--20843

14 Жовтня, 2023

під ковдрою

Вібратор – не відбійний молоток: чому секс-іграшки не заберуть вашу чутливість

Автор: Пані М.

В ті часи, коли я сиділа на тіндері чи в баду, мала кілька розмов з хлопцями про іграшки для дорослих. Частина чуваків, на щастя, були норм і щодо девайсів у них була лише позитивна думка.

Та мені трапились кілька екземплярів, які говорили:

  • іграшки у мене тому, що «нормального мужика не було»;
  • після іграшок я взагалі не захочу займатися сексом з живим чоловіком;
  • девайси явно призводять до того, що втрачається чутливість клітора – і тоді прощай, оргазм!

Про «нормального мужика» я навіть коментувати не буду:) Таким хлопцям я завжди говорила: «Ну якщо тобі помогло, то не треба всім таке радити» – і вони одразу самозабанювалися.

Щодо того, що не захочу займатися сексом з живою людиною – тут є доля правди. Бо якщо людина намагається надати іншій лише функцію вібратора, то вона програє апріорі.

Цього всього вібратор не дасть. Але він точно дасть оргазм – на відміну від невідомого чувака, який планує тільки подрочити об живу людину.

А як щодо чутливості?

А от щодо третього пункту про чутливість, то давайте розбиратись. У мене є кількарічний досвід користування різними іграшками – і ні, мозолі вакуумом собі не натерла.

Це не я придумала – це твітер почитала, якщо що. Там розумники з пенісами розказують жінкам, що вібратори – то від лукавого і нам треба терміново повикидати блядські девайси через вікно, бо інакше справжніх оргазмів (шо??) не буде!

Тому, повертаючись до мого власного досвіду з іграшками: ні, я чутливість не втратила. Мої оргазми стали глибшими, цікавішими та довшими.

Правда, ще я зрозуміла, що якщо однаково стимулювати себе довший час чи надто часто, то я ніби звикаю до такого і мені треба або перерву, або змінити іграшку на іншу.

І це моє спостереження підтверджує психотерапевтка Ольга Хайдукова.

секс-іграшки чутливість-20838

Ольга Хайдукова

психтерапевтка, сексологиня

«Якщо використовувати іграшки для стимуляцій тих чи інших зон на тілі, то, звичайно ж, можна отримати великий спектр різних переживань і різної чуттєвості, – пояснює фахівчиня.

–  Мені здається, складність виникає не тоді, коли людина використовує секс-іграшки. А тоді, коли для стимуляції задоволення використовують лише секс-іграшки, відкидаючи або посуваючи можливість сексу з живою людиною.

Адже з партнером/партнеркою треба формувати контакт, підлаштовуватися одним під одного. І звичайно, це буде зовсім інший відгук та стимуляція.

Коли ми використовуємо сексуальні іграшки, зазвичай ми все ж маємо очікувану стимуляцію.

Якщо людина використовує лише один в стимуляції: іграшки чи, наприклад, потік води в душі або чоловіки тільки мастурбують і уникають партнерського сексу. То це справді призводить до складнощів, якщо стимуляція буде іншою.

Також буде складно, коли хтось з пари мав досвід неуспішного попереднього сексуального контакту. Коли не було задоволення, коли займалися сексом не тому, що хотіли обоє, а тому, що партнер наполіг. Чутливість може зникнути, якщо не враховувати сексуальні бажання обох партнерів.

У партнерському сексі точно важче буде відчути те саме, що й з іграшкою, якщо бажання партнерів довго не брали до уваги. Бо коли людина залишається наодинці з гаджетом, то нарешті отримує те, чого прагнула: оргазм, задоволення, розрядку.

Підходимо до головного: це все не означає, що сексуальні іграшки вбивають нашу чутливість. А тільки те, що девайси є допоміжними пристроями, аби отримати додаткову стимуляцію, додати яскравості оргазмам чи переживанням».

Антидепресанти і надмірна стимуляція теж впливають на чутливість

Ми всі різні і нема сенсу підганяти кожну жінку під стандарт. Якщо говорити суто про мене, то мені взагалі норм, що в партнерському сексі мої оргазми лише від іграшок.

Я не страждаю, що не кінчаю від партнера – і він, маю надію, теж:) Завдяки іграшкам, якими можна керувати на відстані – і керую ними не я, а коханий – я теж отримую оргазми. Про це якось писала в одній з попередніх колонок. Тому якби не іграшки, то моє партнерське сексуальне життя було б набагато біднішим.

Чутливість може зникнути і у випадку, якщо ви надто довго і нудно стимулюєте одне місце чи ділянку.

У мене таке буває, коли я хочу досягти швидше оргазму і проскакую певні дуже важливі моменти: даю сильнішу стимуляцію одразу чи надто швидко переключаю режими.

Це лікується просто: зупинитись і відкласти вібратор. Інколи на півгодини, інколи до наступного ранку – це вже залежить від дня циклу, величини бажання чи навіть від того, чи сверлить сусід сьогодні над головою свою 100500 дірку дреллю.

«Відбувається майже те саме, що часто стається з емоціями, – говорить Ольга.

– Якщо емоцій забагато, наша психіка реагує на це анестезією. Так і з стимуляцією – якщо її надто багато чи вона надто сильна, організм просто відключає чутливість на деякий час. Якщо ви зупинитесь, а потім понизите стимуляцію, все повернеться».

ВАЖЛИВЕ УТОЧНЕННЯ! Серед побічок деяких ліків (наприклад, антидепресантів) є втрата чи зниження чутливості, неможливість чи складне досягнення оргазму.

Висновки:

  1. Іграшки – не зло, а розширення можливостей для задоволення.
  2. Втрата чи зменшення чутливості може бути взагалі не пов’язана з секс-девайсами.
  3. Безпечний секс – це не лише про контрацепцію, а й про прийняття та відкритість в своїх бажаннях та бажаннях іншої людини.
  4. Секс з людиною і секс з іграшкою – різні.
  5. Людина іграшці програє в функціоналі, іграшка людині програє в емоціях.
  6. Краще доповнювати, ніж уникати чи забороняти.
  7. Більше читати правдивої інфи, тоді фрази про «мозолі від вакууму», «соскові оргазми» чи «анальний сквірт» у вас викликатимуть лише сміх та офігівання.
Пані М.

Пані М.

засновниця анонімного ТГ-каналу “Ці блядські історії” про стосунки та секс

читати наступне

Ось про що ми пишемо в інших рубриках

Київське ескімо, смак борщу, сиру й хліба: 7 закладів Києва з оригінальним морозивом

Щоденник Atlas United 2024. День третій: японська психоделіка, рокова Сердючка та нестримний Жадан