про атмосферні вечори у Києві:
- Повальсувати у красивій сукні біля фотозони з оленями: як у Києві пройшов класичний зимовий бал для кількох поколінь
- Сало, медовуха і сімейний бізнес: вечірній репортаж з ялинкового ярмарку в Києві
- «Кінцева, я сказав, кінцева!»: вечірній репортаж з автобусного маршруту замість закритого метро на Голосіїв та Теремки