--10717

13 Червня, 2023

вечорниці

Паризькі вечірки та київські маршрути: 5 українських книг, які варто прочитати у відпустці 

Теплі прогулянки Києвом, таємничі розслідування в моторошних місцях, вечірки в Парижі та подорожі додому – літні вечори можуть сповнюватися різних історій від українських письменників.

“Вечір” зібрав добірку книжок, які варто прочитати у відпустці – від легких романів про юність та дорослішання до драматичних розповідей про людські переживання.

Літній вечірній Київ

що прочитати у відпустці-10699

Марія Олекса

Перші

296 сторінок

“Перші” — це історія про юних Равлика та Вла. А ще — роман про досвіди, які ніколи не повторяться: перше кохання, перші поцілунки, безмежні мрії та плани на майбутнє.  

Дебютна книга журналістки Марії Олекси ніби написана для теплих літніх вечорів — про 68 червня, прогулянки старим Києвом, листи та літній табір.

Захопливі розслідування

що прочитати у відпустці-10694

Наталка Доляк

Місце останньої реєстрації громадян

328 сторінок

Головна героїня — аматорка детективних розслідувань, яка обрала моторошне місце для пошуку вбивці. Вона добре знає про роботу того закладу та легко розпізнає особливості поведінки людей різного соціального стану. 

Та історія Наталки Доляк зовсім не моторошна — навпаки, в анотації обіцяють, що читачі з усмішками читатимуть про пригоди головної героїні.  

що прочитати у відпустці-10695

Ірена Карпа

Тільки нікому про це не кажи

256 сторінок

Психологічний трилер Ірени Карпи — про домашнє насильство, зґвалтування та булінг. Та цього й не підозрюєш, поки знайомишся з головною героїнею. 

Фотографка Марґо живе в Парижі, носить красивий одяг, відривається на вечірках та досі думає про рідний Київ. Вона звертається до психолога і водночас дізнається про серійного вбивцю в Україні. Героїні цікаво,  хто ж він такий — тож попереду на неї чекають приголомшливі викриття.

Глибокі розповіді про почуття людей

що прочитати у відпустці-10696

Ольга Богомаз

Весілля Настусі

208 сторінок

У Настусі весілля, тож її брат та сестра їдуть з Києва додому — на північ рідної Донеччини. Олег та Яра мають не найкращі стосунки з матір’ю, а вдома все навколо їм нагадує про складне дитинство та смерть батька-художника. 

Роман Ольги Богомаз — про подорож до рідного краю та спогади, що охоплюють героїв у цей момент. Так вони розуміють, ким є насправді та що їм потрібно. 

що прочитати у відпустці-10697

Галина Крук

Хто завгодно, тільки не я

176 сторінок

Галина Крук зібрала розповіді про таких, як і ми, людей — з переживаннями, ніжними спогадами, емоційністю та близькістю. В оповіданнях герої відчувають втрату, з нетерпінням чекають на телефонні розмови та намагаються жити в умовах карантину.

В одній книжці авторка зібрала їхні думки та склала в історії, зіткані з почуттів. 

Ми радили й інші книжки:

На один вечір: добірка книг, які можна прочитати за кілька годин

Казка наніч для дорослих: добірка легких книг з вечірнім настроєм

Валерія Шебела

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках