--13061

5 Липня, 2023

під ковдрою

“Ти мені важливий як друг”: що робити, якщо ви потрапили в френдзону

Автор: Пані М.

Мушу зізнатись: мені довелось лізти у Вікіпедію, щоб почитати там, що ж таке френдзона. Не те щоб я не знала цього: просто хотілось мати точне визначення і вже від нього танцювати.

Що таке френдзона

Отож, френдзона – це ситуація, в якій одна людина закохана в іншу, але та сприймає закохану тільки як друга. На перший погляд здається, що нічого страшного, можна побути і друзями, а потім все може перерости в закоханість. На жаль, такі стосунки переважно не стають романтичними. І це ранить.

Колись і я потрапила в френдзону: до нас на роботу прийшов хлопчина. І ми одразу сильно здружились: ходили всюди разом, тримались періодично за руки, часто обіймались, разом обідали. В якийсь момент інші люди навіть почали думати, що ми зустрічаємось.

Я була не проти, бо до моєї закоханості в нього лишився один крок. Та одного разу я прийшла на роботу, відкрила наш чат і побачила його повідомлення приблизно такого змісту: “Ти мені подобаєшся, ти неймовірна подруга і я бачу, що твої почуття змінюються до мене, тому маю розповісти важливий момент: я люблю хлопців, тому у нас не було б шансів”.

Спершу я засумувала, а потім була йому вдячна, що відкрився. Дружити ми продовжили, триматись за руки не кинули – і обійматися теж. Це було багато років тому, камінг-аут він не був готовий робити, а наше близьке спілкування давало можливість іншим думати, що ми – пара.

В моєму житті було ще, може, дві історії, де саме я потрапляла в френдзону, та вони або швидко розрулювалися, або я не встигала закохатися настільки, щоб ранитись.

Як делікатно вийти з френдзони

Та в мене теж закохувалися друзі без взаємності – і це було складніше. Бо вже я  мала пояснювати людині, що люблю її як друга, і між нами нічого не буде. Не завжди це робила екологічно, бо не вистачало ні досвіду, ні моральних сил. І тоді я б з радістю послухала поради.

Наприклад, такі:

  1. Якщо ви відчули, що у ваших стосунках щось змінилося – з вашого боку чи з іншого – спробуйте одразу це проговорити. Чим довше ви тягнете, тим більше заплутуєтесь. І якщо ви – та людина, яка закохалась, – то вам буде боляче бачити вашого друга/подругу з іншим. Особливо в момент, коли ви дружили, ні в кого не було серйозних стосунків, аж тут інша людина дає зрозуміти, що закохана. І це не ви, на жаль.
  2. Найкращий спосіб вийти з френдзони – не потрапляти в неї. Так, дурна порада, якщо ви вже там глибоко по вуха. Та якщо ви лише направили туди стопи – розвертайтесь.
  3. Можливо, вам доведеться поставити на паузу дружні стосунки, якщо інша людина не готова переводити їх в любовні. Та це непогано, якщо ви робите такий крок екологічно. Я колись зробила так: зустрілась з людиною, подякувала їй за все, що нас поєднувало, за весь досвід і сказала, що зараз не готова бути його другом. Пояснила, що мені боляче, тому беру перерву на деякий час. Ця пауза затяглася на кілька років, та от зараз нарешті я можу спілкуватися з ним без жалю і з вдячністю.
  4. Якщо ви впевнені, що дружба важливіша – залишайтесь. Але дбайте про свої почуття. Можливо, немає сенсу тусити в компанії, де ваша кохана людина обіймається і цілується з іншою. Принаймні спершу.
  5. Якщо закохані у вас, то, будь ласка, не давайте людині подвійних сигналів. Не фліртуйте з нею на межі, не давайте надії, що, колись, можливо у вас щось може вийти. Говоріть прямо, нагадуйте про свої почуття як до друга чи подруги. Не мучте. Бо казати: “Ти мені важливий як друг”, а потім слати свої еротичні фото – не ок.
  6. Людина у френдзоні – не запасний варіант, яким можна скористатись, якщо в основних стосунках щось пішло не так. Тому якщо ви – та людина, оберігайте свої кордони і кажіть “ні”, якщо бачите, що вас використовують як заміну на певний час.
  7. І найважливіше: ваші почуття – важливі. І якщо після відвертої розмови про них з іншою людиною їх не беруть до уваги чи зневажають, йдіть з тих стосунків. Навіть якщо це просто дружба.

Кожна і кожен з нас заслуговує на любов, підтримку, турботу і прийняття, а також – за бажанням, – мати поруч людину, яка буде закохана саме у вас і потребуватиме саме вас всю/всього. Дружба і кохання мають право існувати в різних варіантах, та хай вони приносять лише позитивні емоції та підтримку,  а не страждання.

Згодні?

Пані М.

Пані М.

засновниця анонімного ТГ-каналу “Ці блядські історії” про стосунки та секс

читати наступне