--18305

6 Вересня, 2023

під ковдрою

Скільки коштує один секс без презерватива: рахуємо реальні гроші і ризики

Автор: Пані М.

Певний час я ходила на різні побачення, бо хотіла дізнатися, що ж таки хочу від життя – і від сексу зокрема.

Це був період прекрасних досвідів! Звичайно, траплялися різні люди, та переважно щастило на класних адекватних чуваків, з якими проживала свої гарячі блядські історії.

Безпечний секс = хороший секс

Напевно, одним з найважливіших критеріїв відбору для мене було і залишається те, як хлопець ставиться до безпеки в сексі.

Бо, знаєте, він може бути з гарними руками, чудовою фігурою і довгим волоссям.

Я теж спала лише з порядними хлопцями, та це не врятувало – двічі до мого раціону додавалися антибіотики. На жаль, ці два чуваки, крім гарного сексу, подарували ще й хвороби, які передаються статевим шляхом.

І навіть це би не було так образливо, як їхні слова, що, мовляв, у них все добре, то я сама десь збоку нагуляла. 

Цей негативний досвід повністю відбив бажання займатися сексом без презика. І все одно, хто це: одноразовий коханець чи постійний хлопець. Мені так спокійніше.

секс без презерватива ризики ціна-18300

Марина Масленнікова

психологиня, сексологиня, тренерка з сексуальної освіти підлітків та молоді

«Люди лякаються не самого факту використання презервативів, а втрати спонтанності чи довіри, яку воно несе, – пояснює Марина Масленнікова.

– Ще у багатьох в голові є наративи: «вона мені не довіряє, якщо просить надягти презерватив», «момент пристрасті буде втрачено». Ну і популярний «я не люблю презервативи, бо в них все не так».

А те, що презервативи бувають різні і варто обрати ті, що підходять саме тобі, мало хто знає чи хоче взагалі цим заморочуватись. Люди ліниві».

Коли після сексу я зрозуміла, що починаю відчувати між ногами щось не дуже здорове, взагалі не було нудно. А було дорого та неприємно.

Бо, по-перше, стосунки що з одним, що іншим після такого «подарунка» закінчились, а по-друге, недешеві аналізи, походи до лікаря та ліки я оплачувала сама. І зрозуміла, скільки коштує незахищений статевий акт.

Порахуємо разом?

Почнемо з найдешевшого: тесту на вагітність. Бо ніби все було нормально, хлопець встиг вийняти пеніс (здається), але страх є. Тому ми йдемо в аптеку і купуємо тест, щоб переконатися, що все ок.

Отож, беремо від 40 до 150 грн – стільки буде коштувати наш спокій. Якщо ж хочеться переконатися на 99,9 відсотків, то можна піти в Ділу, в Сінево чи іншу лабораторію і здати кров. Такий аналіз вже коштуватиме орієнтовно 270 грн.

Уявіть: ви розумієте, що зловили «букет», і явно не весільний.

Якщо ви тривожний пиріжечок, то здасте ще й заодно на сифіліс, ВІЛ та гепатити. Це ще плюс 1000 грн – якщо пощастить. Про ліки складно говорити, і ціни можуть різнитися. Думаю, тут теж можна орієнтуватися на 1500-2000 грн. 

Окей, ми пропили таблетки. Бажано хоча б ще разок сходити до лікаря переконатися, що ситуація під контролем.

Бо якщо не ок, то доведеться доліковуватися і здавати ще аналізи. На цьому моменті вже стає боляче, правда?

Продовжуємо моделювати ситуацію: ви нічого не підхопили, та сильно переживаєте, що таки вагітність можлива, але вона не бажана. І розумієте, що шанси величезні.

Що ж, біжимо знову в аптеку за препаратом, який є екстреною контрацепцією. Коштує він від 300 до 400 грн за упаковку. Це за умови, що його вам продадуть, а не будуть розказувати, що препарат рецептурний і йдіть до лікарки, яка дасть потрібний папірчик. 

Ну а поки ви моталися туди-сюди за рецептом, вже і пізно пити екстрену контрацепцію. Вагітність є, та вона не вписується у ваше життя. Тому переходимо до аборту. Поки маленький термін, можна обійтися медикаментозним. Він коштуватиме від 3000 до 4500 грн.

Якщо є протипоказання щодо медикаментозного або вже пройшли терміни, то тоді лишається вакуумний та інструментальний. Вони вже коштують від 3000 до 6000 грн. 

Це ми беремо ситуацію, коли ні екстрена контрацепція, ні аборт не мають непередбачуваних наслідків. Бо якщо вилізуть проблеми з гормонами після стресу, то мало нікому не покажеться. І лікувати таку хрінь можна роками

А як порахувати витрати на дитину, навіть не уявляю. Безумовно, дитина безцінна, та вона потребує величезної кількості сил, коштів.

І часто погіршує якість життя соло-мами, якщо новоспечений батько вирішив зникнути з горизонту. Тому презервативи, навіть по 200-400 грн за 12 штук – не так вже і багато за спокій.

І знову про сексуальну освіту

І так – я знову говоритиму про сексуальну освіту.

«Вона є важливим компонентом здорового суспільства, – наголошує фахівчиня. – Бо тоді є місце культурі згоди, безпеці, відповідальності, адекватному відношенню до власної тілесності і сексуальності, усвідомленню своїх бажань і прийняттю інших людей з їхніми особливостями».

Та хіба правильно не давати дітям базові знання про секс та їхні тіла? Хіба замовчування та заборони хоч колись когось зупиняли?

«До речі, статистика інших країн, де в школах впроваджена сексуальна освіта, наочно показує, що цей досвід робить дітей лише свідомішими в прийнятті рішень щодо сексуального життя, – говорить Марина.

– Більшість підлітків користуються презервативами з першого статевого акту, а відсоток ранніх вагітностей прямує до нуля. Це неймовірні показники, як на мене.

Підлітки спокійно можуть обговорювати різні проблеми сексуальності, купувати презервативи, звертатися до лікарів – бо у них є позитивний досвід. Дорослі – батьки і вчителі, – показували своїм прикладом, що все це нормально і природньо, такі питання не замовчуються. І я дуже вірю, що колись так буде і в Україні».

Пані М.

Пані М.

засновниця анонімного ТГ-каналу “Ці блядські історії” про стосунки та секс

читати наступне