--19148

22 Вересня, 2023

вечірнє місто

Сіґеле-міґеле в барі: як гурт NAZVA готував коктейлі на підтримку музикантів, що воюють

Автор: Гах Ольга

Ви чули, як у барі розповідають адекдоти? А бачили, як наливають музиканти, які вже збирають повні зали? 

Заходьте, послухаєте жарти та посмакуєте коктейлі від львівсько-донбаського гурту NAZVA, які цього вечора працюють за барною стійкою у барі-фермі «Інші» заради донатів на військо.

Сіґеле чи міґеле – що налити?

Сіґеле і міґеле цього вечора – два авторські коктейлі від учасників NAZVA. За баром – Павло Гоц та Ярослав Яровенко.

Місця всередині небагато, а простір заповнює тепле та не надто яскраве світло. На фоні грає перший альбом гурту, під який підспівують гості на вулиці. Хлопці частково долучаються до цього, кидаючи в склянки лід.

Напої музиканти роблять на основі негроні. Коктейль Павла – з яблучним смаком, а Ярослава – яблучно-сливовий з більш гірким смаком.

Ціна благодійного коктейлю – 240 грн.

40% виторгу з коктейлів передадуть благодійному фонду «MUSICIANS DEFEND UKRAINE». Він опікується музикантами, які після 24 лютого стали зі зброєю в руках захищати Україну. Фонд закуповує їм дрони, бронежилети, такмед тощо.

Раніше за баром тут також була блогерка Поліна Майко та гурт Tember Blanche. За тією ж схемою, розповідає Павло, який також є арт-директором бару.

Каже, що планують надалі запрошувати українських музикантів, стендаперів та блогерів та влаштовувати такі події. Він хоче запросити Сергія Чиркова, Остапа Українця, OTOY, Паліндрома. Цей список не остаточний, він постійно доповнюється. 

Ну що, техкарту запам’ятали, готові міксувати. Поки чекають гостей, Ярослав каже, що його алкогольний топ – сидр Garage з лимонним смаком: «Це трушний напій, класно освіжає. В концертних турах завжди його беру. Саме лимонний смак, інші не подобаються». 

У Павла в топі – горілка. Відповідає без роздумів і сумнівів. Підходять друзі та знайомі виконавців.

Серед них – Ростислав Кузик та Роман Коржик, львівські поети, які часто читають свої вірші на літературних вечорах. В новому альбомі NAZVA навіть буде пісня «Непевного осіннього дня», її гурт створив на вірш Ростика «Меланхолія». 

А поки альбому ще немає в доступі, повертаємось до нашого вечора, бо потік друзів гурту не закінчується. Хлопці запрошують всіх спробувати авторські благодійні коктейлі.

За барну стійку сідає Андрій, високий хлопець з низьким голосом. Павло нас знайомить. Андрій оператор і зняв декілька кліпів для гурту. Сьогодні вирішив підтримати Ярослава та Павла і прийти на коктейлі.

В барі починається жвавий рух. Гості приходять і приходять. Хлопці їх зустрічають і кожному розповідають, які сьогодні коктейлі готують.

«Таких коктейлів в цьому барі більше не буде! Тільки сьогодні їх можна спробувати, тому обирайте: сіґеле чи міґеле?».

За вечір рецепти авторських коктейлів прозвучать не раз. 

Час розказувати анекдоти

В якийсь момент за барною стійкою починають розповідати анекдоти. Ось два коротеньких від Павла:

– Що буде, якщо ворона сяде на електричний провід?

Вдивляється на свою слухацьку аудиторію, але здогадок ні в кого немає. «Електрокар!».

Каже, що розповів цей жарт стендаперу Сергію Чиркову і той час від часу розповідає його своїй аудиторії, але зазначає авторство Павла. 

– Чому в хлопчика впало морозиво? – стартує наступний жарт. Гості знову не знають і, попиваючи коктейлі, чекають, що скаже Павло. – «Бо його збила машина!» І смішно, і грішно.

За баром Павло розповідає, що у вересні люди менше ходять на тусовки і важко зібрати на події велику аудиторію: «Скільки себе пам’ятаю, у вересні завжди так».

Але його думку обривають гості, які починають співати пісню «Мамині світлиці» і це підхоплює гурт: «Скільки себе пам’ятаю, завжди світили мені..»

Далі слів ніхто не знає, окрім Павла, який закінчує пісню: «…вікна в задумі розмаю і рушники на стіні».

Як привернути увагу всього бару

– Зараз покажу мій улюблений момент! – каже Павло про приготування коктейлю. Логічно, що після цього гості зосередилися на келиху, в якому народжується коктейль.

– О, тепер всі дивляться, як я роблю коктейль. Проводжу майстер-клас, як привернути увагу всіх! Зараз буде мій улюблений момент.

Насипає лід в склянку.

– Це не він. Але зараз буде.

Наливає негроні.

– Це теж не він. Зараз покажу.

Вливає інші інгредієнти, але це все ще не улюблений момент!

– Ооо, це він!

Павло дістає коктейльну ложечку і додає туди темно-коричневий густий сироп, який плавно розтікається на дно склянки.

– Мені так подобається, як він пливе на дно і там лишається темною плямою.

Улюблений момент Павла гостям сподобався, як і засновниці коктейлю.

Поруч сидить чоловік в блідо-фіолетовому поло. Час від часу шазамить пісні, які грають у барі.

Практично кожну другу-третю пісню додає собі в плейлист. Павло це помічає і каже, що про ці пісні можна запитувати його, він підбирав музичний супровід для вечора.

Дзвінкий сміх мого сусіда по бару привертає увагу. Звати Антон. Він зараз замовляє лимонад із буряка.

Поки чекає, розповідає, що його дружина любить творчість гурту, але зараз відпочиває в Хорватії й не змогла прийти на коктейлі від Павла та Ярослава.

– Хлопці роблять круту музику, я і сам її слухаю. Тому прийшов познайомитись й випити коктейлі. Спробував обидва. І сіґеле, і міґеле смачні.

Подія почалась о 19:00, більше людей почало приходити після 20:00. Одні беруть напій і йдуть на вулицю, інші залишаються за баром і розпитують Павла та Ярослава про їхню музику. Та секретів хлопці не видають, скоро вийде новий альбом «Гурма» і кожен зможе його додати у свій плейлист.

Його прем’єра відбудеться на сольному концерті в Києві 28 жовтня.

– У нас дописуються скіти й останні два треки, які будуть першим і останнім в альбомі. Скіти – це розмовні вставки між піснями, щоб було схоже на сюжетну лінію. Без розмовних вставок було б важко поєднати пісні в одному альбомі, бо треки дуже різні. Це вже фінішна пряма. Художник саме домальовує обкладинку альбому, — розповідає Павло.

Назву нового альбому пояснюють так: гурма це об’єднання людей. У нового альбому буде ведучий, але хто – гурт поки не каже. У сюжеті альбому – космогонічна подорож у снах та між світами. Хлопці порівнюють її з «Маленьким принцом». Кожна пісня в новому альбомі створена в співпраці з іншими артистами. 

Час від часу приходять друзі гурту, тоді всі обіймаються, розпитують, в кого як справи. Хтось розповідає, що в нього сьогодні день народження, інший розказує, як зробив пропозицію дівчині.

Загалом в гості до бару за вечір зайшло близько 30 людей.

Ближче до 22:00 людей стає все менше. Працівники бару збирають літній майданчик на вулиці. «NAZVA» збирається додому: сьогодні вдалось продати декілька десятків благодійних коктейлів, трохи допомогти обороні і відновити сили для наступного дня. Вечір добігає кінця. Музика затихає і ми обіймаємось та йдемо додому.

Гах Ольга

журналістка, Львів

читати наступне